Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az normális, hogy vendégségben...

Az normális, hogy vendégségben a fiamat házimunkára fogták? (lent több)

Figyelt kérdés
1 napra elment a 13 éves fiam egy barátjához, reggel 9 től este 8 ig. MInden meg volt beszélve, szülőkkel meg minden rendben. OK, elment. Este, amikor hazaért, szomorúan mondta, hogy többet nem akar menni. Megkérdetem, hogy mi a baj? bántottak? MOndta, hogy nem, csak fura volt, hogy játszottak volna, de az anyja a másik gyereknek megosztotta a házimunkát kettejük között. Ebé után az összes tányért a fiamnak kellett elmosnia, a másik gyereknek pedig kiporszívóznia. Sokat játszottak, jól elvoltak, de nagyon betett ez neki. És nem úgy fogja föl, hogy nehezére esett megcsinálni, hanem az bántja, hogy vendégségben miért dolgoztatták.
2020. jan. 4. 10:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
86%

Bizonyára a másik gyerek szülei is így lettek nevelve és náluk ez bevett szokás.

Ha munka van akkor dolgozni kell a gyereknek is és csak azután jöhet a játék, de addig nem amíg az nincs elvégezve.

Másképp nem tudom elképzelni miért nem tudott az anyja előző nap elmosogatni meg felporszívózni.

2020. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
17%

Draga kerdezo, bunkó paraszt vagy te.

Ha a gyerekemnek feladata van, akkor azt meg kell csinálnia. Ha nekem van feladatom, akkor megcsinálom. Akkor is, ha vendég van. Nem a brit királynőt látom vendégül. Gondolom a kicsi fiacskád se George herceg. Nem a szobát festettek ki vele. Bőgni emiatt max egy idióta fog. De beloled kiindulván, a kedves bunkó parasztozasodbol, nyilván a gyerek se marad el mögötted, kb ugyanolyan buta mint te. Nálunk a vendég gyerek otthon érzi magát. Képzeld, eddig még mind tálalt étkezés után és vitte a tányérját a mosogatóhoz anélkül, hogy bárki szolt volna neki. Igaz, itt van mosogatógép, nem kell mosogatni. De képzeld, oylan is volt, hiyg a vendég gyerek felkelt az enyémmel együtt del hatkor és ment vele újságot hordani. Magától. De érdekes. Értelmes gyerekek. Nem nyiffnyaff elsőről magam mert el kellett mosnom 10 tányért típus egyik se. De amúgy nálunk pl csak szívesen fogadott, közeli barátok és vsaladtagok a vendégek, akiknek egyértelmű, hogy segítenék bármiben, ha kell és nem jut eszébe egyiknek se, higy dolgoztatják.

2020. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
10%
Napi provokatív kamukérdés
2020. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
93%
Olyan 8-10 éves koromban egy ideig a szüleimnek lett egy olyan mániája, hogy mivel a testvéreimmel már elég idősek vagyunk ahhoz, hogy "besegítsünk" (értsd: minden házimunkát mi csináljunk a főzésen kívül), ezért hétvégén a teljes szombat és vasárnap délelőtt arról szólt, hogy mi ész nélkül takarítottunk, miközben apánk állt felettünk és dirigált, hogy mit hogyan. Sosem fogom elfelejteni, hogy egyszer megszerveztük, hogy végre kb fél év után átjöhessen hozzám egy barátnőm szombaton, mert a szülei elég szigorúak voltak és nagyon nehezen engedték el és ugyan őt nem fogták be dolgozni, de nekem akkor is a fél délelőtt porszívózással telt (nem csak simán végighúztam a lakáson a porszívót, hanem az utolsó kis résbe is kötelező volt lehajolni, bemászni és a porszívó csövével kitakarítani, plusz a bútorokat is le kellett porszívózni), és apám nagylelkűen megengedte, hogy ha már épp ott vagyok, akkor el is mosogassak és egy kicsit gazoljak a kertben. Mindeközben a barátnőm egyedül ült a szobámban és nézett ki a fejéből. Már huszonéves vagyok, de még mindig rendszeresen eszembe jut a dolog, a mai napig nem tudom megérteni, hogy miért lett volna akkora tragédia, ha egyetlen napig nem lett volna kiporszívózva a lakás, vagy ha mondjuk nem délelőtt csinálom meg, hanem délután, mikor a barátnőm hazament, vagy ha másnap gazolok kétszer annyit. Hál istennek a szüleim már levetkőzték magukról ezt a "szívességet tettem neked azzal, hogy megszültelek és felneveltelek, úgyhogy tartozol nekem, azt csinálod, amit én mondok" mentalitást, de tudom, hogy sok családban még a huszonéves, egyetemista gyereket is ezzel b#sztatják. Soha, egyetlen percig sem a házimunkával volt bajom, ma is megcsinálok mindent, hanem azzal, hogy közben apám állt felettem és dirigált, mint valami munkatáborban és azzal, hogy minimálisan sem volt rugalmas a dolog, valami életbevágóan fontosnak és halaszthatatlannak állítottak be egy szimpla mosogatást is, amit nem lehet később megcsinálni, amikor pl befejezted azt, amit éppen most csinálsz, hanem csak és kizárólag *most azonnal*, mindent félre kellett dobni miatta, nem azért, mert pl indultunk volna valahova vagy valami miatt sürgős lett volna, hanem *mert csak*, vagy *mert én azt mondtam*. Sajnálom, akinek hasonló szüleik vannak.
2020. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
64%

Megalázó, azért sírt. Akiben van egy pici empátia, EQ, az felfogja.


Ugyanígy az, amit valaki példaként írt, áthívni a barátot, és az felajánlja, hogy segít. Az is megalázó annak, akinek segítene.


Ezek szerint nem úgy van nevelve, hogy ha nem tetszik valami, akkor földhöz vágja magát, ami jó, de ezt sem kell tűrnie. Gyerekként megteszi, amit a felnőttek kérnek, de ez nem mindig jó. Merjen nemet mondani. A szüleivel vitatkozhat, de idegen felnőtt kihasználja, hogy jólnevelt a gyerek.


30 évesként és nőként (mert tudom, itt még sokan szexisták) sem mosogatok el másnál. Nálam sem kell senkinek.

2020. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
36%

lehet én vagyok a sügér, akit túl "liberálisan" (?) neveltek, de én ebben nem látok semmi problémát? Nem nagytakrításról volt szó, hanem a kaja utáni retek feltakarítása. Max 20 perc, ha egyáltalán. Akinek ez megalázó, sok kellemetlenség fogja még érni az életben. 19 éves vagyok most, és ami tényleg megalázó/ciki volt, az az volt, amikor átmentem egy kedves barátomhoz, és az anyja megkért minket, ugorjunk le a kisboltba, venni ezt-azt, amit elfelejtett. 13-4 évesek voltunk akkor, én már kb a cipőmet vettem, hogy akkor hajrá, mire a barátom olyan hisztit csapott, hogy azt hittem, az én arcom szakad le. Na, az ciki volt.

Oké, hogy vendégség, meg oké, hogy első átmenetel, de ne tegyünk már úgy, mintha rabszolga munka volna, pláne, ha otthon is megcsinálja a gyerek.


A körbeugrálásról meg annyit, hogy anyuka megmondja, mi merre van, miből lehet a saját gyerekének, utána szabad a gazda. Ettől jobban ekkora gyereket babusgatni felesleges, szerintem. 13 éves korom óta nekem legalábbis ez volt a szokás, bárki jött át, és senki nem sértődött meg, (hacsak nem kényszerítve jöttek át utána rendszeresen...)

2020. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
71%
#26 normális ember nem sorozza be takarítani, házimunkát végezni a vendégeit. Más az, ha valakit áthívsz pl vacsorára és utána megköszönöd, ha összeszedi a tányérokat és más, ha konkrétan megkéred, hogy "légyszi mosogass már el". El nem tudom képzelni, hogy milyen családban nevelkedett, akinél ez normális. Amúgy a 24-es válaszoló vagyok, nálunk is ez az előző hozzászólásban leírt egyetlen eset volt, ami így alakult. Máskor ha vendégek jöttek a szüleimhez, akkor elő sem fordult még az sem, hogy a szüleim kezdtek volna el házimunkát végezni, ameddig ott voltak. Szerintem alapvető dolog, hogy ha valakit meghívunk magunkhoz, akkor megtiszteljük azzal, hogy rá figyelünk, nem a mosogató mellől vagy a porszívót túlüvöltve, félvállról beszélgetünk vele és pláne nem takaríttatjuk fel vele a mi sz#runkat. Nem kell körbeugrálni, egyszerűen illik vele foglalkozni, pláne, ha én hívtam át. Akinek nehezére esik plusz egy tányért elmosogatni a szokásoshoz képest, az inkább ne is hívjon magához vendégeket. Persze, nem szakad le a keze senkinek a mosogatástól. Attól sem szakadna le neki, ha mondjuk kimeszelne egy szobát vagy felhúzna egy falat. Egyszerűen csak nem az ő dolga ezeket megcsinálni más lakásában. Még nincs saját lakásom, sem gyereke(i), de a pofám leszakadna, ha más állna neki takarítani, mosogatni nálam, a gyerekemet és a barátait pedig szeretném és tisztelném annyira, hogy hagynám őket együtt játszani vagy csinálni a dolgukat, nem halnék bele, ha aznap nekem kellene mosogatni vagy csak pár órával később lenne felporszívózva, mikor hazament a barát. Beteges dolog ész nélkül, minden fajta rugalmasságot nélkülözve ragaszkodni a saját szabályainkhoz ("mindenki elmosogatja a saját tányérját", "szombatonként Petike mosogat"), nem ez a következetesség, nem dől össze a világ, ha az évben azon az egyetlen szombaton, amikor Petikéhez átjött Sanyika nem ő mosogat, hanem valaki más és emiatt az egyetlen alkalom miatt Petike nem lesz semmirekellő, lusta sz#rdarab, aki kerüli a házimunkát.
2020. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
69%

"Akinek ez megalázó, sok kellemetlenség fogja még érni az életben."


Nem. Mert felnőttként már lehet nemet mondani. Életemben nem voltam úgy vendégségben gyerekként sem, hogy el kellett mosogatnom.


És tudod, magam után még csak-csak, bár az is vicces, hogy valaki elmossa a család tányérjait, a vendég meg elmossa a sajátját; de a család után vendégként én mosogassak?


Családon belül azért más, mert ott oda-vissza megy a dolog. Egyik nap én mosogatok a családom után, másnap a tesóm, harmadnap apa, utána anya. De itt a gyerek átment mosogatni, és nem fog abból a családból senki átmenni egy nap, hogy "ma visszaadom a szívességet, én mosogatok".

2020. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
24%
Én sok hasonló helyzetbe voltam gyerekként, és úgy éreztem magam mint valami szolga, akinek nincs szabad akarata, és azt csinálnak vele amit akarnak. kb 20 éves korom óta ezért szinte mindenre nemet mondok, és élvezem. Tegnap megkért egy néni a boltba vmi semmiségre, és én azt mondtam hogy nem. kívülről bunkóságnak tűnik, de muszáj ezt csinálnom. Szeretem azt is ha odajönnek kéregetni, mert akkor is tudok nemet mondani.
2020. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
58%

Az azért megvan, hogy mosogatni kérték, nem kapálni?


Mondjuk nálam anno anyu nem azt mondta, "mennyé' mosogatni bammeg", hanem én mentem mosogatni, haverom meg jött, segíteni,vagy legalábbis felajánlotta (az, hogy ilyenkor azt mondom, hagyja csak, az más kérdés). De volt olyan is, hogy megkért, csináljam meg ezt vagy azt, mert a dereka beállt, miközben nálam volt vendég, és, hogy gyorsabban menjen, segített.


És akkor az ilyen hisztikre szokták azt mondani, hogy "OK, Boomer."

2020. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!