Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan törjek ki ebből az...

Hogyan törjek ki ebből az elszeparáltságból?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptember óta kétszer voltam kinn a lakásból. Egyedül élek, itthonról dolgozom, mindent házhoz rendelek és csak a szemetet viszem le 2 naponta, azt is éjszaka, hogy ne találkozzak senkivel. Heti 2-3x felhívom a szüleimet és ennyi a szociális életem. Direkt nem nézem a facebookom és Instagramom, mert nem akarok senkinek válaszolni. Úgy érzem, hogy ez 25 évesen szörnyű, de egyszerűen ideges leszek, ha arra gondolok, hogy valakivel találkoznom kell. Egyébként korábban sem nagyon voltak barátaim, néha 1-1 valakivel beszélgettem. Egyébként ami szeptemberben történt az az, hogy abbahagytam az antidepresszáns szedését, amit korábban a depressziómra írt fel az orvos, mert nem akartam gyógyszereken élni (3 gyógyszert szedtem). 1 hétig durva elvonási tüneteim voltak, nem aludtam, mintha pici áramütések lettek volna a testemben. Olyan 2 hét kellett, hogy nagyjából rendeződjön a cirkadián ritmusom. Most nem érzem magam depressziósnak, csak nem bírok emberek közé menni. Ha visszamegyek újra gyógyszert akar adni a pszichiáter. Mit csináljak? Gyógyszerek nélkül le tudom küzdeni ezt a szociális fóbiát? Egyébként szeptember óta 14 kilót fel is szedtem, mert szó szerint zabálok. :( Lány vagyok, már 68kg a súlyom 160 cm-hez, ez is gátol, mert korábban fémaratonokat futottam, csinos voltam, most pedig egy tespedt, csúnya nő, aki egész nap pizsamában van. :(
2020. jan. 10. 23:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
A legjobb amit tehetsz, elmész a menhelyre, kihozol egy kiskutyát.
2020. jan. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonymousreview60 ***** válasza:
58%

Kérdező! #10 Össze-vissza beszél. A pszichológus, pszichiáter sokat segít, ha nem kókler, hányaveti és ha te is dolgozol. Ez az utóbbi nagyon fontos. A depresszió nem fog elmúlni a tyógyszerektől, az csak kezeli a tüneteket. Plusz, te nem leszoktál a gyógyszerről, hanem cseberből vederbe léptél.

A gyógyszertől az emberek közé mentél. Szuper. Túl nyílt voltál. Na bumm. Ezt kell a pszichoterápián megbeszélni, és negtanulNOD kezelni a terapeuta felügyelete és nem irànyítása alatt. Amikor már emberek közt vagy és nem vagy túl nyílt, akkor meg kell tanulnod elhinni, hogy ezt magadtól us tudod, nem kell a gyógyszer majd. Ekkor fokozatosan le fogsz állni a gyógyszerrel (amikor a doki javadolja vamneg, nem amikor kedved szottyan, Krisztusom).

A terápia nem annyiból áll, hogy ott vagy 45 percet, valamit beszéltek, aztán azt csinálod, majd legközelebb is (ez is kell), hanem otthon is folytatnid kell a munkát, menet közben is fugyelned kell magadat és elemezni a dolgaidat.

Nem csak beszélgetni kell a terapeutával, meg figyelni a kedves dolgokra. Hanem befelé figyelni. Ha csak te beszélsz, az rossz. Ha csak ő kérdez, arra te felelsz, az rossz. A kérdéseire vàlaszolj, és azok mentén gondolkozz! Nem kell egyfolytában dumálni. Néha bizony 5-10 perc csönd us lehet a terápián (ez azért ritka) ,mert calamin gondolkozol. Ott azt kell megtanulni, hogy önterápiázz, azaz hogyan oldd meg a dolgaidat.

Eddig rosszul csináltad, itt az alkalom, hogy változtass.

2020. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonymousreview60 ***** válasza:
Ja, elfelejtettem. 4 éve járok geti egy, aztán kettő, aztán három és most már négy alkalomnal analízisre. Legalább ennyit segített a tánc nagànóra, majd a csoportos óra.
2020. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ezt én is átéltem, csak én évekig.

Tanácsot nehéz adni, mert ha nem megfelelő tanácsot adok, akkor az árthat. Más válaszoknál is inkább annyit írok le, hogy ez vagy az szerintem mit jelenthet.

Egy szakember úgyis jobban tudja, hogyan kezeljen.

Írtad, hogy otthon dolgozol. Programozó vagy? Vagy cikkeket írsz?

2020. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne 5 pszichiáterrel számolj, mert ebből kettő nem is fogadott, és úgy nézem, a másik kettő sem, tehát csak 1 volt, aki nem a megfelelő gyógyszert adta és nem alkalmazott megfelelő pszichoterápiát. Nem kell, hogy a pszichiáter és a terapeuta azonos legyen. Keress még, skype-on is sokan vállalnak. Szükséged van gyógyszerre is, legfeljebb nem arra, nem annyira, de lehet, hogy tényleg csak a lelki kísérés hiányzott mellé. Hiába mondod, hogy nem érzed magad depressziósnak: aki szélsőségesen ki se mozdul otthonról, nincsenek kapcsolatai és függőséget okozó pótszerekhez nyúl ahhoz, hogy jól érezze magát, az depressziós. És tedd ki a lábad, menj sétálni a napon, menj konditerembe, moziba, senki nem fogja leharapni a füledet, semmilyen bántódásod nem fog történni, senki észre se fogja venni, hogy benned milyen indulatok dúlnak.
2020. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Tegnap este elmentem a Tescoba venni pár dolgot, közben a kedvenc zenéim hallgattam fülesen. Ma pedig nem sokára elindulok egy sétára. Köszönöm a segítségeteket és bíztatásotokat.
2020. jan. 12. 12:30
 17/28 anonymousreview60 ***** válasza:
Hivatásos, törvénytisztelő terapeuta nem dolgozik Skypeon.
2020. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Rengeteg hivatásos terapeuta dolgozik skype-on, lehet, hogy nem törvénytisztelő, de az az ilyen esetben nem is érdekes, és szeretném én látni azt a törvényi §-t, egészen konkrétan, számmal és szöveggel, ami ezt tiltja.
2020. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Csak így tovább, jól tetted! Minden nap menj ki, és egyre hosszabb időre, egyre több helyre. Szórakozni is, ami főleg mozit vagy valami előadást jelenthet. Vedd fel a kapcsolatot korábbi, de nem kártékony ismerőseiddel.
2020. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

anonymousreview60, figyelj csak, miért beszélek én összevissza? (Én vagyok a #10-es, jó látható a nikkem, nem kell számmal jelölni.)

Azért, mert te pszichhológushoz jársz, attól még azok semmit nem érnek az én szememben.

Az ér valamit, ha magától rájön, hogy ki kell mennie a lakásból. És mint látod, ki is jött, ami nagyon klassz dolog. Csak így tovább, kérdező. Magadban bízz.

Én magam is kimennék, ha a fizikai állapotom engedne.

Ott a gond ezekkel az agyturkászokkal, hogy mintegy "hálóba" fogják a gyengébb idegzetű, önbizalom hiányos embereket, és tömik őket ilyen-olyan gyógyszerekkel.

Magamtól nem is mentem volna, hanem engem elküldetek, mert állandóan fájt a fejem. És hidd el, hogy valóban 0,50-es xanaxot írt fel feszkóóoldásra. közben meg akkor már az a kezdődő szklerózis multiplexem jele volt. De hát te nilván jobban tudod...

2020. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!