Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az extrovertált emberekre...

Az extrovertált emberekre miért jellemző az, hogy simán lefújják a programot ha felmerül a lehetősége egy fontosabb, érdekesebb személlyel, vagy nagyobb társasággal való találkozásnak?

Figyelt kérdés

Miért alakítanak ki fontossági sorrendet emberek között, és miért nem tartják magukat a megbeszéltekhez.


Kiemelném, nem szeretnék általánosítani, de sajnos az esetek többségében ilyet csak az extrovertált (volt) ismerőseimmel tapasztaltam, az introvertáltabbak betartják a megbeszélteket.


2019. szept. 28. 19:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez egy valóban érdekes kérdés és a válaszok is kifejezetten értelmesek, ami azért valljuk be nem megszokott ezen az oldalon. Az egyik legmeghatározóbb tényező az emberi személyiségben, hogy hogyan viszonyul a kapcsolataihoz, melyet minden megélt tapasztalata is befolyásol, így hát nincs is két ugyanolyan, de vannak tendenciák, hasonlóságok.

Én magam nagyon introvertált vagyok, de nagyon erősen kötődöm, a kapcsolataim a legfontosabbak számomra az életben, akit szeretek azért bármikor, bármit megteszek. Az egy dolog, hogy minden kapcsolatba én teszek bele többet, nekem fontosabb, ez betudható az erős kötődésnek, de sokszor érzem azt, hogy másoknak nagyjából minden mindegy, és ez tényleg főként az extrovertáltakra igaz, valószínűleg azért, mert van annyi barátuk/kapcsolatuk, hogy nem abba az 1-2-be kapaszkodnak kétségbeesetten. Számomra ez valahogy elképzelhetetlen, hogy valakivel csak elvagyok, el tudom tölteni az időt, ha nincs más, de nem kifejezetten fontosak, hogy valamiféle pótlékok.... én érzem magam mindig ennek a személynek, aki sosem elég. Nekem aki van, az a néhány ember, akik fontosak, azokkal bármikor bármennyi időt eltöltök és nincs is semmiféle sorrend, ha valakivel már megbeszéltem valamit, akkor nem szervezek mást. Na nem mintha lenne ilyen problémám, hogy túl sokan akarnak velem időt tölteni...sokszor, aki megígéri, az se tartja be, elfelejti, más dolga van, stb. ugye pont az, amiről a kérdésben is szó volt. És minden egyes ilyen alkalom egy újabb csalódás, hogy már megint nrm hiányzom/ nem vagyok fontos/ nem vagyok elég/ sokadik vagyok... ésatöbbi. Sosem tudtam, hogy ki ilyenkor a jó megoldás...mert végülis ha így döntenek, akkor annak biztos oka van és az az ok én vagyok. Attól, hogy számonkérem, attól nem lesz jobb, valahol jogom sincs hozzá. De mindig csendben legyinteni, hogy persze, oké, nem baj, azt sem lehet örökké bírni...meg hát ez hazugság úgy, ahogy van, mert közben napokig emésztem magam rajta.

Azzal egyébként nem értek egyet, hogy az introvertáltaknál mindig csak az unalmas beszélgetés a program. Ugyanúgy járok én is programokra, koncertekre, utazok, stb. csak nem bárkivel és nem nagy társasággal. Az introvertált nemcsak az, aki szeret egyedül ülni a szobájában és olvasni, ez puszta sztereotípia...vagy csak én vagyok valami nagyon furcsa egyed, mert (nagyon) introvertált létemre megőrülök az egyedülléttől... bár ebben valószínűleg nagyobb szerepe van annak, hogy sokat voltam egyedül kisebb koromban és több szeretetre vágytam volna, mint amit kaptam. És ez csak egyre inkább így van..

2019. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11


Erről beszéltem.


Sajnos vannak dolgok amik igazak, tények de nem nagyon szabad beszélni róluk.


Ide legalább névtelenül kiírhatjuk mert (talán) nem torolják majd meg, nem tesznek emiatt keresztbe, úgy ahogy ez a való életben lenni szokott, ha felvállalsz kisebbségiént egy olyan véleményt amelyik a többséget bírálja.


Sajnos az igazság az, hogy sok ember (talán a többség) aljasabb mint mi, erkölcstelenebb, morálisan nem ütik meg ezt a szintet, jóval érzéketlenebbek, alacsonyabb intenzitású érzelmeik vannak, de annál magasabb intenzitású érzékeik. Igazi ösztönlények, mennek az ösztöneik után, csak azt teszik ami éppen jól esik nekik, nem gondolkodnak túl bonyolultan, illetve az empátia sem az erősségük. Ezeket összefoglalva úgy tűnne, hogy alacsonyabb érzelmi és értelmi szintű emberek és ezért nem érti ez a két típusú ember egymást, az exok nem értik miért nem fontosak azok a dolgok számunkra amik nekik fontosak, mi me nem értjük miért fontosak azok számukra.


Két külön világ, de mivel sajnos kisebbségben vagyunk ezért nekünk többet kell keresgélnünk ahhoz, hogy megtaláljuk azokat az embereket akikkel passzolunk, akikkel megvan az összhang. És sokkal többet kell tűrnünk és nyelnünk mivel a többségiek diktálják a szabályokat, ők alakítják a világot a saját igényeiknek megfelelően és nem mi a mi igényeinknek megfelelően alakítjuk általuk "unalmasnak" nevezetté.

2019. okt. 10. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!