Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan nehéz felnőtteknek...

Miért olyan nehéz felnőtteknek, ezen belül az ötvenes korosztálynak új barátokat/barátságokat találni?

Figyelt kérdés
Már próbáltam ide is írni a gyakori kérdésekre olyanoknak, akik hasonlót kérdeztek,hogy volna-e kedvük barátkozni, de nem kaptam választ. Mindenki csak a testi kapcsolatot/szexet hajszolja, a barátság mintha kihalt volna, megszűnt volna létezni a mai világban. Nőkkel is szívesen barátkoznék, de többnyire félreértik, holott én tényleg barátságot és nem testi kapcsolatot keresek (ötvenöt éves vagyok és férfi). Miért gonfolja mindenki, hogy csakis a testi kapcsolat az egyedül üdvözítő formája a társas kapcsolatoknak két ember között? Régen ez nagyon másképp volt...

2019. nov. 11. 00:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én értem mit írsz, és esküszöm részben igazad van. Miért ne lehetne? Semmi sincs kőbe vésve. De ezt nem feltétlenül kell magyarságra bontani, pláne nem bármilyen kimutatásra. Egyszerűen ilyen az emberi természet. Az életnek vagy egy görbülete. És ezzel nehéz szembe menni. Születés, gyerek, felnőtt, öregség, elmúlás. Ilyenkor az emberek nagy része már nem igazán vágyik olyan dolgokra, amire te. Mert vagy van, vagy már nincs rá igény. Egy majdnem leélt élet. Amivel nem azt mondom, hogy öreg vagy. Egyszerűen ilyenkor az ember már nem keres barátokat. Egyszerűen túl van ezen. Szerintem ez van.
2019. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
49%

19 a tartalom és a stílus nem ugyan az. Folyamatosan ostobázod azokat, akik nem azt gondolják, amit te.

Ezzel mi a célod?

Ráadásul önellenmondásos, amiket írsz, és ha valaki észre veszi és az elemzéseidnek a hibás voltát fedi fel, te már ellenséget látsz, ahelyett, hogy pontosítanád a megértést a másik számára.

Valós példák mutatják, hogy az általánosításnak nincs helye. Ez tény. Ez nem okoskodás. És rajta kívül nincs más, aki ostobának tart itt másokat. Ezen gondolkozz el rövid időre!!

2019. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Igen de pont ekkor költöznek el a gyerekek hatvan után jön a nyugdíj akiknek addig nem volt idejük a baratsagokra most éppen hogy kothetnenek új barátságokat akiknek van barátjuk azok is és előfordul ötven éves korban is hogy meghaltak barátok vagy lehet összeveszni is mégis alig keresnek barátokat az interneten partnert elettarsat meg milliósn
2019. nov. 16. 18:25
 24/27 anonim ***** válasza:
Te meg olvasd el az első hsz-edet, és gondolkodj, ki kezdte az "én vagyok itt az ész" attitűdöt. Az ilyenek, mint te, mindig kikérik maguknak, ha valaki rámutat a baromságaikra. Csendben elkulloghatnál, de vissza-visszajársz további körökre. Igazán szórakoztató ember lehetsz az életben, hallod. Írd le a véleményed a kérdező kérdéséről, és hagyd ki belőle, a "bibííí én jó értettem a kérdést" - utófílinget. Lecseszel mindenkit, utána ekézed azt, aki ezt kikéri magának? Nem vagy százas, ember.
2019. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nézegettem ilyen ötvenesek fórumait, ötvenesek klubját, hát aki férfi, az mind partnert keres, aki nő, az meg három témában alkot: főzés, kertészkedés, unokák. Van még egy szűk szegmens, szerintem nyugdíjas tanárnők, aki tényleg igényes verseket raknak fel (nem sajátokat). Férfiból belebotlottam egy olyanba, aki második levelében már a frissen elkezdett nyugdíjas írópályája első novelláját küldi el. Egyszerűen nem hagyott békén, hogy mondjam el véleményemet. Elmondtam, hogy a fogalmazás gyenge, a helyesírás kétségbeejtő (ő kérdezte, milyen...), erre dühösen válaszolt, hogy ne ezeken lovagoljak, hanem a műve mondanivalójáról mi a véleményem. Hát mi lenne.
2019. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"A másokkal szembeni bizalmatlanság evolúciós előnye könnyen belátható alapvető játékelméleti logika alapján is. Mi a hozadéka a bizalmatlanságnak? Amennyiben okkal vagyok bizalmatlan, mert a másik fél valóban fenyegetést jelentett volna számomra, egyértelműen helyes volt a bizalmatlanságom és óriási veszteségtől óvtam meg magamat és családomat. Amennyiben tévedtem, és a másik fél nem akart ártani nekem, a veszteségem rejtett marad, mert bizalom híján ki sem derül, hogy esetleg milyen előnyökhöz juthattam volna, amennyiben együttműködtem volna a másik féllel, így tehát ezt alap esetben minimálisnak tekintem.

A téves bizalom ára túl magas, míg a bizalmatlanság miatt elmaradt előny ismeretlen, ezért célszerűbb a bizalmatlanságot választani.

"

2019. nov. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor, ha a az ember vállalja a kockázatot és ismerkedik, néha rajta veszt, de ezek nem életbevágó veszteségek, mint egy üzletben, vagy munkában; ellenben a nyereség elég jó arányú és erős hozammal rendelkezik.
2019. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!