Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 A kérdező kommentje:

Ezek még régebbi képek.

Látszik, hogy az én meglátásom eltér az átlagtól.

2018. márc. 19. 14:20
 32/86 anonim ***** válasza:
72%
Akkor probáld meg megtalálni, hogy melyik képen mi a hiba. És döntsd el mit szeretnél fotózni. Én pl. életemben talán 2x fotóztam naplementét, mert nem az én műfajom, mások jobban tudnak naplementét fotózni. Ugyanígy esküvőt se fogok fotózni soha, mert szintén nem fekszik nekem. El kell dönteni és abba az irányba kell menni, és olyan könyveket kell olvasni és gyakorolni. Szerencsére ma már olcsóbb és gyorsabb a gyakorlás, mint régen volt.
2018. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
72%
Nem a meglátásoddal van a probléma, szerintem, mert az mindenkinél egyedi.
2018. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy mindent fotózok. Még a portréfotózás az amit nem próbáltam. (találni kell olyan embert aki elhiszi, hogy én jó képet fogok róla készíteni...) Bár vannak ötleteim, melyeket hasznosítani fogok ha lesz megfelelő alanyom.

Talán az is gond, hogy nem használom a keresőt, csak az LCDt nézem. Lehet, hogy én vagyok vak, de ugyanazt látom az LCDbe, mint azon a gyászos elektronikus keresőn.

Pár videót még meg kell néznem szerintem.

De az szerintem tény, hogy DSLR gépen jobban lehet állítani a mélységélességet. Szóval ha sikerül eladom a jelenlegit. Addig pedig nem veszek gépet amíg legalább a telefonommal sikerül nagyjából begyakorolni azt, hogy mit hova tegyek.

2018. márc. 19. 14:31
 35/86 anonim ***** válasza:
35%
Hány éves vagy? Bocs a kérdésért.
2018. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 A kérdező kommentje:
20. De nem hinném, hogy az ember kora határozza meg az egészet. Inkább az, hogy mennyire szánja el magát. Lehetőleg utána néz az alap dolgoknak. És azokat a gyakorlatban alkalmazni próbálja.
2018. márc. 19. 15:24
 37/86 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit úgy érzem, mintha mindenhez fordítva állnál hozzá, legalábbis ami a fényképezést illeti. Elkezdesz ismerkedni a fényképezővel, ki is rakod az első zsengéid, amiről Te is tudod, hogy ettől lesznek még jobbak, ugyanakkor továbbra is mintha a DSLR-re váltástól várnád a megváltást (legalábbis az írásodból ez jön le). Holott amit már többször leírtunk, ide nem feltétlenül a mélységélességgel való játék hiányzik, hanem maga a téma. Lehet, hogy egy félautomata bridge gép sok mindenben lekorlátoz, de ha belegondolsz, 100 évvel ezelőtt is születtek érdekes fényképek... elég csak körbe nézned, mások mit hoznak ki a te gépedből:

[link]

Nem biztos, hogy rögtön egy modell kell ide - az egy külön szakma, ráadásul, ha a technikai részt nem számítjuk, oda legtöbbször kell a kémia a fotós és alanya között. Hiányzik a kompozíció, hiányzik a sztori, holott egy kis játékkal mindent fel lehet dobni. Vidd el azokat a statikusan ácsorgó kutyákat sétálni az erdőben, és hozzák vissza azokat az unalmas gallyakat az unalmas naplementében, máris kész a dinamika egy jó fényképhez. :)


Másik: nem nagyon világos szerintem még számodra sem, milyen konkrét céljaid vannak a fotózással kapcsolatban. Nem leszek álszent, nekem sem voltak (most is csak annyi, hogy "hát igen, rövidebb záridőt kellett volna alkalmaznom, legközelebb még jobb lesz"), ugyanakkor - mint hobbista - élveztem, élvezem minden egyes exponálást. Nálad mintha ez is hiányozna, legalábbis pl. a legutolsó bokros kép ezt nem adja át. Ha nem így van, elnézést.


Ami a technikai részt illeti, egy rendes kijelző, egy normális monitor szerintem jobban el kéne neked kezdésnek. Tableten egyszerűen sosem fogod észrevenni azokat a hibákat, amiket egy teszem azt 24"-os monitoron.

2018. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 A kérdező kommentje:

Ma készítettem pár képet.

Anyait, apait beleadva :)

Kevés utómunkát alkalmaztam. De a kis 2 in 1 készüléktől nagyobb utómunkát nem várhatunk el, hardveres gyengesége miatt. Viszont IPS kijelzője van. Látom, hogy fehér a hó :) Illetve fekete-szürke közt van némi átmenet.


Nyugtatókat előkészíteni, majd a képeket ezután nyugodtabban meg lehet nézni :D

2018. márc. 20. 19:17
 39/86 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj ezzel, hogy nincs a képekben semmi érdekes vagy egyedi. Ha kimegyek a kertbe, én is ugyanezt látom és ugyanígy. Nem mutatsz olyat, ami nekem érdekes. Nincs érdekes nézőpont, kompozíció vagy fény.

Előveszem a telómat, kimegyek, és pár perc alatt lövök neked ugyanilyen képeket. Nem a mélység-élesség itt a gond, hanem ennek nincs mondanivalója.

2018. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 A kérdező kommentje:

Akkor a mélységélesség probléma megoldva.

A tél amúgy is az elmúlás időszaka. Unalmas évszak. Többet nem tudtam kihozni.

De a városban a gyermek ma hógolyóztak. Olyan jó lett volna ha esetleg lett volna nálam fényképező és mellé 10 perc szabadidőm. Talán az jobb téma lett volna. Ahogy dobják, eltalálják egymást és a többi. A helyzet adta volna.

2018. márc. 20. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!