Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az normális, hogy vendégségben...

Az normális, hogy vendégségben a fiamat házimunkára fogták? (lent több)

Figyelt kérdés
1 napra elment a 13 éves fiam egy barátjához, reggel 9 től este 8 ig. MInden meg volt beszélve, szülőkkel meg minden rendben. OK, elment. Este, amikor hazaért, szomorúan mondta, hogy többet nem akar menni. Megkérdetem, hogy mi a baj? bántottak? MOndta, hogy nem, csak fura volt, hogy játszottak volna, de az anyja a másik gyereknek megosztotta a házimunkát kettejük között. Ebé után az összes tányért a fiamnak kellett elmosnia, a másik gyereknek pedig kiporszívóznia. Sokat játszottak, jól elvoltak, de nagyon betett ez neki. És nem úgy fogja föl, hogy nehezére esett megcsinálni, hanem az bántja, hogy vendégségben miért dolgoztatták.
2020. jan. 4. 10:27
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
10-es. Azon pityeredett el, hogy vendégségben dolgoztatják. Rosszul érezte magát.
2020. jan. 4. 11:31
 12/32 A kérdező kommentje:
9-es. Nem nem lett volna jobb. Egyiküknek sem lett volna szabad "dolgoznia" egyi ka vendéglátó, másik a vendég. Felnőtt emberként (gondolom az vagy, ha már ilyen megjegyzést tudtál írni) sem üllünk le a számítógép elé ügyet intézni, amíg egy ismerősünk éppen vendégségben vagy nálunk. Vagy ha a gyerekdhez átjönne egy barátja, akkor Te is munkára fognád? Vagy csak a saát gyerekedet? Tud magában játszani a vendég, ugye? Bunkó paraszt.
2020. jan. 4. 11:33
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

Hát, mindenképpen furának tartom én is ezt. Azt még inkább el tudnám képzelni, hogy anyuka megkéri a fiúkat, mosogassanak el együtt (egyik mosogat, másik törölget pl.), de mi az öreg ördögnek időzíti valaki a porszívózást aznapra, mikor a gyerekéhez jön valaki vendégségbe?

Ez engem a tisztaságmániás mostohaanyámra emlékeztet, aki az egyéves öcsémmel képes volt ordibálni, ha az etetőszékben ülve „morzsázott”… majd szaladt a porszívóért rögtön.

2020. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem érdemes megnézni a másik fél részéről is a dolgot.


Például lehet, hogy a másik gyereknek már több hete mondták a szülei, hogy mikor mit kell majd csinálnia, de ő mégis azt akarta, hogy a haverja ott legyen egész nap. Így egyezségre jutottak, hogy akkor ott lehet, de a házimunka részt el kell végezni.


Nekünk is sok olyan volt, hogy éppen volt dolgunk, és közben átjött valaki, hát el kellett végezni a munkát akkor is. Ha én mentem át akkor is volt, hogy besegítettem.


Na meg ha úgy nézzük, ott lebzselt a gyerek reggeltől estig, az a 3 perc "munka" nem egy őrült nagy feladat ezért cserébe. Mert akárhogy nézem, 10 "frissen koszos" tányért leöblíteni nem tart tovább.


Illetve az a baj az egész sztoriban, hogy nem ismerjük a kontextust. Nem mindegy, hogyan kérték a szülők, gondolom nem az volt, hogy "na most aztán fogod magad és elmosogatol mi meg nézzük a TV-ben a Macgyvert addig".


Na meg ha már itt tartunk, akkor tulajdonképpen a kérdező és a gyereke sem tűnnek semmivel normálisabbnak.


"Vendég!!! Ki kell szolgálni a vendéget. Mindig is ez volt a szokás!"

"Ha hozzánk jönne egy gyerek, az alap az lenne, hogy mindenki körülötte ugrál"


Miért kellene a szülőnek egész nap a gyereke haverja körül ugrálnia és kiszolgálnia?

Nyilván vendég, de nem a szülők, hanem a gyerek vendége.

Most na nagyon bele akarunk menni, hogy vendégség, meg etikett, akkor úgy is lehet nézni, hogy a jó vendég nem ül ott este 8-ig miközben a család többi része már pihenne.


Mondjuk nem csoda, hogy a kérdező gyereke elbőgi magát mert el kell mosson 10 tányért, ha ilyen szülő neveli mint a kérdező.


Csak pár elhangzott "kedves kifejezés:

"Illemtelen senkik"

"Bunkó paraszt."


Mindezt azért, mert a gyerekének el kellett öblítenie 10 darab tányért...

2020. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
De még az is, hogy megkéri milyen dolog már. Nem mondhatják, hogy nem, mert az sértés a szülők számára. De még, ha csak a saját fiát dolgoztatta volna az is pofátlanság.. Vendégségbe jött a fiam a barátjához, és aztán kiderül, hogy nem tudja fogadni, mert éppen porszívóznia kell. Az eszem megáll. Egy napot azért kibírahttak volna a szülők, hogy ne ugráltassák sem a saját, sem más gyerekét.
2020. jan. 4. 11:46
 16/32 A kérdező kommentje:
14-es. Mégis mire gondolsz? A Vendégnek mindent megadunk, hogy kényelmesen, jól érezze magát. Túloztam a körbeugálással tudom, de azt értettem alatta, hogy ha éhesek, adok nekik enni, aztán mehetnek tovább játszani, vagy tévézni. Ja és azt a 3 percet a szülő, hogyhogy nem tudta megcsinálni? Ha a gyereknek olyan könnyű, akkor a tapasztalt szülőnek mégkönnyebb... Ja, és ne feledkezzünk meg arról, hgy még mindig az én fiam volt a vendég. És a barátja a vendéglátó. Egyiknek sem keleltt volna dolgoznia. Nem sok az a 3 perc egy naphoz képest, de már az, hogy egyáltalán csináltattak velük valamit, na az már sok! Disznóólat nem kéne kitakarítani?
2020. jan. 4. 11:50
 17/32 anonim ***** válasza:
76%

"Mondjuk nem csoda, hogy a kérdező gyereke elbőgi magát mert el kell mosson 10 tányért"

A kérdező leírta, hogy otthon a gyerek simán elmosogat, így nem az volt a probléma, hogy mosogatnia kell.

2020. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
17. Te komolyan nem érted meg, amit előbb leírtam? nem az volt a baj, hogy el kellett mosogatnia 10 tányért hanem az, hogy ezt vendégségben kellett és nem hagyták a barátjával lenni. Ja, és hozzáteszem nem 3 perc volt elmosogatnia.
2020. jan. 4. 11:53
 19/32 anonim válasza:
85%

Amikor én 13 éves voltam , egyik nap át akart jönni hozzám a barátom. Szinte mindennap jártunk át egymáshoz és jóba voltunk egymás szüleivel. Amikor azt mondtam neki , hogy ma nem jó mert takarítanom kell a szobámat, egyből rávágta , hogy jön és segít hamarabb kész leszel. Attól függetlenül , hogy szinte otthon éreztük magunkat egymásnál, nem tudtam volna beleegyezni abba hogy az én szemetemet szedje össze vagy épp a saját szobám porszívózza. Ha engem befogtak volna házimunkára náluk, ugyanígy reagáltam volna mint a te gyereked és nem hiszem, hogy ez a napi találkozás, egymáshoz átjárás meglett volna. Amikor hozzám jött át bármelyik barátom, anyukám mindig sürgött forgott, hogy mit hozzon nekünk, kér -e bármit. Biztos vagyok benne hogy soha nem fordult meg olyan a fejébe hogy befogja a vendéget házimunkára. :)

Ha az én gyerekemet fognák be, biztosan nem engedném át többször.

Bocsi a hosszú regényért :)

2020. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
30%

Hagyjuk, nagy kamu a sztori.


A kérdező csak arra megy hogy kavarja a szart és feszkózzon túldárámázva az egészet. Ha valódi lenne a történet, akkor letudná annyival, hogy "fiam, ha nem akarsz nem mész többet" és nem itt verné a tamtamot. Főleg úgy, hogy ez is az a kérdés, ahol a kérdező nem válaszokat akar látni csak lelki simogatást. Szánalmas.

2020. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!