Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tegnap volt a szülinapom....

Tegnap volt a szülinapom. Jogos, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés
Eddig mindig írtak a barátaim, amíg volt facebookom és ki volt írva. KB egyik se írt most. Mióta babám van azóta leszedem magam a közösségi oldalról. Tudom, nekik is van életük, sose beszélek a gyerekről. De most érzem először, hogy ez így nem jó. Nagy ritkán írnak, az elején még kérdezték mikro jöhetnek baba látogatóba, de azóta semmi. (jó volt a baba, egy hangja nem volt, meg mondták is, hogy meglepő, hogy nem ordított, mint sok gyerek). Mit kellene tennem? Babás programokra járok, de nagyon szarul esik ez nekem.. Hogy tudnék ezen tullépni anélkül, hogy úgy jönne le, hogy sértődő vagyok?
2019. okt. 25. 06:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Ők nem voltak igaz barátaid. Ideiglenesen bent voltak az életedben, de már nem. Van ilyen.

Akinek fontos vagy keres Facebook nélkül is és fejből tudja a szülinapod.

2019. okt. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Pedig ez az élet velejárója. A nem babás embereknek más lesz az érdeklődési körük, másról beszélgetnek, és a programjukba sem fér bele egy babás szülő. Ezért szoktak az ilyen barátságok a végén ellaposodni, megszűnni. Ezért van az, hogy a babás szülők babás programokra mennek, és szintén babásokkal barátkoznak.

Biztos vagyok benne, hogy aranyos babád van, de nem mindenki díjazza, hogy nálatok most már minden a baba körül forog. (ami teljesen érthető, és nincs is baj vele)

A facebook szülinapozásról annyit, hogy bevallom, én sem tudom a legtöbb barátom szülinapját, hogy mikor van. Nem is tudnám megjegyezni. Ha nincs kiírva, akkor vagy elfelejtem felksözönteni, vagy ha látom, hogy mások felköszöntik (pl: testvérek, rokonok) akkor írok.

Én tavaly levettem az értesítést, így nem írta ki mikor van a szülinapom. Szinte senki nem köszöntött fel. De ez van, nem ettől vagyok jobb ember.

2019. okt. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Eddig is csak azért írtak, mert emlékeztette őket a FB. Nem is értem miért okoz bárkinek örömet, hogy felköszöntik "nyilvánosan" 250-en, de riasztás nélkül nem jutna eszébe csak kettőnek. Én minimál szinten használok közösségi médiát, heti 1-2 alkalommal belépek, de a születésnapom sosem volt nyilvános, mert minek. A közeli barátaim, anyum, tesóm, ecetera meg FB nélkül is gondolnak rám. Aki nem, az nem kell, hogy azért üzenjen, mert figyelmeztette őket egy alkalmazás. Nézd, akinek valóban fontos vagy, akinek számítasz, az továbbra is jelen leszaz életedben, a többiért meg nem kár. Nem azért veszítettél el bárkit is, mert nem használod a közösségi oldalakat, akiket ez miatt mégis, azoknak sosem voltál fontos. A babalátogatás is ugyanez. Aki szeret, akinek számítasz, az megy. Ez egy nagyon torz tükör szerintem, nagy átka a mai internetes világnak. Jómagam senkivel nem tartok ott komolyan kapcsolatot, barátokkal, rokonokkal pláne nem, ha hirtelen eltűnne az éterben az egész sem változna semmi az életemben. Aki a facebook regeddel együtt az életedből is felszívódott, az sosem volt benne igazán. Én alapvetően nem vagyok amúgy sértődős alkat, fölös energiának érzem, ha valaki megfeletkezik rólam sem esik rosszul, mert én ezt lazán kezelem és nekem nem igazán számítanak az évfordulók, ünnepek, szülinapok sem, de tudom, hogy azért a legtöbb embernek igen, így megértem, ha örülnél annak, ha gondolnának rád. De amíg ezt a figyelmet a közvetlen környezetedtől megkapod, addig nincsen gond, ha meg tőlük sem, abban nem a FB a vétkes. A barátok, a család, közösségi média nélkül is jelen kellene legyenek az életedben, ha valami nem jól funkcionál ezen a téren, akkor azon egy újabb Fb profil sem segítene.
2019. okt. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze, közeli csaladtagok köszöntöttek. Nem 2 3 éves baratsagokrol van szó, hanem azért van itt 8, 10 éves, óvodai barátság. Csak ezért rossz.
2019. okt. 25. 07:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a hármassal, csak azért köszöntöttek, mert kint volt a dátum, és a rendszer emlékeztette őket. Én sem tudom senkinek sem a születésnapját (családtagok kivételével), és szerintem az enyémet sem tudják.

Amíg kint volt fb-n, addig írt mindenki, meg macskás képeket is küldtek olyanok, akikkel amúgy évekkel azelőtt beszéltem utoljára. Aztán levettem, és lám, nem írt senki.

Nem ettől lesz jó egy barátság, hogy tudjátok egymás születésnapját, hanem hogy segítitek egymást.

2019. okt. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Te tudod, Facebook nélkül, hogy ők mikor születtek?

Csak a Facebook figyelmeztetése miatt köszöntöttek.

Ez az élet rendje..

Ha van Facebookod, kéthavonta írd át a születési dátumod... Aki egy évben 3 alkalommal felköszönt.. Az nem igazi barát...

2019. okt. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Sok ember így működik, amíg napi szinten tudtatok találkozni, elmenni ide-oda, addig jó voltál, ha neki kell keresni téged, abba már nem fektet energiát.

Nekem kifejezetten hányingerem volt az ilyen nyilvános felköszöntéstől, 5 éve regisztráltam, sose osztottam meg semmit, sajnos születésnapom nyilvános volt egy ideig. Illetők felköszöntenek, de chat-elni nem lehet velük, mert nem válaszolnak semmire, akkor minek köszönt fel, nem is értem...

Névnap ugyanez, látom: összegyűjti a velem azonos keresztnevű összes ismerősét és felköszönt minket, vagy csak nyilvános üzenőfalra való kiírást csinál "minden kedves X nevű ismerősömnek boldog névnapot kívánok!". Virtuális, semmitmondó, unalmas kapcsolatok.

Mondjuk ha személyesen próbálok felköszönteni valakit Viber-en, akkor is megcsinálja,hogy 0 reakció jön rá.

2019. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Túl sokat foglalkozol a babáddal, és keveset a barátokkal, így nem csoda, ha nem érdekled őket. Csak azért, mert gyereked van, még nem kell rátekeredni, és mindenki mást elhanyagolni. Bármilyen kicsi is a gyerek - a legelső pár hét kivételével - mindig kell jusson pár perced a barátokra is.


Ez nem jogossság vagy nem-jogosság kérdése. Ha te nem adsz, akkor hogyan vársz vissza? Viszont ha te adsz, és ők nem adnak vissza, akkor bennük a hiba, és akkor nem a barátaid voltak, csak a felületes haverjaid. Keress új barátokat!

2019. okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Te szoktad őket keresni? Te szoktál találkozót kezdeményezni? Te tudod fejből a szülinapjukat?

Egy barátságot fenttartani két irányú utca. Mindkét félnek tenni kell érte.

A kérdésből úgy jön le, hogy te várod, hogy írjanak. De az nem derül ki, hogy te hányszor írsz nekik.

Szép lassan el fog halni a barátság, ha nem ápoljátok.

2019. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, te amúgy ki vagy, hogy kijelented ezt? Írtam valahol, hogy csak a babammal foglalkozom. Szerintem akkor barátság egy barátság, ha kölcsönösen keressük egymást. Én többször írtam nekik, szerintem megehetem, hogy ha ők nem írnak én se nagyon nekik. KB 10/6x én kezdeményeztem.
2019. okt. 25. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!