Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan törjek ki ebből az...

Hogyan törjek ki ebből az elszeparáltságból?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptember óta kétszer voltam kinn a lakásból. Egyedül élek, itthonról dolgozom, mindent házhoz rendelek és csak a szemetet viszem le 2 naponta, azt is éjszaka, hogy ne találkozzak senkivel. Heti 2-3x felhívom a szüleimet és ennyi a szociális életem. Direkt nem nézem a facebookom és Instagramom, mert nem akarok senkinek válaszolni. Úgy érzem, hogy ez 25 évesen szörnyű, de egyszerűen ideges leszek, ha arra gondolok, hogy valakivel találkoznom kell. Egyébként korábban sem nagyon voltak barátaim, néha 1-1 valakivel beszélgettem. Egyébként ami szeptemberben történt az az, hogy abbahagytam az antidepresszáns szedését, amit korábban a depressziómra írt fel az orvos, mert nem akartam gyógyszereken élni (3 gyógyszert szedtem). 1 hétig durva elvonási tüneteim voltak, nem aludtam, mintha pici áramütések lettek volna a testemben. Olyan 2 hét kellett, hogy nagyjából rendeződjön a cirkadián ritmusom. Most nem érzem magam depressziósnak, csak nem bírok emberek közé menni. Ha visszamegyek újra gyógyszert akar adni a pszichiáter. Mit csináljak? Gyógyszerek nélkül le tudom küzdeni ezt a szociális fóbiát? Egyébként szeptember óta 14 kilót fel is szedtem, mert szó szerint zabálok. :( Lány vagyok, már 68kg a súlyom 160 cm-hez, ez is gátol, mert korábban fémaratonokat futottam, csinos voltam, most pedig egy tespedt, csúnya nő, aki egész nap pizsamában van. :(
2020. jan. 10. 23:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
*nyilván
2020. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked pedig azt tudom válaszolni, hogy az okozhat nálad agorafóbiát, hogy nagyon elszigetelted magad.

Mikor szanatóriumban voltam, a főorvos asszony rám is rám akarta húzni, hogy szociofóbám van, (ez ugye az emberektől való félelmet jelenti, holott én a betegségem miatt nem tudok kimenni, nem lelki, hanem fizikai okokból. És nyilvánvaló, hogy az ilyen megjegyzések után az ember elkezd nem bízni az orvosokban. Mert azért azt lássuk be, hogy ők sem mindenhatók.

"Ha visszamegyek újra gyógyszert akar adni a pszichiáter." Ezt te írtad. Erre írtam én, hogy menj ki a lakásból. Nem kell neked visszamenni, és így nem fog tudni gyógyszert felírni. Inkább azt tartsd a szemed előtt, hogy otthonról dolgozol, eltartod magad. És most kimentél az utcára. Az emberek meg olyanok, amilyenek. Próbálj meg otthon valami könnyű tornát elkezdeni, és felvenni a kapcsolatot egy dietetikusal,ha elégedetlen vagy a súlyoddal. Tőle kapsz egy megfelelő étrendet, és ha azt betartod, közben pedig mozogsz, amennyit jónak látsz, illetve amennyire fizikailag képes vagy, akkor lassan lefelé fog menni a mérleg nyelve.:) Tudsz rendelni pl. alapvető sminkcuccokat, kipróbálod őket, vagy próbálgass frizurákat, vagy fesd be a hajad. Biztosan nem vagy csúnya, csak gondolom sápadt, mert nem ér napfény. Ha korábban csinos voltál, újra lehetsz csinos, ha igazán akarod, és még büszke is leszel magadra, amiért saját erődből érted ezeket el. Tényleg őszintén kívánom, hogy sikerüljön.

2020. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat! Főleg neked kedves utolsó! Jártam az orvosnál, a diagnózis elhízás, bulímia, generalizált szorongás, ciklotimia, súlyos depressziós epizód pszoichotikus tünetek nélkül.

Napi 5 szem gyógyszer és egy kis beszélgetés (20 perc). El vagyok keresedve. Nem kellene ilyenkor tovább beszélni és segíteni, hogy necsak a gyógyszer hatására várjunk hanem én is építhessem magam?

2020. jan. 17. 13:41
 24/28 anonim ***** válasza:
Még hányszor mondjuk el, hogy menjél pszichoterápiára? Pszichológushoz!
2020. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy elmentél a dokihoz, de ettől nem leszel jobban. Igenis kelleni fog az a pszichoterápia egy klinikai pszichológusnál. 20 perc, gondolom állami orvos. Figyelj, állami pénzen nem foglalkozhatnak többet veled, sajnos ez van. Senkivel se foglalkoznak, csak beadják a gyógyszert. Heti 15.000/50 percért már találsz jó terapeutát, aki depresszióra specializálódott. Muszáj lesz!
2020. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
eddig 10.000Ft/ 50 perc volt, most épp megbeszéltük a dolgokat, 10.000Ft és viszlát. Elismert orvos, egyáltalán nem államira járok. :( Már elég sok pénzt elköltöttem nála, nnyugi, nem hittem, hogy tb-n bárki foglalkozna velem.
2020. jan. 21. 12:56
 27/28 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy van aki segít és haladsz, kis lépésekben. Ez a jó irány.
2020. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Kitartás és türelem kell, ezek is fontosak. Ezeket kívánom is neked és tartsd is be: kitartás, türelem.
2020. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!