Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:

Kérdező 77. (2018.04.17 21:04). Ha már valakit arra kárhoztatsz, hogy megnézze a fotóidat, akkor már senkit nem érdekel, hogy mivel készült. Pár éve írta le valaki, hogy korunk népművészete a fotózás. Ma már szinte minden eszközzel lehet fotózni.És hidd el csak kisrészt múlik egy fotó azon, hogy mivel fotóztad. A kezedbe kaphatsz egy csúcs milliós fényképezőgépet akkor se lesz használható képed amíg nem állsz hozzá megfelelően.

A dolog másik fele, hogy ha már publikáltad a képeidet (akár facen, akár instán, vagy bárhol), ott a mérce egy és ugyanaz. A fotóidat a legnagyobb fotósok képeihez fogják mérni Mai Manótól kezdve a World Press Photo 2017 díjnyertes alkotójáig, illetve a legjobb természet fotósok (pl. National Geography, és egyéb természet fotó pályázatok) képei a mérce. Itt már senkit nem érdekel, hogy milyen géped van, miért nem sikerült a fotó (mert közben jöttek a marslakók és zavartak az alkotásban). Neked amikor válogatsz és útómunkázol kéne látni, hogy a fotó jó vagy sem. Ami nem jó azt félreteszed de nem mutogatod. Esetleg olyan fórumon, hogy "gyerekek csináltam ezt a fotót hogy lehetett volna jó?". Nem szégyen körbe vágni útólag egy fotót. Egy kis expo korrekció sem zavar még (a túl photshoppolást nem szeretem az már nem fotó szerintem). De egyenlőre nem látszik, hogy látnád azt amit fotózol. Nekünk fotósuliban voltak olyan feladataink, hogy írjuk le mit látunk egy fotón, ezt gyakorold te is. Ha a fotódról nem tudsz leírni semmit akkor azt meg ne publikáld. Csak egyszer találomra válasszd ki az egyik fotódat amit feltettél és írd le,hogy mi van rajta. Mit látsz és miért azt akartad fotózni.

2018. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
100%

Kompozíciós alapok:

[link]

2018. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 A kérdező kommentje:

Beruháztam egy Canon Eos 700D készülékre.

Tegnap este készítettem pár fényképet.

Van még hova fejlődnöm, de kíváncsi vagyok, hogy látszódik-e valamilyen fejlődés.

A gépet kb 3 hónapja vettem. (eddig kb 100 képet készítettem vele)

Tegnap volt az első, komolyabb bevetése.


Kutyás képek 2 hete készültek.


Itt elérhetőek a képek: [link]

2018. júl. 15. 14:23
 84/86 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 2018.07.15 14:23.


Megnéztem. Bocs, lehet le leszek pontozva, de már nem érdekel.


1./ Elolvastad a korábbi válaszokat, kommenteket?


2./ Ha 3 hónap alatt 100 db. képet készítettél akkor minek neked ilyen fényképezőgép? Ez napi átlag 1 db. fotót jelent, arra egy mobil telefon is tökéletesen elég.


3./ "Album kutyus" 1. kép. A képen egy kutyát látunk profilból, mellette a játékát. Az első ami látszik a fotón, és egyből észreveszi az ember, hogy a kutyának a szemzugában folyik a könnye/csipás. Ez egy alapvetően sőtét, közel fekete kutyánál gyakori. Ezért van ilyenkor az embernél papirzsepi és letöröljük, és máris nem lesz egy világító fehér "felkiáltó jel" a fotón azzal a jelentéssel, hogy "ide nézzetek!". Ez megvezeti az ember szemét. A második, hogy nem tudom milyen megfontolásból a fókusz a kutya játékának szálain van, és még valamennyire benne van az éles tartományban a kutya jobb füle. Ezen kívül semmi nem éles a képen. Kutya fotózásnál (de szerintem ezt már leírtuk, de ha mi nem rengeteg kutya fotozásos tanács van a neten) vagy az orr és a szemközé tesszük a fókuszt, vagy ha profil/fél profil akkor lehetőleg a szem környékére tesszük, hogy a szem éles legyen (kicsit a szem elé, mert "hátra" általában nagyobb a mélységélesség és akkor a szem és a szemöldök feltehetően éles lesz, és még valamennyi az orrból is éles lesz). Megoldás ilyenkor szűkebb blende, nagyobb záridő vagy magasabb ISO és akkor a mélyésgélességed is nagyobb lesz.

Ugyanezen album 2. kép. Sem a kivágás sem a fókusz pont nincs jó helyen. Az alapvetően fekete kutya szürke. A többi ld. előző képhez tett megjegyzéseim.


Próbálj többet olvasni, és elolvasni még egyszer az összes kommentet a kérdésedhez.

2018. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
49%
Egy kicsit már jobbak a képeid, de kéne egy mégjobb gép neked. Ezzel még nem elég jók.
2018. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:
Tudom viszont kérdés itt nincs. De most megpróbálom. Kérdező, te elolvastad a sok választ amit adtunk?
2018. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!