Melyik a jobb? A PS3 vagy Xbox 360

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 13:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/203 anonim ***** válasza:
81%
Na ebben legalább mind2en egyet értünk, h csak az időt pazarlod itt. Amúgy engem ne nézz hülyének, teljesen tisztában vok vele, h a PS3 controllerében neked semmi sem tettszik, most csak a hátsó L2 és R2 gombokra tévedtél ki, most, h egy kicsit át lett alakítva már gond van, pedig egy dolgot kéne nézni: Akármelyik kontrollert nézzük, mind1ik szinte ugyanúgy néz ki, ráadásul az Xbox kontrollere=PS2 kontroller+analóggomb átalakítás+ hátsó gomb átalakítás, szal a lényeg: LEHET VELE JÁTSZANI! Az, h neked ez nem jön, le van to(j)va, beképzelt XBoxos vagy te is, aki azt hiszi, h a 3 magos proci jobb a 9-nél(8+1 le van tiltva). A Linuxot mindössze azért hoztam szóba, mert annyira be voltál zsongva az XBox kontrollerére, ha nem írnék még szerintem azt is ráírnád, h a csillagokat is lehozza az égről, az Xboxnál a hátsó gombok sokkal szarabbak, mint a PS3-é, na meg az az akksi? Azért megnézném te mikor fogsz összeállítani egy felső kategóriás PC-t mindössze 100e Ft-ból. És a korlátra is van megoldás, ahogy mindenre. És ahogy említettem, a PS3-ban van beépített BluRay lejátszó, ami 1szer és mindenkorra választ adott arra a kérdésre, h a Blu vagy a HD DVD lesz a DVD utódja, ugye nem kell elmondanom, h mi lett. Egyre több gyártó fogja ezt a lemezt használni, mivel sokkal több adat fér rá, egyre több film jön ki Blu-Ray-ben, nektek, boxosoknak ez kb. 40-50e Ft-ba kerül, és ha így megnézzük, az XBox egy árban van a PS3-mal. Most persze még hülyeség, de 2-3 év és észrevehető lesz a Blu-Ray lemez szüksége a játékoknál, most még a méretűk kicsi, de állítom, h a GTA V-öt már csak Blu-Ray-ben adják ki. 99%, hogy a következő generációs konzolok Blu-Ray lejátszóval jön ki, mivel a Microsoft már most leszerződött egy-két gyártóval.(Kérdezem itt: Ha Blu-Rayben jön ki a következő generáció, minek egy új PS? A PS3 is megmarad még addig, míg az XBox...már a sírban lesz)
2009. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/203 anonim ***** válasza:
69%

Heheh, szép kis post, jelenleg ráérek ezért én is írok egy olyan szép, hosszút mint te. :)


Te fogtál már a kezedben X360-as irányítót? Mert ha igen tudnád hogy annak a hátsó gombjai nagyon jók, sokkal jobbak, jobban nyomhatóak, stb. Eddig semmi problémám nem volt vele míg PS3-nak nem az igazi, olyan érdekes maradjunk annyiban. :)


Egyébként nem vagyok beképzelt Xboxos, a processzorral meg mit kezdjek :) Őszintén szólva, nem érdekel igazából hanem az amit látok a képernyőn meg amit hallok innen-onnan :) Amint már mondtam, azaz leírtam, nem a processzor állítja elő a grafikát amit látsz a képernyőn, hanem a GPU :) Nem a CPU ;) Amiben kétségtelenül az X360 a jobb, mivel abban erősebb :) Valamint még a 360-ban 512 MB RAM van, míg a PS3-ban csak 256 MB :) Ezért a játékfejlesztők le vannak korlátozva eléggé :( Szóval míg a PS3-ban a Cell CPU erősebb, mint az X360-ban levő Xenon CPU, addig az X360-ban erősebb a GPU mint a PS3-ban :) Na meg több a RAM benne, míg a PS3-nak a Blu-Ray lemezre több fér, mint a kétrétegű DVD-kre :) De itt a tömörítés a lényeg, míg a Blu-Ray lemezre a fejlesztők nem tömörítve rakják rá a játékokat, addig az X360-ra tömörítést használnak :)


Te lehet csak pár hónapja követed ezt figyelemmel, én már sokkal régebb óta, és csak úgy megsúgom neked, én eleinte PS3 párti voltam :) Csak rájöttem hogy is mennek a dolgok és hogy a SONY elrontott valamit, a Microsoft pedig nem lazsált mint a SONY :)


A Blu-Ray-ről meg csak annyit, hogy én is örülök hogy az nyerte meg a csatát, mert kétségkívül több adat fér rá, csak még sajnos nem elég elterjedtek a Blu-Ray lejátszók/írók PC-be :( Meg én nem tudom Magyarországon mennyien néznek Blu-Rayről filmeket, de szerintem nem sokan :( Sajnos erre még várni kell, és a PlayStation-ökben mindig forradalmi új drive volt, szóval a következő PlayStation-nek már nem Blu-Ray kell hogy legyen amit olvas :)


És én csak azt tudom mondani, hogy az új konzol egyáltalán nem baj, haladni kell a korral és sosem rossz a még újabb konzol ;) Persze tudom hogy még nincs itt az ideje, az új mozgásérzékelős dolgoknak jön most majd el az ideje, a Wii-nek a MotionPlus ad új, pontosabb életet, míg az Xbox 360-nak a Project Nathal, addig a PS3-nak is lesz érdekes MotionPlus szerű mozgásérzékelése. :)


De szerintem elég lesz a Blu-Ray bőven az új Xbox 720-ba, mint írtam előbb, tömörítés tömörítés :)


A Linux meg nem sokat ér mivel eléggé le van korlátozva szegényke rajta, nehogy feltörjék alóla a PS3-mat :) Csak 2 magot használhat és a GPU-t nem :( Így nem lehet kihasználni azt az erős PS3-mat :)


Még 1 plusz a 360-nak: gyorsabban olvassa a játékokat mint a PS3, ezáltal kevesebbet kell várni hogy a játék betöltsön, és nem kell akaratlanul telepíteni a játékokat rá ;) Míg PS3-mon van jópár játék aminek telepítés kell (a játékból egy darabot feltelepít a PS3 Winchesterére hogy gyorsabban töltsön, mert szegény Blu-Ray olvasó ami a PS3-ban van az lassúcska :(), addig az X360-nak nem kell és úgyis gyorsabban olvas hála a gyors DVD olvasójának :) De hogy még annál is halkabb meg gyorsabban töltsön, és kímélje az olvasófejét, fel lehet az Xbox 360 Winchesterére a TELJES játékot telepíteni, így hangtalanul, nyugalomban játszhatjuk kedvenc játékainkat azon a nagyszerű gépen :)


Ja és máskor meg ne csinálj ilyen SZÖVEGFALAT :) Próbáld tagolni a mondanivalódat és a témákat is válaszd szét a könnyebb olvasás érdekében :)


És hopp, ilyen egy hosszabb post a tiednél, szépen tagolva :) Várom válaszod! :D

2009. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/203 anonim ***** válasza:

Látom nem spóroltál a szövegen, én sem fogok:D


A controller ügyet most már le szeretném lezárni, ha az Xboxé jobb, legyen, f(a)szomat sem érdekli, én is, mint ahogy te, teljesen elégedett vagyok vele, az, h boxnál ilyen a hátsó gomb, meg a PS3-nál olyan, a boxnál itt az akkumulátor, a PS3-nál meg ott, teljesen mind1. Ahogy már mondtam, JÁTÉKRA TÖKÉLETESEN ALKALMAS, amúgy nem a controller dönti el, h melyik konzolt választod, ez csak egy kis fejezet abból a több ezer oldalas könyvből:D


Processzor, RAM, GPU

Tényleg nem foglalkozok ezzel a témával olyan régóta, lassan 4 hónapja, h befúrtam magam a hetedikgenerációs konzolosok közé. Szal, tudom, h nem a CPU állítja elő a képet, hanem a GPU, azzal is tisztában vok, h az XBoxéban több van, de őszintén szólva, ez engem fikarcnyit sem izgat. Nem úgy veszek konzolt, h besétálok a boltba, azt "ezt kérem" szöveggel elviszem, rengeteg cikket olvastam, videót néztem(abból született az a szövegfalos válasz, amit leszóltál:). Valahogyan mikor ezeket a videókat és képeket néztem, elkezdtem gondolkozni, hiába van erősebb GPU az XBoxban, a PS3-nak meg gyengébb, a kép minősége szinte ugyanaz. Még ha erősebb is benne a Cell proci, ha csak a GPU-n és a RAM-on múlna, akk szinte kétszer rosszabb grafikának kéne lennie a PS3-nak, tehát mégis van vmi haszna annak a Cellnek, még ha nem is olyan nagy, de gyakorlatilag ugyanolyan a grafikája mind2 konzolnak. A RAM-mal és a GPU-val én sem tok semmit sem csinálni, így csinálta meg a Sony, de ha az XBoxnak tényleg olyan szebb grafikája lett volna, akk erre lépett volna a Sony, de lépett, nem?


Blu-Ray, DVD-k, tömörítés

" én eleinte PS3 párti voltam :) Csak rájöttem hogy is mennek a dolgok és hogy a SONY elrontott valamit, a Microsoft pedig nem lazsált mint a SONY :)"

Mi az, amit elrontott? Kihagytad a szövegből, leírnád a következő válaszodban? Egyébként megsúgom neked, h én először meg XBOX párti voltam, de végül lebeszéltek róla, és még nem vertem meg őket ezért:D Felhívni egy-két konzolboltot, cikkek olvasása, videók, képek nézegetése - ezek után született meg a döntésem. Nagyon XBoxot akartam venni, de aztán elkezdtem gondolkozni, h kb. 5-10 év múlva hol lesz ez a két konzol? Az XBoz itt már leverte a lécet, szinte mindenki a PS mellett állt, hiába van szebb grafikája az XBoxnak, a PS jobban időtálló. Ha esetleg egy 3 év múlva jönne ki a nextgen, akkor sem futok a boltba, hanem várok pár évet, amíg lemegy az ára. A Sony-ban főleg azt szeretem, h ha kiad egy új gépet, a régit ugyanúgy támogatja(lásd: PSP Go - PSP), ellentétben a MS-sel, ami beszüntette az XBox gyártását is, persze, azok régi idők voltak, más is volt a helyzet, de itt biztos vok benne, h ha esetleg kijönne a PS4, akk is kijönnek az új game-k PS3-ra, Microsoft-nál ez kérdőjeles(de szerintem ott is így lesz, ha az XBox teljesítményben addig bírni fogja). Nem tudom, te meddig akarsz játszani, de én egy 7 évig biztos, és szinte mindenki azt állítja, hogy addig megmarad a PS, de majd eldől, ebbe nem akarok nagyon belemenni:D

A Blu-Ray-ről pedig: elkezdődött a Blu-Ray beilleszkedése. Ezt te is, tökéletesen leírtad, a Blu-Ray-en kívül a gyártók minden más platformra tömörítik a játékot, mivel kevés rá a hely. Mi lesz majd egy olyan játék során, ami még tömörítve sem fér el azokon a lemezeken? Itt is ugyebár a jövőt kell célozni és itt is a PS3-é a pont.

Én már néztem Blu-Ray filmet PS3-on, többet is(Mátrix, Pókember 3, Hellboy 2), nagyon szép, manapság ez drága, és felesleges, de hát...itt is a jövő. Sok gyártó kiadja a Blu-Ray-es változatot is, a TV-vel is így lesz, persze a régi is megmarad, de akk már ciki lesz azt nézni(olyan, mintha PS1-el menőznék most:D)

"a következő PlayStation-nek már nem Blu-Ray kell hogy legyen amit olvas"

Erre azért ne fogadj, mert szerintem nagyon is marad a Blu-Ray.

Az XBox gyorsabban olvassa a lemezeket, ahogy már olvashattad, sokkal nehezebb egy újszerű technológiát alkalmazni(Blu-Rayt olvasni), mint a már régóta ismert DVD-t. A telepítés pedig egyáltalán nem gond, PC-re is fel kell telepíteni minden játékot, PS3-nál csak keveset, a GTA IV-et is gyorsan feltelepítette, és hibátlanul, karctalanul olvassa a lemezt, ha ez kell, h szép munkát végezzen, akk OK, engem nem zavar, a játék a lényeg, ha telepíted, ha nem. Xboxnál nyílván a tömörítés miatt nem kell ez a telepítés. Az, h fel lehet telepíteni a játékot winchesterre, az sem vmi nagy dolog, van PSP-m, kipróbáltam, milyen, ha memóriáról vagy lemezről olvassa az adatot, kb. 1 mp-el több gyorsasággal olvassa be, amúgy, ha nem látom, nem zavar, az XBoxnál is csak a flash miatt tudod, ez ugyebár a PS3-on is lehetséges lenne, de a játék Blu-Rayen van, nem kell rá tömöríteni, flash sincs rá, bár ha lenne, akk sem tenném meg, drágább lenne.

"így hangtalanul, nyugalomban játszhatjuk kedvenc játékainkat azon a nagyszerű gépen"

A PS3-nál így is tudod alapból, nem kell semmilyen teljes játéktelepítés a vinyóra.


Na, talán ennyi, mit is írtál az utolsó előtti mondatodban? Várom építő jellegű kritikáidat!

2009. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/203 anonim ***** válasza:

(Előző válaszoló)

Mindig vagy kihagyok vmit, vagy elrontok vmit:

de lépett, nem?

Itt azt akartam, h ha olyan randa lett volna a grafika, a Sony csinált volna vmit, de lépett vmit erre? NEM.

(így akartam)

2009. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/203 anonim ***** válasza:
42%

Nahát igen, végülis lehet vele játszani bár már olyan fél órás játék után az ujjhegyemen éreztem hatását az analógnak, és hallottam olyat aki a kontrollere miatt vett X360-at :) Sokkal jobb/kényelmesebb a Boxé és ezt mások is alá tudják támasztani az akkumulátorral meg nem tudom mi bajod van, nem is látom miközben játszok :D


Nyilván engem se érdekel túlzottan az hogy mi van a gépben, csak tudom hogy nagyon erős, lásd a Cellt... a különbség az hogy a Cell erejét eddig nem igen láthattuk míg a Boxét inkább. Valamint a multiplatform játékok mind bugosak, nem olyan szépek PS3-mon mint X360-on. A RAM miatt meg olyat olvastam hogy a Call of Duty 4 60 FPS-el fut 360-on és PS3-mon csak 30-al... és nem rég játszottam végig a World at War-t, aminek ugyanaz az engine-je és feltűnően simán futott a játék, simán ment 60 FPS-el és nagyon szép volt.


Nos, a különbség itt meg az, hogy míg téged lebeszéltek (mások) addig én magamtól jöttem rá a dolgokra, megnéztem mindkettőt, nyomon követtem az eseményeket, híreket több hónapon át és boldog vagyok hogy az Xbox 360-at választottam mert mind mind csak egyre inkább derülnek ki a dolgok hogy "jéé, ezt is tudja" amikor belegonolok, PS3 is tudja? Hát, van amit egyáltalán nem (mert ugyebár még mindig utánanézek annak is), míg van amit tud de utánzat (lásd: Trófeák... egy csomó játéknak nincs is, meg egy jó nagy silány utánzata az Achievement-eknek... hát ennyit erről:)). Pl. mondok még egy példát: az Xbox 360-at monitorra is rá tudod kötni, mert van hozzá eredeti VGA HD kábel amivel ha összekötöd a Boxot és a monitorod FELBONTÁSOK lesznek, nem olyan hogy 108i, 1080p, 720p stb. Így ezáltal normális PC-s felbontásokat tudsz választani mint 1024x768, stb. Így a monitorokon ÉS a TV-ken is jobb lesz a kép (ami nem Full HD-s) mert a monitor/TV natív felbontását tudod kiválasztani. Igaz, hogy a PS3-hoz is van VGA kábel (utánanéztem, tudod, míg te sajna nem a dolgoknak...) addig a PS3 nem tud egyedi felbontásokat, mert nincs benne skálázó chip (Xbox 360-ban van). Na és erre mondtam azt, hogy ha a PS3-mat választottam volna megszívtam volna ezzel is ugyanis nekem igazából monitorom van és így a legjobb képminőséget tudtam elérni vele, mert 1080p-n elég nem jól nézett ki mivel ez nem Full HD-s (nincs annyi pixele). Natív felbontás a legjobb!


No igen. Nem értem, miért kell erőltetni a régi gépeket. Már szinte szánalmas az egész. Kiadni PS2-re egy silány, összecsapott, lekicsinyített textúrájú portot, hát igen, játsszad te azt, de én inkább ugyanazt a játékot X360-on játszanám végig (azért nem PS3-mon mert tudjuk hogy a portok azon nem olyan szépek, meg bugosak)... jól tette az MS hogy már nem támogatta a Boxot, nem kell erőltetni a dolgot, tovább kell lépni, ennyi, haladni kell a korral. Egyébként ha ezt se tudnád a GPU-jával votl a gond az eredeti Xboxnak, pereskedtek emiatt az MS-el és azért hagyták abba a gyártását... utánaolvashatsz még ha ezt nem tudtad. :)


Filmeket én is mostmár csak HD-ben nézek, a gépemen (tudod, nagy a monitorom, szélesvásznú, azon megy minden), nem kell ahhoz Blu-Ray.


Ha meg már PS3-mon telepíti, az egészet tolja rá (jaa, hogy nincs tömörítve hát ja, nehéz lenne akkor a tömörítetlen több gigányi játékot rátolni, ...), ne csak egy darabját és ugyanúgy használja a fejet ami majd kidöglik.


A SONY meg azért nem lépett arra mert már úgyis elég drágára sikerült a konzolja és eredetileg a Cell-ből akart GPU-t is csinálni de kellett volna még több idő hogy kifejleszthessék, és ezért megvették az nVidia-tól az egyik PC-s GPU-t (ami nincs optimalizálva a PS3 rendszeréhez, ellenben az X360-hoz, na az van:)) Természetesen ezt se tudtad, azért kérdezted ezt TE tőlem, de ha többet tudnál erről az egészről, magad is tudhattad volna ;)


Várom a válaszod. :)

2009. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/203 anonim ***** válasza:

" a különbség az hogy a Cell erejét eddig nem igen láthattuk míg a Boxét inkább."

Egyrészt ugyebár erre nehezebb ráírni a játékot, olvastam, vhol, h a fizikai elhelyezkedése miatt is nehezebb. Másrészt: jól leírtad, h a Cell ereje még nincs kihasználva, míg a Boxé már igen. A Cell teljes teljesítményét még idén az Uncharted 2, jövőre pedig a God of War III fogja megmutatni(részben, de természetesen egyre több játék is így lesz).

A CoD-hoz nem tok mit mondani, életemben talán 4 órát játszottam azzal a játékkal, és ha mégis ehhez a játékhoz lenne kedvem, akk én PC-n tolnám, ott sokkal szebb fps-en fut, illetve a célzás is könnyebb. FPS, Stratégia, Sport(FIFA stb.), Sims, MMORPG - ezek vannak PC-re, nincs nagy gépigényük, nem kell értük 200e Ft-ért egy új gépet venned, hülye az, aki ezeket konzolon tolja.

A monitor-ügy sem valami érdekfeszítő dolog, ezek a hetedikgenerációs konzolok, ahogy te is leírtad a 720p, 1080p, 1080i felbontást támogatják, ezért is vettem egy FullHD 82 cm-es LCD TV-t, síkképernyősön toltam volna, de egyrészt nem lenne szép grafikája, másrészt olvastam, h az ilyen TV-ktől a konzolok besza(r)nak. Nem tom mi igaz ebből, de annyira nem is érdekel már, mivel LCD TV-n tolom. Monitoron nem nagyon tudnám elképzelni, az ilyen konzolokat TV-re kell kötni, monitorra PC-t kell, nem kell össze-vissza kötözgetni a kábeleket, h monitoron tudjak játszani.

Gépen is ugyanúgy lehet nézni HD filmeket, de majd ha tele lesz a géped vinyója a több 10 GB-os tartalomtól, akk szólj:D

"Valamint a multiplatform játékok mind bugosak, nem olyan szépek PS3-mon mint X360-on."

Hálás lennék, ha mondanál egy-kettőt, mert én amit láttam, annak gyakorlatilag ugyanolyan volt a képminősége, sőt, vhol a PS3-é jobb volt;)

2009. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/203 anonim ***** válasza:
42%
Nézegess összehasonlító videókat a GameTrailersen ott vannak ilyenek. Pl. Assassin's Creed, Resident Evil 5, és még a többi multiplatform játék.
2009. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/203 anonim ***** válasza:
42%
De olvass utána is, pl. több FPS-el fut még a Resident Evil 5 is és szebb is. :) Az Assassin's Creed meg tökre bugos... :/ A CoD WaW Zombie módja meg tele van kijavítatlan hibákkal :D
2009. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/203 anonim ***** válasza:

Szinte most a végtelenségig tudnánk osztályozni a játékokat, h melyiknek van szebb képe boxon és melyiken PS3-on? Az Assassin's Creed egyáltalán nem bugos:

http://www.youtube.com/watch?v=5HvdRfUmoqQ

Amúgy szerintem a grafika több helyen egyforma, ha most vhol az XBoxé jobb egy kicsit, azt is szinte csak egy kicsit lehet észrevenni, mind2 konzol remek grafikát ad, erre nincs komment:D

http://www.youtube.com/watch?v=2asf8qHVqKM

A CoD, ahogy meg már mondtam, nem nagyon izgat, a Zombie-s rész minden platformon szar, haverom is mesélte, h nála is tökre szar a gépén(PC).

[link]


(Amúgy meg szerintem ezeket az összehasonlításokat inkább HD-ban kéne nézni, mert ott penge mind2 konzol.)

2009. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/203 anonim ***** válasza:
42%

Ja igen RE5 az sokkal jobban néz ki X360-on: az árnyékok meg a textúrák sokkal élesebbek, PS3-mon mosottak.


Figyelj nem kell itten erőltetni ezt, a tények magukért beszélnek és ne csak YouTube-on nézd az összehasonlító videókat abból én se veszek ki sok mindent. Olvass utána. Olvass. És itt sem magyar oldalakról beszélek. ;)

2009. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!