Melyik a jobb? A PS3 vagy Xbox 360

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 13:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/203 anonim ***** válasza:
42%

Ja és ajánlom figyelmedbe ezt is:


[link]


Nézd innen végig a képeket. Ha rátolod a kurzort, akkor a PS3-mas verziót mutatja. Ez letagadhatatlan, kérem szépen.


A különbség itt a legdurvábban látható ;)

[link]


Shader Quality összehasonlítás.


Na szóval melyiknek is szebb/élesebb a képe?

2009. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/203 anonim ***** válasza:
85%

Vhol a PS3-nak, vhol az XBoxnak, vhol mind2nek egyforma(lásd: Devil May Cry 4).

Meg ahogy mondtam: Minek nézzek olyan videót, amit sejtem, h nem rendesen csinálták meg?

1., Az, h miért szarabb a PS3-mon a grafika?

Természetesen GPU-nak is van némi köze, de hogy most kiderült ez a kis eset a 2x256 MB RAM-ról, még ha külön is van, de kettő van benne, azt mi a szarért nem tennék be, ha nem játékra?

2., A legtöbb videókészítő(még a gametrailers is) nincs tisztában azzal, h a PS3-ban van egy kis beállítás és ha ezt aktiválom, akk sokkal-de sokkal szebb grafikája lesz.

Példa az Assassin's Creeddel:

http://www.youtube.com/watch?v=5HvdRfUmoqQ

Sajna olyan videót még nem találtam, ahol ezt a beállítást használva nézik meg a grafikát:(

3., És végül, ugyebár a játék készítőjétől is függ minden, az XBoxra könnyebben, gyorsabban rá tudja írni/tömöríteni a játékot, a PS3-nál főleg a Blu-Ray és a Cell miatt ez nehézkes.

Keress olyan játékot, amelynek a szebb képe van a csak PS3-ra megjelent Uncharted Drake's Fortune-nál!(bármilyen, multiplatform, Xbox exkluzív stb.)

+ végre-valahára megtaláltam ezt a jó kis videót:

http://www.youtube.com/watch?v=zRaYXHHCgxo

Van benne egy jó kis rész a controllerről, nézd meg!

+(ha még videózni akarsz)

http://www.youtube.com/watch?v=vrIQzOYxvTs

2009. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/203 anonim ***** válasza:

"Azok meg csak spec-ek, a gyakorlatban nézd meg hol van most a 2 konzol. X360-at veszik többet, nem a PS3-at, PS3-at is csak filmre a legtöbben, aki játszani akar komolyan az 360-at vesz. Ennyi. Nézd csak meg az eladásokat."

Menjünk csak szépen sorban:

1., Ár=Xbox 360

2., flash(bár kicsi gondolkodás és hát tudhatnánk, h ugyanannyi az ára így is)=Xbox 360


1., 2009 van, gazdasági válság, ilyenkor általában szinte mindenki spórol és az olcsóbbat veszi. Teljesítményben szinte ugyanazt tudja mind2, a grafikát meg látni kell saját két szemeddel, de szerintem a többséget ez nem izgatja, h ennél a játéknál kicsit rosszabb/kicsit jobb stb. A konzolokat ugyebár játékokra találták ki és aki végül rájött, h PC-n játszani, fejlesztgetni egy hülyeség, rögtön áttér a konzolra. Nos, itt a következő kérdése az lesz, melyik az olcsóbb és melyikre van flash? Itt mind2nél az X-nél a pont, ezért veszik meg.


De ha akarod máshogy is elmagyarázom:

Van két típúsú, márkájú autó, egy Citroen pl., meg egy BMW. Mind2 ugyanazt a célt adja(tehát gyorsan, könnyedén, kényelmesen eljutsz vele a kívánt helyszínre). Most vki a kettő közül akar választani, elkezd olvasni a neten, észreveszi, h a Citroen 1., olcsóbb 2., és mondjuk vmi ingyen van rá, mondjuk ingyen van rá a benzin az első 1000000 km-nél(most ez csak egy példa, ezzel helyettesítem a flash-t), de azt is hallja, h sok Citroen tönkremegy, míg BMW-ből alig, de ez nem érdekli őt, az olcsóbbat választja.


De egy másik magyarázat:

Vettem egy Xbox 360 Elite-t! kb. 80ért(ha Xboxot vennék, csak ezt a típust venném)

Nettel akarom tolni, multizni stb. szal nem akarom kiflashelni. Mind2n tudjuk, ha a Microsoft észreveszi netelés közben, h bannolt a gépem, ugrott az egész.

Csináltatok bele egy hűtőt: 10k

Vezeték nélküli a netem, 20ért veszek bele adaptert.

Végül a egészet megkoronázom egy 15ezres Xbox Live-vel:

10+20+15=80=125e Ft.

A játék mind2 konzolon egyenlő árban van.

2009. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/203 anonim ***** válasza:

"Azok meg csak spec-ek, a gyakorlatban nézd meg hol van most a 2 konzol. X360-at veszik többet, nem a PS3-at, PS3-at is csak filmre a legtöbben, aki játszani akar komolyan az 360-at vesz. Ennyi. Nézd csak meg az eladásokat."

Menjünk csak szépen sorban:

1., Ár=Xbox 360

2., flash(bár kicsi gondolkodás és hát tudhatnánk, h ugyanannyi az ára így is)=Xbox 360


1., 2009 van, gazdasági válság, ilyenkor általában szinte mindenki spórol és az olcsóbbat veszi. Teljesítményben szinte ugyanazt tudja mind2, a grafikát meg látni kell saját két szemeddel, de szerintem a többséget ez nem izgatja, h ennél a játéknál kicsit rosszabb/kicsit jobb stb. A konzolokat ugyebár játékokra találták ki és aki végül rájött, h PC-n játszani, fejlesztgetni egy hülyeség, rögtön áttér a konzolra. Nos, itt a következő kérdése az lesz, melyik az olcsóbb és melyikre van flash? Itt mind2nél az X-nél a pont, ezért veszik meg.


De ha akarod máshogy is elmagyarázom:

Van két típúsú, márkájú autó, egy Citroen pl., meg egy BMW. Mind2 ugyanazt a célt adja(tehát gyorsan, könnyedén, kényelmesen eljutsz vele a kívánt helyszínre). Most vki a kettő közül akar választani, elkezd olvasni a neten, észreveszi, h a Citroen 1., olcsóbb 2., és mondjuk vmi ingyen van rá, mondjuk ingyen van rá a benzin az első 1000000 km-nél(most ez csak egy példa, ezzel helyettesítem a flash-t), de azt is hallja, h sok Citroen tönkremegy, míg BMW-ből alig, de ez nem érdekli őt, az olcsóbbat választja.


De egy másik magyarázat:

Vettem egy Xbox 360 Elite-t! kb. 80ért(ha Xboxot vennék, csak ezt a típust venném)

Nettel akarom tolni, multizni stb. szal nem akarom kiflashelni. Mind2n tudjuk, ha a Microsoft észreveszi netezés közben, h bannolt a gépem, ugrott az egész.

Csináltatok bele egy hűtőt: 10k

Vezeték nélküli a netem, 20ért veszek bele adaptert.

Végül a egészet megkoronázom egy 15ezres Xbox Live-vel:

10+20+15=80=125e Ft.

A játék mind2 konzolon egyenlő árban van.

2009. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/203 anonim ***** válasza:
42%

Nahát igen. És nem csak olcsóbb, hanem még jobb is. Egy csomó olyant tud amit a PS3 nem, szebb, több és jobb játék, az irányítója is sokkal jobb, és még sorolhatnám.


Szóval megvan a válasz a kérdés feltevőjének: Xbox 360. ;)

2009. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/203 anonim ***** válasza:

"És nem csak olcsóbb, hanem még jobb is."

Látom nem vetted észre azt az utsó példát, amit leírtam, de sebaj, leírom még1szer;)

Szal ha XBoxot vennék, összesen 125e Ft-ot kell rá költenem(gép+hűtés+Live+adapter), míg a PS3-ra csak 80-at és még nem soroltam bele a játékokat sem, ami hát...mind2 konzolon ugyanannyiba kerül:D

" az irányítója is sokkal jobb"

Xbox controller: rezgés, nincs SISAXIS, a gépre max. 4-et tudsz csak csatlakoztatni, de több ideig bírja viszont sokkal hosszabb ideig kell tölteni, mint a PS3-ét(arról nem is beszélve, h rákötve a gépre vezetékes controllerként is használhatod, amíg töltődik), sokkal nagyobb, és ahogy már mondtam, az az akksi iszonyat rossz helyen van, ellentétben a PS3 kis apró controllerével, ahol még mindig nem tom, hol az akksi, olyan jól be van építve:D

PS3: SISAXIS, nincs rezgés, 30 óráig bírja feltöltve, de nagyon-nagyon gyorsan fel lehet tölteni, a gépen egyszerre akár 7-tel is játszhatsz.

"több és jobb játék"

Ott az a több már nem nagyon létezik, és régebben is csak azért létezett, mert kb. 1,5 éve előbb jött ki, a jobb játék pedig: mind2n jó van, ilyen hülyeséget legközelebb ne írj ki, az exkluzívok pedig sokkal szebbek, jobbak, mint bármely XBox játék(kivéve a Gears of War-t, bár annak az irányítását is az Uncharted-ről koppintották).

"Egy csomó olyant tud amit a PS3 nem"

Pl.?

2009. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/203 anonim ***** válasza:
42%
Te most miről beszélsz ember? Nézzed már meg Google-ben, nehogymár megint nekem kelljen leírnom... mindenben tévedsz!
2009. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/203 anonim ***** válasza:
42%

Hűtés nem kell a gépbe, csak újat kell venni! Garancia van rá.


Adaptert is sokkal olcsóbban lehet venni!


Live-ot a géphez kapsz ingyen 1 hónapot!


A 360 kontrolleréhez lehet venni akkumulátort amihez adnak töltőkábelt! Játszhatsz is miközben tölti! És iszonyat gyorsan feltölti!


És neked minek 1 gépre 7-et csatlakoztatni lol? 1 TV-n 7-en splitscreeneznétek?! lool...


Egyébként nem tudom hol élsz már van PS3-hoz is DualShock 3-mas irányító... -.-


"(kivéve a Gears of War-t, bár annak az irányítását is az Uncharted-ről koppintották)" Miről beszélsz a GoW előbb volt mint az Uncharted! És teljesen más a kettő irányítása meg a játék! Én játszottam mindkettővel te meg nem, ez egyértelműen látszik!


Mit tud, amit a PS3 nem?

- Teljes játékokat a Winchesterre telepíteni és onnan játszani

- Hivatalos VGA kábellel PC-s felbontások támogatása

- Minden játéknak vannak Achievmentjei

- Xbox Live Arcade

- stb....



De már kezdem unni hogy mindig visszakontrázok a hülyeségeidre, amire választ kaphatnál ha csak használnád a Google-t! És VÁLASZOLJ minden kérdésemre/válaszomra!


És igenis léteznek több és szebb játékok, csak az elvakultságod miatt nem akarod bevallani :)


Tényeket adj, énis azt adtam! Ne csak holmi kitalált szavakat, mert eddig amit én írtam mind alá tudom támasztani, te nem!

2009. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/203 anonim ***** válasza:

"Hűtés nem kell a gépbe, csak újat kell venni! Garancia van rá."

LOL Ezt majd elmesélem a haveromnak, aki nemrég vett Xboxot és már szinte azonnal küldhette is 3led miatt.(újan vette)

"Adaptert is sokkal olcsóbban lehet venni!"

[link]

[link]

Tényleg, roha(d)tul olcsó!!

"Live-ot a géphez kapsz ingyen 1 hónapot!"

Ez szószerint csak WC papírnak lenne jó, mivel én nem 1 hónapig, multiznék, neteznék rajta.

"A 360 kontrolleréhez lehet venni akkumulátort amihez adnak töltőkábelt! Játszhatsz is miközben tölti! És iszonyat gyorsan feltölti!"

Gondolom ezért is fizetni kell, nem úgy, mint PS3 esetén, itt azért olcsóbb: átlagára: 2500 Ft.Én így is játszok, miközben tölti, ha vagy a PS3-mon töltöm, vagy az USB-s töltőre teszem fel:P

És felvilágosítalak: a PS3-é gyorsabban feltöltődik.

"Mit tud, amit a PS3 nem?

- Teljes játékokat a Winchesterre telepíteni és onnan játszani

- Hivatalos VGA kábellel PC-s felbontások támogatása

- Minden játéknak vannak Achievmentjei

- Xbox Live Arcade

- stb...."

- az elsőhöz flash kell és aztán ki az a türelmetlen, aki teletömködi 10-20 gigával a winchestert, csak, h egy kicsit gyorsabban töltsön? És ha már flashelt, akk ugrott a net is, hát akk megéri?

- VGA kábel?...már említettem, h ezek a konzolok HD TV mellé valók, de hát ha te azon a kis monitoron akarsz játszani, akk csináld!

- Xbox Live Arcade - PSN, PSH

Na ennyivel tud többet:D

PS3:

- Blu-Ray filmek nézése

- és ha nem is tettszik, de akk is idevaló, mivel ez nincs boxon, Linux.

2009. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/203 anonim ***** válasza:

"- Minden játéknak vannak Achievmentjei"

Na igen, talán ez az egyetlen egy, amiben egy kicsit jobb az Xbox 360, bár kétlem, h mind1ikhez van.(Persze a PS3-nál is van.)

Aztán azt nagyon alá kell támasztani, h az Xbox controllere sokkal jobb, meg stb. - hát most őszintén: Ezt ki nem sza(r)ja le??????

A grafika pedig: Miután megbizonyosodtam, h a gametrailers milyen szépen átállította az Assassin's Creed-et PS3-mon és így rossz grafikát adott be, hát...szégyen, aki kíváncsi grafikára nézze meg saját maga mind2 konzolon.

És az Xboxnál a játékoknak vmennyire szebb a képe, de nem annyira, h a PS3 meg fullra le van maradva tőle, de hát, mint ahogyan észrevettük, az XBoxban erősebb a VGA, így akkor csodálkoznék, ha a PS3-é lenne szebb.

(Már én is unom, h újra le kell írni)

SOKKAL nehezebb a játékot PS3-ra írni, ennek nagy részben köze van a Cellhez is. A gyártók már tökéletesítették az Xboxba épített Xenon procit, de a PS3-éval még mindig nem boldogulnak, de ez csak idő kérdése. Nem kell 2-3 év és a PS3 otthagyja az Xboxot, mivel tudjuk, h az Xboxban már minden erő ki van használva, a PS3-ban meg még csak eddig a gép kb. 60%-os teljesítményét láttuk. Akk kéne az összehasonlító videó, amikor már mind2 konzol tudása a maximumon van.

2009. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!