Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan nehéz felnőtteknek...

Miért olyan nehéz felnőtteknek, ezen belül az ötvenes korosztálynak új barátokat/barátságokat találni?

Figyelt kérdés
Már próbáltam ide is írni a gyakori kérdésekre olyanoknak, akik hasonlót kérdeztek,hogy volna-e kedvük barátkozni, de nem kaptam választ. Mindenki csak a testi kapcsolatot/szexet hajszolja, a barátság mintha kihalt volna, megszűnt volna létezni a mai világban. Nőkkel is szívesen barátkoznék, de többnyire félreértik, holott én tényleg barátságot és nem testi kapcsolatot keresek (ötvenöt éves vagyok és férfi). Miért gonfolja mindenki, hogy csakis a testi kapcsolat az egyedül üdvözítő formája a társas kapcsolatoknak két ember között? Régen ez nagyon másképp volt...

2019. nov. 11. 00:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 70%, semmi önjelölt pszichóság nincs benne, te is beláthatod, hogy az ember ötven pluszosan nem haverkodni jár el otthonról, és van kialakult társasága. Nem kell hozzá nagy ész, ahogy a lepontozáshoz se, úgy látom. És nyilván ez se, ahogy semmi, nem vonatkozik mindenkire, így pl a kérdező speciális helyzetben van. Eszméletlen okos vagy, én azt csodálom, aki beszólni meg pntozni jön, de ő maga nem válaszol. Várjuk akkor az okosságot.
2019. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Egy csomó embernek ötven évesen nincs kialakult társasága de ők sem keresnek barátokat. Volt amúgy kutatás is a baratsagrol ami kimutatta hogy a nők családon belül keresnek lelki kapcsolatot nem barátságban gondolkodnak. Nekem ez rejtély továbbra is hogy az emberek miert nem becsulnek egy hűséges odaado barátot akire az élet minden területén lehet számítani mert én olyannak tartom magam.
2019. nov. 12. 04:26
 13/27 anonim ***** válasza:

A szüleim ötvenesek, és nem igazán van társaságuk. Vannak barátaik, egy-kettő mindkettőjüknek, akikkel néha találkoznak, vagy vesznek egymásnak ezt-azt, de nyári bográcspartit, vagy barbecue sütést, kerti mulatságot, összejövetelt stb csak a kibővített családdal tartanak. Unokatestvérek, sógorok, sógornők, stb.

Én azt veszem észre rajtuk (ami lehet csak az ő egyedi vonásuk), hogy kevésbé toleránsak az emberek sajátos vonásaival szemben, annyi hiba pedig bennük is van, de totál kikészülnek és fárasztja őket bármi apróság. Tehát aki túl sokat beszél, meg aki csendes, aki sokat késik, aki hamarabb jön, aki mindig kér vaamit, akitől semmit nem lehet kérni....

Nem azt akarom mondani, hogy a te köreidben is pont ez a baj, csak oda akarok kilyukadni, hogy ötven pluszosan az ember nem úgy áll másokhoz, mint tiniként anno. Sok minden változik. Aki eleve nem volt nyitott, az ekkor már végképp nem az, aki az volt, annak vannak barátai, új kapcsolatokra kevés nyitottsággal van.


Én ezért írtam neked, hogy légy te kezdeményező, alakíts te csoportokat, hogy ne csatlakoznod kelljen, hanem köréd csoportosuljon egy társaság. Nem azt mondom, hogy könnyű lesz, de aki új csoporthoz csatlakozik (pl kirándulás, vagy bármilyen hobbi tekintetében), az eleve nyitottabb, mint azok, akik összezárnak, és megtűrnek maguk közt.

2019. nov. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan járnak az 50esek is ismerkedni.

Koncertekre, fesztiválokra, túrázni, művházba, film klubokba, sport körökben.


37 vagyok és vannak 50-60 közötti tagok, akiket az elmúlt 1 évben ismertem meg.


Általánosítás, miszerint nem ezért járnak el otthonról. És ellenpélda van a kérdező és válaszadói részről is. Ergo nem igaz az általánosítás és egy érvelési hiba.


Okoskodás az, amikor egy az egybe ellentmondasz a valóságnak és a másikat húzod le ezért. De rá raksz még két lapáttal. Én meg köv héten megyek Terminátort nézni az 52 éves haverommal, akit hegyi kerékpározás közbe ismertem meg nyáron a Velencei hegységben.

2019. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
50%
És már megint a párom volt utoljára belépve az oldalon. Grrrr
2019. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Azért van így bro, mert az olyan barátságok, amiről te beszélsz és vágysz, nem egészen így működnek. Azt egy élet alakítja. Ilyenkor inkább ismerősöket szerez az ember. A komolyabb barátság általában az első gyufázástól indul, és a temetőben lerakott rózsáig tart.
2019. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Bakker, még kifejezetten le is írtam, hogy "ez nem vonatkozik mindenkire", mikor a hsz-emet megfogalmaztam. olvass már, te szerencsétlen, és utána okoskodj.
2019. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nincs szükség erre a stílusra.
2019. nov. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nincs, csak a te kioktatásodra nyilván. Azzal minden oké, ugye? Egy bocsi esetleg, hogy olyasmi miatt cseszteted az embert, ami nem is jogos, csak nem olvastad el? Jaaa, hagyjuk, tárgytalan.
2019. nov. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Lehet hogy egy élet alakítja őket, na de azért rajtam kívül mások is vannak, akiknek ezek a gyerekkori barátságai megszűntek és ha bennük van igény arra, hogy legyenek barátaik, nem tudom, hogy mi az akadálya annak, hogy ezek a barátságok felnőtt korban megszülessenek, újra köttessenek. Szerintem felnőttek között is születhet mély barátság, ha a két ember közt megvan a "kémia".Persze csak akkor, ha az emberekben van ilyen igény, de úgy tűnik, hogy jelenleg nincs, a magyarok felének egy felmérés szerint nincs egy barátja sem (de élettársat mindenki szeretne, arra van igény).
2019. nov. 15. 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!