Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 A kérdező kommentje:
Töltöttem fel pár új képet :}
2018. ápr. 17. 19:50
 72/86 anonim ***** válasza:
Te megnézed a képeidet feltöltés előtt? Ennél a képnél te mit látsz? [link]
2018. ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 A kérdező kommentje:
Szelektálva :}
2018. ápr. 17. 20:26
 74/86 anonim ***** válasza:

Nem eléggé. Nézzük sorban:

Idővonalra feltöltütt fényképek

1/12 - egy csiga látszik a képen. Bemozdult, én olyan részt nem látok ami éles lenne, vagy ne lenne bemozdulva

2/12 - egy csiga szeme. Legalább van olyan része a képnek ami éles, de a kép nem mond semmit.

3/12 - Valami örvénylő vízfolyás közepe. Sem eleje, sem közepe nincs a képnek. Mintha egy óvodás ollóval neki esne egy magazinban lévő fotónak.

4/12 - Valami vízfolyás, zöld pacákkal. Egy földrajz tankönvben megfelelő magyarázattal talán jó lenne, de se eleje, se közepe se témája.

5/12 - Miskolctapolcai barlangfürdő, két vízköpő. A kép tetején a semmiből előkerülő kis vízsugár nagyon zavaró. Koncepció? Tipikus turista szelfi háttér, ebből csak te hiányzol egy tucat szelfihez.

6/12 - Ilona kút tábla. Ugyan nem láttam ezt a táblát de a valóságban is ilyen ferde?

7/12 - Miskolctapolca részlet? Mit látunk a fotón? Mert én semmit ami megfogna.

8/12 - 4 db. vízköpő szintén Miskolctapolcáról. Ez még úgy ahogy elmegy.

9/12 - egy alexpes színtelen fotó valami falrészletről

10/12 - Miskolctapolca részlet, gömbüst sorral, kőzetrepedésekkel. Már csak egy méterrúd hiányzik és mehet a 4/12 mellé a földrajz tankönyvbe. Teljesen semmit mondó jelenet.

11/12 - cseppkő lefolyás. Teljesen rosszul világítva. Az alsó vízcsepp beégett fehérre, természet ellenes teljesen, ilyet a valóságban nem látunk. A bal oldali cseppkő lécből több is lehetne, mert szinte kilóg a képből.

12/12 - töredezett falfelület, teljesen hibás világítással, össze vissza fényekkel. Egy méterrúddal kiegészítve a 10/12-vel és a 4/12-vel mehet a földrajz tankönyvbe. Én nem látom ezen miért nyomnám meg az expo gombot ha csak nem földrajztankönyvet kéne illusztráljak.

Mobilos feltöltések:

1/1 Egy darab kutya szem. de éles, nem bemozdult rész még véletlenül sincs rajta.

És még minding mint PhotoHat nézem a képeidet, mert a címtől nem tudok elvonatkoztatni. Ahogy látom nem olvastad el a korábbi kommenteket és nem tanulsz. Olvastál azóta valami könyvet?

2018. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 A kérdező kommentje:

Földrajzkönyvet olvastam :)

Egyébként nem, de rám fog férni.

Könyvtárba beugrok majd pár 1970-1990es fényképezzéssel kapcsolatos könyvért. Ennek lenne értelme?

2018. ápr. 17. 21:02
 76/86 A kérdező kommentje:
Sajnos újabb könyvek nincsenek a helybeli könyvtárban
2018. ápr. 17. 21:03
 77/86 A kérdező kommentje:
Egyébként olcsó 3in1 phone lens amivel készültek a csiga illetve kutya kép. Macro objektív elvileg
2018. ápr. 17. 21:04
 78/86 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 17. 21:05
 79/86 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben bárminek lenne értelme.


Egyet kivéve, és ez a "majd." Egy hónap alatt odáig jutottál el, hogy majd. Ez kurtakevés.

2018. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:

A régi fotós könyvek is jók. Az alapok nem változtak. Sorrendben a következőket javaslom:

1./ Sevcsik, Hefelle : Fényképészet (1982)

2./ Iczkovits, Hefelle: Portréfényképezés (1981)

3./ Jesztl: Színes fényképezés (1968)

4./ Sevcsik: Perspektíva és fényképezés (1964)

5./ Keress művészet történet tankönyveket, a kompozíció témakörben (kulcsszó amit keress a könyvben /mivel az egyik alapmű amin sok érdekességet elmagyaráznak a jobb tankönyvek/ Raffaello Esterházy Madonna, de Raffallo többi képének az elemzésével foglalkozó könyvek is jók lehetnek)


Döntsd el, hogy mit akarsz fotózni. Eddig is sokan leírták neked, hogy semmit mondóak a képeid.


Ezek olyan alapművek amelyek nem avultak el. Nyilván van egy csomó korszerűbb dolog, meg pár dolog már nincs, de az alapok jók bennük.

2018. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!