Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
67%

Ezzel a különleges nézőponttal azért nem árt csínnyán bánni. Egy kép nem attól lesz hű de jó hogy a fotós lemászik a kútba és onnan készíti a képet a bagolyról.

Ha képet készítek valamelyik csemetémről akkor arra figyelek, hogy a háttér valamilyen semleges dolog legyen, és ne a kuka például.

Nem törekszem különleges nézőpontból való fotózásra, sokkal fontosabb, hogy harmónia legyen a képen. Ne legyen taknyos, csokis, a haja ne lógjon össze vissza, rendezett legyen és a ruhája is rendben legyen.

Találkozom néha olyan esküvői fotókkal, hogy a fotós megpróbál különleges nézőpontból kattintani, de van , hogy pont az ellentkező hatást éri el. Nagy látószög, tükröződő vízfelület, csak éppen nincs egy épkézláb közeli fotó a párról szemből mondjuk. Mindig valami mást hangsúlyoz ki mint amit kéne. Lehet , hogy 20 év múlva az ifjú pár keresni fogja az olyan képet az albumban amin mindketten jól látszanak....de nem lesz egy sem...


A kérdés az, hogy mit is szeretnél fotózni, és azzal mi a célod. Művészkedés, családi kép, portré, vakuval vagy a nélkül....


Szóval kel egy cél, szándék, hogy mégis mit akarsz megvalósítani.

Mindenkinek más a témája...Talán neked is volt egy szándékod amikor megvetted a gépedet, hogy milyen tipusú képek érdekelnek...

2018. márc. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
67%

A különleges nézőponton sem azt kell érteni, hogy lemászol a kútba. De ha odamész a fához és szemmagasságból lekapod, abban semmi érdekes nincs, mivel ezt látom a saját szememmel is.

Gondolom, a gyerekeket sem így fotózod, hanem leguggolsz és keresel egy olyan nézőpontot, ahonnan jól festenek.

Az esküvőfotós meg igyekszik kreatív lenni, mert ez az elvárás. A páron múlik, milyen képeket szeretnének. Lehet, olyat kértek, lehet, hogy a fotós tolta túl.

Mindenesetre ez a szintű toboz a fán fotó nem érdekes.

2018. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
0%

Itt egy videó az esküvői fotósok extrém bevállalásairól....


[link]


Nem könnyű munka.

2018. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
71%
Már bocsi a válaszadoktól és simán le lehet pontozni ezért. De mint írta a kérdező, hogy kezdő eddig nagyjából 1000 expót lőtt kb. 3/4 év alatt. Ne várjuk már el tőle, hogy egyből pro képeket fog készíteni. Nyilván el kell mondani a hibákat, meg lehet tanácsokat adni, de egy magasugró sem az olimpiai rekord szinten ugrik először.
2018. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 A kérdező kommentje:

Természetesen próbálok pozíciót keresni. Már előtte fejben kitalálni, hogy nagyjából hogy legyen a kép. Gyerek szemszögéből érdemes fotózni az ilyet. Vagyis ha a gyerek 1.25m akkor én a nagy melák, 1.8-as magasságomból nem fogom őt fényképezni. Feltéve ha nem néz fel rám, ez esetben alkalmazhatóbb. De egy kép az lett volna, hogy pl 3 gyerek vagy tegyük fel kettő szembe áll egymással kB 1.5m távolságot hagyva egymás mögött fogva a kezükben 1-1 hógolyót. A kép kedvéért akár már a kabatjukon is lehet egy kevés hó. Szemléltetéskepp, hogy miért van a kezükben a hó. És ezt a gyerek fejének a magasságától feljebb nem lenne a gépem sem. Nagyjából elképzelhető számotokra?


950 expo körül. Ebben 60 képes "sorozatfelvétel" a gép ennek eredményeképp 60db 1mpx-es képet rögzített az így is távol lévő repülőről.


Igaz, hogy senki sem a magasban kezdi. Én nem szídok le senkit informatika órán sem. Attól mert én jobban tudom. Mert az agyam képes eléggé mindent megjegyezni akaratom kívül. Szóval így az Office használatában is otthon vagyok.

Így segítek a többieknek és el is magyarázom nekik. Ha kell többször is. Többféle módon. Lehető legérthetőbben.


Szóval ez attól is függ, hogy ki hogy áll egy kezdőhöz. De sajnos aki fent van a magasban(akár egy hegymászás során) akkor az nem azt nézi, hogy hogyan segítsen a lentebb lévőknek hanem, még jól lenézi amiért még csak ott tart.

Persze akinek nem inge, nem veszi magára.

2018. márc. 21. 18:50
 56/86 anonim ***** válasza:
81%
Kedves #54 és kedves Kérdező, a legőszintébben írom, fogalmam sincs, miről beszéltek, most visszalapoztam, ha jól megnézzük, talán ha 2-3 olyan válasz volt itt, ami nélkülözte a segítő szándékot, a többség - ki így, ki úgy - szerintem viszonylag konstruktívan állt hozzá a kérdéshez, rávilágított a hibákra stb. Persze lehet olyanokat is írni, hogy ilyen szép, meg olyan szép, de ezzel nem lesz előrébb a Kérdező, ha fotózni és a fotózásban fejlődni szeretne. Simán megoszthatta volna ezeket a képeket egy teszem azt, Kiskegyed facebook-csoportban, ahol tonnaszámra kapta volna a lájkokat, Ő inkább mégis úgy döntött hogy itt, egy fotózással foglalkozó/fotózás iránt érdeklődő közegben osztja meg a képeit, őszinte visszajelzéseket várva, nem visszariadva az itteni "szigortól". Ha szerintetek lenézés az, hogy segítünk a másiknak, és nem csak buksit simogatunk, akkor eddig jól félreértettük egymást.
2018. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 A kérdező kommentje:

Nem mentegetem magam, de csak átvitt értelemben értem a lenézést.

Én csak arra értem, hogy még mindig a téma és a kompozíció a gond.

Próbáltam szegény kutyát lehető legjobban elhelyezni a képen. Arról most sajnos nem tehetek, hogy ki van fordulva magából. Mindenütt a másik kutyát keresi.

Talán ebből is lehetne képet csinálnom.

Sajnos nem vagyok művészi beállítottságú, hanem inkább műszaki.

De érdekel ez a fotózás dolog. Illetve kicsit szeretem a nyugodt, semmit mondó dolgokat amit csak az ember bámul és csodálja a színeket, vagy épp az égboltot.

Mondjuk nekem is bántotta a szememet a fa ágak.

Építő jellegűnek vettem a válaszokat hisz már nem nagyon vannak faágak, oly annyira, hogy a fenyőnél a kutya se jön rá, hogy ezt a tobozt most felakasztottam valahova ahol háttérben zöld valamik vannak amik nem hasonlítanak fenyőfára. Kicsit zártabb rekeszt érdemelt volna a fenyő kép.


Csák az, hogy még így se téma az nem esett jól.

Tudom, hogy bárki tud ilyet. És ha eljön minden válaszadó hozzánk, akkor ők is ki tudják ezt hozni ebből a fenyőből. Vagy még jobban is.

Remélem így már jobban érthető.

Kérdésem az lenne, hogy az előbb leírt hógolyós, gyerekes kép jobb lett volna esetleg? Persze elmosás stb sem utolsó, de maga a téma, hozzá az elképzelés. A két gyerek elhelyezve úgy lenne, hogy egyik gyerek bal oldalt feje pedig a felső 1/3ban másik gyerek pedig jobbra igazítva szintén a felső harmadban

2018. márc. 21. 20:34
 58/86 A kérdező kommentje:

Természetesen előre akarok haladni. Mindenképp ez a célom.

Hiszen másodlagos állás gyáránt szeretném majd a fotózást vagy csak hobbi szinten.

2018. márc. 21. 20:36
 59/86 A kérdező kommentje:

Kedves 8:44-es. Legalább tudom már, hogy mire jók a szomszéd fái. Esküvő fotózásra jó lesz :)

jó viccet félre téve csak a nézőpontot akartad bemutatni.

Anno november 1-én én is egy dombról fényképeztem a temetőt. Szépek voltak a mécsesek :) és eléggé rá lehetett látni. Csak meg kell találni a helyet, ahol jól lehet fényképezni, képet nem rontja el.

2018. márc. 21. 20:40
 60/86 A kérdező kommentje:

Remélem nincs harag :)

A hógolyós pedig érdekel.


Portréfotózára ha minden igaz van egy jelentkezőm. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz majd belőle ha jobb idő lesz,kültéri fotózás lesz.

2018. márc. 21. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!