Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme egy okosórának?

Mi értelme egy okosórának?

Figyelt kérdés
Gondolom aki rohangászik, sportol annak talán ad valami extra infót. Telefont mindenhova hordozom magammal, üzenetekre egyből válaszolok, szóval ez se szempont, hogy kiszűrjem fontos-e az adott üzenet, mert minden az :D Milyen ész érvek vannak még?

2021. ápr. 13. 16:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Az Apple Watch is feltornászható fél milláig rozsdamentes acél tokkal és eredeti fémszíjjal :-)

De most nem ez a lényeg, hanem hogy egy drága klasszikus órát miért nem tartunk "menőzésnek", amikor egy okosórát igen?

Szerintem egy többszázezerbe vagy akár milliókba kerülő óra egyértelmű célja a társadalmi státusz kifejezése, mert a pontos időt egy 10 ezer forintos Casio is tudja mutatni. Funkcióiban egy Rolex vagy egy 8 milliós Longines is ugyanazt tudja, mégis kiadnak értük egy rahedli pénzt. Miért? Hogy a golfpályán lássák a nagyok, hogy ő nem szarral gurít.

Ehhez képest az Apple Watch (ami talán a legdrágábban kapható okosóra) indulóára 120 ezer forint, mégis aki megveszi, hülye villogós sznob sokak szerint.

2021. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Épp ebben a kérdésben fejtette ki az egyik tulajdonos, hogy akinek ilyen van, az menő, a többiek meg kívülállók... Nyilván nem mind ilyen, de biztos vannak szép számmal, és akkor még nem is beszéltem az olcsó utánzatokról. Persze talán egyértelmű lenne kézbe véve, vagy bekapcsolva, de addig ugyanolyan mind. Az iPhone-ra ugyanez igaz (beleértve a funkcióit nem ismerő felhasználókat), bár kisebb az esélye a hamisítványnak.
2021. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Hidd el, aki ezt nézi másokon, az messziről kiszúrja a hamisítványt...
2021. ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"Mi értelme egy okosórának?"

A kérdésed alapján kijelenthetem, hogy neked nincs szükséged rá.

Rajtad kívül azért vannak más emberek is, akiknek a tiédtől eltérő ígényeik lehetnek. És ezen igényeknek felel meg.

Van aki piacra jár bevásárolni és maga főzi a vacsorát a facebookos recept alapján, van aki pedig kiöltözik és a színház után drága étterembe megy vacsorázni.

Melyiknek van "értelme"?

2021. ápr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Főleg futáshoz használom, h figyelmeztessen, ha túl magas a pulzusom, illetve mutassa az edzésidőt, lefutott távolságot.

Ezen kívül:

- gyakran nem hallom ha csörög a telefonom a buszon, az óra rezgése nagyon praktikus;

- üzeneteket, sms-eket már elsősorban az órán nézem meg;

- a zenét jól lehet vezérelni róla, sok TWS fülhallgató nem tudja vezérelni a Spotifyt. Az órámról a hangerőt és 10 másodperc visszaugrást is tudok vezérelni.


Ez egy nagyon olcsó, Amazfit Bip S nevű okosóra, nagyon elégedett vagyok vele. Eredetileg egy Samsung Active 2-t, egy sokkal drágább órát akartam venni, de a Bip S három hetet játszva kibír egy töltéssel, méghozzá always-on (folyamatosan bekapcsolt) kijelzővel, a Samsung és az Apple pedig csak egy napot, és ez nekem fontos szempont volt.

2021. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Ha már az ember órát visel, viseljen egy korszerű okosórát.

Elegáns, könnyen megváltoztatható a számlap

2021. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"a Samsung és az Apple pedig csak egy napot, és ez nekem fontos szempont volt."


Nekem Apple van (Series 6, 44mm) és ez is kibír 2 napot még úgy is, hogy egyik nap 2-3 órás edzés alatt folyamatosan méri a pulzust és az útvonalat. De amúgy ez a töltés dolog is túl van lihegve: 1-1,5 óra alatt feltölt és újabb 2 napig nincs bele gond. Annyira meg nem kell kockának lenni, hogy ne bírj ki 1,5 órát az órád nélkül :-))

2021. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"1-1,5 óra alatt feltölt és újabb 2 napig nincs bele gond. Annyira meg nem kell kockának lenni, hogy ne bírj ki 1,5 órát az órád nélkül :-))"


Akkor te használd bátran azt. Én inkább azt preferálom, hogy az óra szolgáljon engem, és ne én őt. ;)

2021. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"és ez is kibír 2 napot még úgy is, hogy egyik nap 2-3 órás edzés alatt folyamatosan méri a pulzust és az útvonalat."


De gondolom nem always-on kijelzővel. ;)

2021. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Na igen, az apple watchoknak tényleg röhejes az üzemidejük, de tudásban a legjobbak, ez is tény. Kinek mi számít.
2021. ápr. 19. 08:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!