Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet kifejezni magyarul...

Hogy lehet kifejezni magyarul ha egy lányra gondolsz aki a barátod, de nem a barátnőd?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok. Felhív a munkatársam, hogy menjek vele horgászni.

Hogy mondom neki, hogy nem érek rá, mert megyek moziba a "lánnyal aki nem a barátnőm?" Vagy ha társaságban azt hiszik, hogy a barátnőm? Ilyenkor egyikünk se mondja hogy nem, de azt se hogy igen.

Az is furcsa ha mondjuk azt mondanám valakinek, hogy ezt a filmet láttuk már a barátommal. Ilyenkor az illető egy jóbarátra (fiúra) gondol, nem egy lányra általában.

Azt se mondhatom, hogy a barátnőmmel voltam, mert nem az.

Mikor fiatalabb voltam nem is értettem, miért nevetnek mikor kérdezik, van-e barátnőm, én meg mondtam, hogy igen, kettő is. Mert tényleg. Több lánnyal is jártam ide-oda szórakozni, rendezvényekre párhuzamosan, vagy többel egyszerre, de csak barátként. Nagyon nehéz ezt a magyar nyelvben kifejezni.


2020. febr. 6. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lánybarát.
2020. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 October15 ***** válasza:
100%

Barát. A kontextusból úgyis kiderül hogy lány.

Vagy egyszerűen csak használd a nevét.


Esetleg még havercsaj de az is elég kreténül hangzik + nálam a haver és a barát nem egy kategória.


Mondok jobbat amúgy. :D A japán nyelvben a "kanojo" egyszerre utal barátnőre és szimplán csak egy lányra akiről e/3-ban beszélsz. :D [Mondjuk nekik legalább a barátra van pár szavuk amiből pár alap eléggé nem semleges.]

2020. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy létezik még fiú és lány között barátság. Amikor én voltam fiatal, ( vidéken) a fiúknak csaja volt. Ha barátnője volt, az tényleg csak barátot jelentett. Aztán feljöttem Pestre, és itt a barátnő azt jelentette, hogy együtt járnak a fiúval. Kicsit furcsa volt, de azóta megszoktam. Ezért tényleg nehéz ezt köznyelven kifejezni. Talán azért, mert sajnos ritka az ilyen barátság.

A lánybarát az jó kifejezés, ahogy az előző is írta. Jobbat én sem tudok. Voltam én is hasonló helyzetben. Mindig magyarázkodnom kellett, hogy csak barátok vagyunk.

2020. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Most komolyan kérdezem: mi a bánatért kell feltétlenül megmondani, hogy milyen nemű az ismerősöd? És miért kell ilyen piszlicsáré dolgot ennyire borzalmasan túlbonyolítani? Komolyan nem értem. Egyszerűen nem értem. És ha a barátnődnek hiszik, akkor mi lesz? Megmondod, hogy nem a barátnőd, hanem csak egy jó ismerősöd, egy jóbarát, kész. Mondd azt, hogy "egy jóbarátommal moziba megyek", mi ebben annyira nehéz? Miért kell már mindent túlmisztifikálni? Semmit nem nehéz kifejezni, csak te bonyolítasz túl minden hülyeséget.
2020. febr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Blade Bone ***** válasza:

Ezt mondjuk én sem értem, miért kéne kiemelni, ha csak barát... Ez kb olyan, mintha ha például megmondanád, hogy mész filmet nézni a fekete bőrszínű barátoddal...

Amúgy meg ha egyikőtök sem szól mikor azt hiszik jártok, ez azért jelent valamit.

2020. febr. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"egy barátnőmmel"

de tényleg elég hülyén van ez a magyar nyelvben...

2020. febr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 October15 ***** válasza:
68%

5.: Pedig milyen laza lenne. :D

És mit néztek?

BlacKkKlansman-t. :D

2020. febr. 7. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Haver/ismerös/barat


Ilyenkor tök mindegy milyen nemü az illetü nem kell tovabb ragozni

2020. febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Barát. A munkatársadnak nem kell tudnia hogy milyen nemű a barátod hogy megértse, hogy nem tudsz elmenni.
2020. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!