Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
82%

"De érdekel ez a fotózás dolog. Illetve kicsit szeretem a nyugodt, semmit mondó dolgokat amit csak az ember bámul és csodálja a színeket, vagy épp az égboltot."


Akkor válassz más témát. Minimál. Absztrakt.


Ha valami nem megy, nem érdemes erőltetni. Főleg nem úgy, hogy egy dinamikus, szinte akció-közeli témát (hógolyózó gyerekek) előre megtervezel.

2018. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 A kérdező kommentje:

Nem tervezem meg a képet. Már valószínűleg ne is fog létrejönni a kép. Mert a hó elolvad. A gyerekek amerre voltak arra már nem megyek.

Szóval csak kíváncsi lettem volna, hogy milyen lett volna szerintetek.

Tudok én gyorsan is kreatív lenni. Nem szoktam tervezni a dolgokat. Ezeket a képeket sem terveztem túl. Megláttan a fenyőn a jégcsapot. Fogtam a gépet legugoltam és elhelyeztem a képen majd a beállításokat átnéztem és mehet a gomb.


Van olyan képem melyen a kutyák bírkóznak. Sajnos alulexponált legalább 3 értékkel. Szóval sötét lett a kép. Háttérben pedig benne volt a kerítés is.

De ha világosabb a kép, háttérben nincs kerítés. Talán még a kutyákat is arrébb hívom, hogy máshol rendezzék le a játékot. Kicsit mosott háttér és kész is a kép. Fokozza az élvezetet ha esetleg lefekszem a kutyák szemszögébe és úgy készül el a kép. Végeredmény pedig jobb mint mikor a kutya néz Kia fejéből. És senki sem érti, hogy mit akar a kép. De így már ha valaki r@néz akkor tudja, hogy játszik a két kutya.

Jól írom?


Olyan ez, mint egy angol szóbeli érettségi. Mármint a kép leírás része. Ha rossz képet kap az ember. Én kaptam volna pl a fás-naplemente kombó képem akkor szerintem felállok, és kisétálok az érettségiről. Mert nem tudnék róla mondani semmit. Kutyáról is csak annyit, hogy néz valamit. De utána muszáj lennék másról beszélni. Nem jön át az érzése, hogy bánatos. Nem olyan, mint egy ember, hogy mosolyog stb.

mert emberrel másabb lenne a kép.


Remélem érthető :)

És nem erőltetem az egészet, ha nincs kedvem akkor napokig nem csinálok egy képet sem.

2018. márc. 21. 21:03
 63/86 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet megmondani, hogy milyen lett volna a hógolyós kép, mert minden témát meg lehet valósítani jól és rosszul.

Egy fenyőtobozt is le lehet fotózni érdekesen meg unalmasan.

Ne legyen minden képnél egy lista arról, hogy jo lett volna, ha. Akkor nem lett jó. Dobod, csinálsz másikat figyelve a ha-ra.

A nyelvvizsgás kép jó példa, de nem jól látod. Tök mindegy, mit tesznek eléd, beszélni kell. Nem a tobozról beszélsz, hanem eszedbe jut róla valami más, stb.

A fényképezés is ilyen. Egy jó fotós igyekszik mindenhol megtalálni az érdekességet. Ha nincs jó eredmény, akkor nem mutogatja.

Járd körbe a témát, nézd meg több helyről, több nézőpontból. Ne az legyen, hogy huu, jégcsap, gyorsan kapjuk le.

2018. márc. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
81%
Neked politizálnod kéne. Ott nagyon sokra viszik, akik nem értenek semmihez, de piszkosul meg tudják magyarázni. :)
2018. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy vannak bennem ilyen hajlamok. Csak azt nem szeretném, hogyha egyszerre több millió ember utálna engem.


Rendben, próbálok legközelebb figyelni.

Tudom, hogy nem teljesen jó példa. De lehet, hogy ott valaki nem olyan típusú ember, hogy a semmiről is tud beszélni.

2018. márc. 22. 14:14
 66/86 A kérdező kommentje:

És nagyjából csak egy bevezetést adnak a képek a témába a nyelvvizsgán.

Jó sok a betűs mondad..

2018. márc. 22. 14:16
 67/86 A kérdező kommentje:
Mondat*
2018. márc. 22. 14:16
 68/86 anonim ***** válasza:
79%

Ügyes troll a kérdező.

Ha valami csoda folytán mégsem troll akkor viszont vannak bajok :D

2018. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll.

Csak szeretek vicces lenni, bár ez sokszor nem sikerül :)

Fényképezőgépem a mai napon eladtam.

Nem tudom, hogy mikor, de DSLR gépet fogok majd vásárolni.

Válaszokat köszönöm.

2018. márc. 24. 20:19
 70/86 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben javaslom pl.:

[link]


Attól, hogy nagy géped meg csili vili cuccod van attól nem lesznek jobbak a képek. Neked nem DSLR kellene hanem sok tanulás. Annyi jó irodalom van a fotózáshoz, olvasd azokat mielőtt fotós facebook oldalt indítanál a tucatnak se nevezhető képeidnek...

2018. márc. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!