Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen tényleg csak felszín...

Egyetemen tényleg csak felszínes kapcsolatok vannak?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, és vannak akikkel egy egy órán jókat beszélgetek, de úgy nagyjából azt vettem észre, hogy sulin kívül ez nem így van, akkor mindenki el van a maga dolgával, én sem vagyok kolis, a legtöbb ismerősöm se, ezért még az se köt össze. Kicsit olyan szomorúnak érzem ezt mert ugyan néha néha tudok emberekkel beszélgetni, mégis magányosnak egyedül érzem magam ott.. A gimis barátaimmal napi szinten tartom a kapcsolatot, és meg van a baráti társaságom, de egyetemen nem alakult ki, és úgy érzem, hogy ennek nem így kéne lennie. Vagy csak én tévednék?
2019. dec. 18. 22:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez változó. Én is most kezdtem az egyetemet, két volt gimis barátom is ide jár, szóval mi általában elvagyunk magunknak. Viszont például szüleim fősuli alatt ismerkedtek meg (mondjuk ők kolisok is voltak), és azóta is (25 év) tartják a kapcsolatot a barátaikkal. Szóval sokmindentől függ, én például nyitott vagyok alapvetően, ismerek már új embereket, de annyira jó barátaim, párom van, hogy nem sok szükségem van új barátokra, persze ha úgy alakul.. ☺️
2019. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én most vagyok másodéves, tavaly engem is borzasztóan frusztrált ez a dolog, hogy minden “barátság” 90 percig tart plusz zh-k előtt mindenki megtalál mindenkit és így ennyi. Idén sincs ez másként, de szerintem már hozzászoktam, illetve tudatosítottam magamban, hogy a helyén kell kezelni a dolgokat. :) Egyébként én a mai napig a gimis barátaimmal ápolom a kapcsolatot, azok voltak az igazi diákévek! :)
2019. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én kollégista vagyok, így azért könnyen beszélek. Viszont én valóban kialakítottam itt is egy társaságot, illetve nem én, hanem mi. :) A társaságból van, akivel csak cigi közben dumálunk egyetemi dolgokról, meg az élet "nagy dolgairól", de akad köztük 2-3 ember, akikre az életemet is rá merném bízni, és nagyon-nagyon szeretem őket. Valódi barátokra leltem, és furcsamód ez a társaság képes úgy inni egy jót, hogy közben elő sem vesszük a kütyüinket. :D Egyébként nem tudom, számít-e, de orvosi/egészségügyi terület, végül is, itt fontos is az összetartás nagyon.

Természetesen a gimis barátaimmal/barátnőimmel is (1-2 fő) ápolom a kapcsolatot, és szerintem ez így jó is nekem teljesen.

Persze nekem is vannak ún. felszínes kapcsolataim, kb. amik csak a tanteremben léteznek, utána helloszia. :D Szerintem ez a része mindenhol így megy.

2019. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!