Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak szerintem lehúzás a...

Csak szerintem lehúzás a méreg drága telefonok és több tízezres előfizetések?

Figyelt kérdés

Tavaly mikor berobban a iphone X 380.000Ft 64GB - 420.000Ft 256GB -ért azt hittem lemegyek hídba, egyáltalán, hogy lehet ennyit kérni egy telefonért.


Idén szeptemberben meg, iphone Xs 399.990Ft 64GB, iphone Xs Max 512GB meg 577.990Ft.


Még szerencse, hogy idén jött az "olcsó" idei iphone Xr, csekély 299.990Ft 64GB jával, tudom ez plus árba van.



Még az Xr-el kibékülök, mert régen 250.000Ft volt az 5s és ahhoz képest nem sokkal több.



de a Xs és Xs max árai, horror.


Xs max 64gb-ért havonta a Trénél közel 30.000Ft kell pengetni alap előfizuban!


(Tudom 27% áfa is artisjus)

--------


De ez már horror 577.990Ft-ért autót vesz az ember, vagy felújítja a házát, nem egy csöves telefont ami alig tud többet a tavalyi x-nél.


-----


Ti hogy vagytok vele?



2018. okt. 22. 11:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

“horror”horror”horror”horror”


Tudod mi a horror?


Hogy egy saját bevallása szerint értelmes ember, nem valami értelemsebb dologgal foglalkozik.

2018. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

10# 19 évesen elég hülye vagy ne haragudj!


Apple közel 60-80%-os profittal dolgozik, ha majd tudod mi az akkor ugass!

2018. okt. 27. 07:56
 13/14 anonim ***** válasza:

"De ez már horror 577.990Ft-ért autót vesz az ember, vagy felújítja a házát, nem egy csöves telefont ami alig tud többet a tavalyi x-nél."


Vegyél autót vagy újítsd fel a házat.


"Apple közel 60-80%-os profittal dolgozik, ha majd tudod mi az akkor ugass!"


Ez a kereslet-kínálat szabályozása.

Egyébként nem győzné a gyártókapacitás a keresletet.

Itt a tavalyi eladási lista:


Samsung - 82,8 millió eladott darab

Apple - 46,7 millió eladott darab

Huawei - 39,1 millió eladott darab

Oppo - 30,3 millió eladott darab

Xiaomi - 28 millió eladott darab


Pl. ha csak 10% haszonnal dobná piacra a termékeit, biztos vagyok benne hogy a vásárlók nagy része másként döntene, ha ugyanannyiért vehetné meg mint a Samsung vagy Huawei modelleket, így az eladott darabszám többszörösére nőne. Szerinted ugyanannyi haszonért ki gyártana két vagy háromszor annyi készüléket?

Esetleg te?

A cégek mögött részvényesek állnak, akik várják a pénzüket. Azokat nem érdekli hogyan veszik ki a zsebedből a pénzt, csak az, hogy az a lóvé az ő zsebükben landoljon. Nekik az iPhone csak egy szivattyú alkatrész. Ha jól csinálják, jól szivattyúzza a hasznot.

Hogyan etetnéd meg velük azt, hogy lemondjanak erről?

A piacon kétféle módon lehetsz nyerő.

Vagy olcsóbban tudod nyújtani ugyanazt mint mások, vagy olyan minőséget, tudást, teljesítményt stb. nyújtasz az áráért cserébe, amit mások nem.

Kezded már érteni?

2018. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
63%

“Apple közel 60-80%-os profittal dolgozik, ha majd tudod mi az akkor ugass!”


Tudod mi az igazán szerencsétlen?

Hogy te erről nem mostanában fogsz leakadni...


Holott a gyártón kívül senkinek semmi köze hozzá miért annyit kérnek amennyit.


Ők tesznek egy üzleti ajánlatot, “iphone 5 kilóért” aztán te vagy elfogadod vagy nem.

Ez bármennyire is fáj, valójában egy korrekt helyzet.


Kivéve persze ha az ember rohadt irigy, és állandóan másokkal van elfoglalva.

Dühítően primitív kérdés...

2018. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!