Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 A kérdező kommentje:
Különleges nézőponthoz több tér kellett volna. Ha a fenyőfa után nem sövény, előtte nem egy nagy virág vagy mi lenne akkor távolabb is tudtam volna menni. Akár kicsit még jobban feldobni a képeket. Másabb lenne ha szabadabb térben lenne a fa. Körben alakban bármilyen szögből nézve legalább 5m távolság lenne
2018. márc. 20. 20:27
 42/86 A kérdező kommentje:
Egyébként még félig kínai a kompozíció szó. De majd csak érteni fogom idővel.
2018. márc. 20. 20:32
 43/86 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, alapvetően igazad van.


Igazad van abban, hogy mennyivel jobbak lettek volna a képeid, ha jó képeket csináltál volna.


Lassan nyugodtan elkezdheted megszervezni az első önálló kiállításodat. Nem kell aggódnod, jók lesznek ezek a képek, csak mindegyik mellé oda kell írni, mitől lett volna mégjobb. Például:


"Ez a fa sokkal érdekesebb lett volna, ha mellette b*nak a birkák és az egyik közben Radnótit szaval. És sokkal kisebb lehetne a mélységélesség."


"Ez a kutya egész jó lenne, ha más fajta lenne, más perspektívából fotózva, nem télen hanem tavaszi mezőn, meztelen nagymellű modell vezetné aranyozott pórázon, és természetesen sokkal kisebb mélységélességgel."

2018. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
79%

Őszinte leszek, mert egyrészről örülök, hogy nem vettük el a kedved, és tényleg bízom abban, hogy egy nap rálelsz a helyes ösvényre.

A baj az, hogy még mindig nem tudok/tudunk jót írni a képeidről. No offense, de mi baja a kutyádnak, beteg talán? Miért nem néz a szemedbe, miért nem csinál valamit, miért nem várja farkcsóválva a jutifalatot, bármi? Ez a kutya csak VAN. És változatlanul ugyanez a baj a többi képpel is.

Egy csupa jó dolgot írtak, írtunk már neked, miért nem hallgatsz ránk? Mintha továbbra is ráfognád az egészet a körülményekre. Azért ilyen a kép, mert ilyen a fényképező, mert tabletem van, mert rossz helyen voltak a faágak, most épp a virág volt útban stb., stb... ilyen a fotózásban nincs, a képnek mindig magában kell érvényesülnie, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy az exponálás ideje alatt cigánygyerekek potyogtak az égből - de szerintem ez is le lett már írva Neked párszor.

A hó így már "fehér", de ki van égve. Igazából a hó maga nem fehér, hanem egy erős visszatükröződés, sok fotós rémálma, nagyon nehéz helyesen kiexponálni úgy, hogy a nem havas területek is helyesen exponáltak legyenek. Mint amikor az éjszakai utcát fotózod, és döntened kell, hogy na most az utcakép, vagy a lámpák legyenek helyesen kiexponálva, általában erre (is) jó a HDR, de azzal megint sok leckét ugranánk. Mert a lényeg itt továbbra is az, hogy maga a TÉMA érdekes legyen (vagy ha nem az, érdekesen legyen megkomponálva), ne csupán annyi, hogy meglátod, és kattintás.

2018. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 A kérdező kommentje:

Nem beteg szegény. Hanem hiányzik neki a másik kutyánk(aki épp kan kutya társaságában van egy hétig)


Nagyon remélem én is, hogy egyszer sikerül jobb képeket készítenem.


(A kutyás képek olyanok, mint az intsagramon megtalálható lányok képei. Össze vissza néznek bánatos fejjel. Csak nem a kamerába, nem mosolyogva vagy valamilyen érzelmet kifejezve.)


Nem tervezek kiállítást. Köszönöm.

2018. márc. 20. 20:52
 46/86 A kérdező kommentje:

Nem csak meglátom és kattintás hanem néztem, hogy mennyire lóg bele az ág stb. Illetve, hogy pl a toboz is éles legyen stb.


Fényképezés végén rájöttem, hogy mi a fészkes fenét kellett volna beállítani a gépen.

Jól írtátok. Többre képes ez a gép, mint ahogy én azt hinném.

Július óta nekem ez is nagy előrelépés. KB 950 képet lőttem azóta. Szóval nem nagyon foglalkoztam az egész fotózással, hogy őszinte legyek. Vagyis tegnap volt körülbelül a 3. alkalom, hogy YouTubeon videókat néztem a fotózással kapcsolatban. Direkt ugyanazokat amelyeket első illetve második alkalommal is. Kíváncsi voltam, hogy nagyjából mire emlékszem.

Nem fárasztom a népet. Arról csak én tehetek, hogy hiába írjátok, nem jut el az agyamig.

Témaválasztás pedig legfontosabb dolog. Utána próbálkozhatok ha pl én érdektelen, közönség számára semmit sem mondó dolgot akarok fényképezni. Olyan lesz, mintha nem csináltam volna semmit vagy nem tudom

2018. márc. 20. 21:01
 47/86 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, kolléganőm ma nem bírta ki, ~20 képet végigmutatott az új cicájáról a telefonján. Telefonkamera, nem játszott mélységélességgel (valószínűleg a kifejezést sem ismeri), a képek fotográfiai értéke is megkérdőjelezhető, mégis elérte, hogy belőlem is előtörjön a "jajjdecuki kis szőrgombóc" reakció. A fotó alanya - továbbiakban: cica - visszanézett a gazdira, létrehozva ezzel a kettejük közti kémiát, miközben egyik képen hempergett, másikon bebújt valahova stb., magyarul életet vitt a képbe.

Ha a kutyád bánatos, szomorú, az ne legyen kifogás, akkor örökítsd meg a bánatát, hogy mi is együtt érezzünk vele. Mert ez így kicsit használtautó-hirdetéses kép. Csak ez kutya.

2018. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 A kérdező kommentje:

Szegénykém nem feküdt le a talajra, nem nézett rám szomorú szemekkel. Ma tényleg csak van.

Ez most fejtörő, hogy hogy adjam át a bánatát. Márpedig holnap is ilyen lesz.

Enni sem nagyon eszik. Talán ezt ki képbe foglalhatnám. Kutya mellett ott lenne az étel, de ő csak feküdne mellette és csak nézne rám. De szerintem feküdni nem fog, hanem csak ülni, mint én szoktam. Néz ki a fejéből azt se tudja, hogy hol van. Mit akinek a másik felét vették el.

2018. márc. 20. 21:13
 49/86 A kérdező kommentje:

Értem én kedves utolsó. Ha van minden képben egy kis érdekesség. Akár tekintet vagy, hogy már az az áldott lény csinál is valamit akkor már másabb a kép. Nem egyhangú.

Ma azért lett volna jó a gyerekeket fényképezni, feltéve ha engedélyt kaptam volna rá. Mert egy hógolyózásból jobb képek születhettek volna. Vagy nem tudom. Legalább vidám képek a gyerekek jelenléte miatt.


De semmiképp sem publikáltam volna a személyiségi jogok miatt. Hiába az én képeim, törvényes képviselőjük engedélyt nem adtak rá.

2018. márc. 20. 21:18
 50/86 A kérdező kommentje:

[link]

Ebben a cikkben található képekhez hasonlókat kellene gyártanom csak saját témaválasztással, saját meglátással mely érdekes is egyben?

Vagy én már nem tudom, hogy mi lenne a jó és miért. Mert oké, hogy leírjátok mi a gond. De úgy vagyok vele, hogy ha látom azzal talán többet érek. Vagyis ha az én képeimnek látnám a jobban sikerült változatát. Bár van millió az interneten szerintem.

2018. márc. 20. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!