Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baráti összezördülés: Én...

Sleepytime kérdése:

Baráti összezördülés: Én voltam a bunkó vagy a haverok reagálják túl?

Figyelt kérdés

Pár jóbarátommal, akivel külön városokba sodort minket az élet kis szervezkedéssel egy hétvégi kiruccanást terveztünk be múlt hétvégére. Ez egy egyéjszakás dolog lett volna, csak hogy újra találkozzunk, beszélgessünk stb. Nem nagy buli, vagy egyéb különleges esemény.

Múlt héten viszont hosszas gondolkodás után rájöttem, hogy ezért az egy éjszakáért nincs kedvem 150 KM-et utaznom oda-vissza (ilyen messze volt tőlem a helyszín). Ezért egy nappal a tervezett időpont előtt lemondtam a dolgot. A többiek most úgy érzik cserbenhagytam őket, meg egy "szemétnek" vagyok nyilvánítva... Összevesztünk, bocsánat kérést várnak tőlem ezért. Én úgy érzem nem tartozom bocsánattal, hiszen ők tőlem függetlenül még ugyanúgy elmentek és jól érezték magukat, tehát nem rontottam el a bulit. Nekem (szerintem) jogom van meggondolni magam, ha úgy látom, hogy értelmetlen/fölöslegesen megterhelő lenne a dolog. Ráadásul semmilyen anyagi kárt nem okozott számukra, hogy nem mentem el (szállás lemondás, ilyesmi nem volt miattam).

Kíváncsi vagyok mi a véleményetek: nekem van igazam, vagy a barátaimnak? Tartozom bocsánat kéréssel, vagy sem?



2020. márc. 4. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És csak az utolsó pillanatban döbbentél rá, hogy 150 km-t kell utaznod emiatt? Akkor igen, bunkóság, de az utolsó pillanatban lemondás ilyen előre látható ok miatt mindig az.
2020. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván szarul esett nekik, hogy ennyit sem teszel meg értük.
2020. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Számítottak rád, csak ez miatt van a szájhúzás.

Legalább kamuztál volna valamit, hogy beteg vagy, lázas, fosol mint az állat stb....

2020. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyenes ember vagyok, megmondtam őszintén mi a helyzet. Azért utolsó pillanatban szóltam, mert addig mérlegeltem a helyzetet.

Mivel őket kár nem érte, ezért alapból nem érthető számomra a felindulás, meg hogy azt várják, hogy röstelljem magam. Úgy látszik ezzel kisebbségben vagyok

2020. márc. 4. 21:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű barátaid vannak, hogy találkozni akartak veled, és hogy rosszul esett nekik, hogy az utolsó pillanatban lemondtad..nekik van igazuk.
2020. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

átverve érzik magukat, becsapva

Nem feltétlenül gondolnak téged xar alaknak ezért, ha ezt így nem mondták ki (vagy hasonlót)

de azért rosszul esik nekik.

És egyébként meg gondolom, ha számítasz nekik, számítottak rád, akkor valszeg szeretnek téged

nemtom ez ilyen eset-e,de multkor hallottam egy ilyen mondatot; hogy "érted haragszom, nem ellened", de inkbáb szal nem ez a jellemző, de hasonló, de szal hiányoztál nekik, addig is tudtad, hogy mennyire messze van. Tehát amikor már megbeszéltétek a talit.

Igazán elmehettél volna, érthető, ha haragszanak, neheztelnek.

Hiányoztál nekik,és csalódottak, elkeseredettek lettek,amiért nem mentél, amiért "becsaptad" őket.

Legközelebb menj el,vagy ne egyezz bele, hogy ott leszel; vagy menjenek hozzád, bár ezek után már nem feltétlneül fognak hozzád menni

2020. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
*de én azé bocsánatot kérnék a helyedben,mert tényleg csalódást okoztál nekik, és tökre jogos, hogy most haragszanak.
2020. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy legközelebb majd nem fognak értesíteni, meghívni téged, hiszen úgysem mész el.
2020. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%
Bunkók és kész,nekem is voltak ilyen zavaros barátaim de már megváltam tőllük.
2020. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 October15 ***** válasza:
81%

"kár nem érte őket..."


Jó de ők nem tudták, hogy te akkora fsz vagy amekkora szóval ők addig úgy gondolták, hogy "kár érte őket" azzal, hogy nem vagy ott / azzal, hogy kiderült mekkora kretén vagy. :)


Nyilván nekik van igazuk.

2020. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!