Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan nyomjam el magamban...

Hogyan nyomjam el magamban azt, hogy haragszom a barátnőmre amiért ő többre viszi?

Figyelt kérdés

Mivel ez egy anonim oldal leírom őszintén az érzelmeimet, amiért egyébként sokszor szégyenlem magam. Egy ideősek vagyunk és sokáig jobban kerestem nála, amit egyébként meg is érdemeltem, hisz többet is tanultam. Aztán mikor elment egy egyébként jó céghez gyári melósnak, azt gondoltam milyen buta, hogy 3 műszakozik meg őszintén szólva eközben is örültem, hogy én többre vittem. Aztán ennél a cégnél hamar csoportvezető lett és mivel kedvelte a főnöke segített neki egy jobb pozícióba kerülni, valamelyin technikus lett, pedig sima érettségije van. Most ugyanúgy 8-16ig dolgozik, mint én, csak jóval több pénzért. Ma pont együtt voltunk mikor megkapta a fizetését és megláttam mennyit kapott, azóta rossz kedvem van. Haragszom rá és magamra is, amiért én lassan 3 éve ugyanannyit keresek, kb. 8000fttal keresek többet, mint mikor idejöttem, ő pedig 8 hónap alatt kb. megduplázta a fizetését. Igazságtalan ez, ő mindig bulizott és félvállról vette a tanulást, és mégis jobban keres. Tudom, csináljam utána. Nekem viszont sose lesz akkora szerencsém, hogy egy befolyással bírő ember felkaroljon és segítsen bármiben is. Tudom csúnya dolog, hogy nem örülök a sikereinek, de hiába szeretném nem tudom elnyomni magamban ezt az érzést. Hogyan tehetnék mégis ellene? Nem akarok ilyen gonosz, irigy ember lenni.

25/L


2020. márc. 6. 21:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
ha az irigység helyett magaddal foglalkoznál, akkor lehet többet keresnél mint ő.
2020. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Foglalkozz magaddal. Fiatal vagy, fejleszd magad, tanulj, érj el sikereket, stb.

Irigységből nem élünk meg.

2020. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Ajánlom Mea Gold csatornáját. Tényleg. Önfejlesztésről szól, irigység leküzdéséről, hogyan legyél sikeres stb.
2020. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Remélem akkor is irigyled majd őt, amikor felcsinálja a pasija és otthagyja a gyerekkel...
2020. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

(Nem az elözö vagyok)


Az nekem is feltünt hogy az életben valahogy neha az iskolazatlanabbak de szocializaltabbak többre viszik.


En ismerek hegesztöt, irni sem tud, de olyan hianyszakma es ö tud is hegeszteni hogy öt is feltették csopveznek netto 400 ért. En nem is ezert orroltam rà, hanem ez mellett engem meg mindig lenézett a fösulimmal együtt, igy meg ki is röhög màr ha nincs ho vègén fizum.

Mellesleg mindig is egocentrikus irigy volt, az a csak neki lehet igaza tipus, meg mindenkiben a hasznot nèzi csak stb, ès mègis ilyeneknek àll a vilàg.



Masik aki meg bnömim, allandoan felkarolja öket vmi ferfi es kitartottak siman. Ha szakitas van par honap es ott a következö pali. Erettsegi nelkül is jobban elnek mint mas akarhogy küzködve.


Bennem nem az irigyseg van.

Csak nem értem az egeszet.

Kicsi korunkban belénk verik hogy tanuljal etc de nem is erröl szol a penzkereses felnöve hanem kaocsolatokrol meg lehetösegekröl kb hogy hogyan sakkozol.

2020. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Már az elég baj, hogy végzettség alapján lenézel másokat. Gondolom ezért esett rosszul a kis lelkednek, hogy többet keres.

Hát nem tudom, ha valakinek ilyen a természete azon lehet e változtatni.

2020. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Megértelek, de ha Tényleg változtatni akarsz, akkor a nehezebb út felé kell fordulnod, affelé, hogy magadat fejleszted, mégtovább, és/vagy elkezdesz új munka, új lehetőségek után nézni ,hogy még sikeresebb legyél (ha ezt pénzben méred, akkor ahol többet kereshetsz). Nem, nem igazságos, hogy valakinek kell küzdenie, másnak meg "Véletlenül" nem, és ölébe pottyan valami, de az élet sosem az igazságról szól, csak az ember próbálja hinni, hogy majd a törekvéseid szerint fogsz mindig jutalmat kapni, de ez nem igaz. Szóval sajna nincs más út mint tovább dolgozni a sikereidért. Addig irigykedsz másra amíg lusta vagy a saját nagyobb erölködésedre fordítani az energiád. Mellesleg én nem tudom eléképzelni, hogy olyan baromi önmegvalósító munka lenne egy gyár csoportvezetőjeként dolgozni. Neked nincsenek ennél nagyobb álmaid? :) Akkor azokért dolgozz.
2020. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igaza van a 2-esnek, e mellet:

"Amikor irigykedünk, és rosszindulatúan kipletykálunk másokat, az mindig rólunk szól, és arról a feszültségről, ami a másik sikerét látva keletkezett bennünk." (Almási Kitti)

2020. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez egy elég mély probléma szerintem, az elnyomás egyrészt nem lehetséges és nem is segít. Így neveltek, ezt láttad mintaként a környezetedben. Kell egy olyan élettapasztalat neked(majd az élet vagy hozza vagy nem) ami olyan hatással lesz rád, hogy megváltoztatja a hozzáállásodat, gondolkodásmódodat. Nem lehet egyik napról a másikra átkattintani egy felnőtt ember agyát, hogy kapcsolja ki a versengési vágyat és a vagyon alapján való önértékelést és a rosszindulatot. Ezt sajnos csak kőkemény élettapasztalatok tudják felülírni, amiből tényleg rájössz, hogy ez a dolog nem számít, a fizetésed nem "áraz be" téged és a barátaid sikere a te sikered is. Gondolom ezt most is feléred ésszel, hisz feltetted ezt a kérdést, de más gondolni erre és beépíteni tapasztalat által a személyiségedbe.
2020. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

"Masik aki meg bnömim, allandoan felkarolja öket vmi ferfi es kitartottak siman. Ha szakitas van par honap es ott a következö pali. Erettsegi nelkül is jobban elnek mint mas akarhogy küzködve."

Ha ez lenne a helyzet őszintén nem zavarna, vannak nekem is ilyen ismerőseim, de őket szimplán sajnálom, hogy ilyen életet élnek, és jobbnak érzem magam náluk, hogy én legalább megdolgozok azért a kevésért, amim van. Ez a barátnőm viszont senkivel sem feküdt le (nő az említett főnöke), szimplán látták rajta, hogy többre képes egy 3 műszakos gyári munkásnál és így lett technikus. Amíg sima csoportvezető volt én is úgy gondoltam, hogy hát ez nem egy nagy dolog, de látom, hogy egyre fentebb kerül és nem értem hogyan, amikor még szakmája sincs. Nekem éveket kell még tanulnom, hogy egy szinten legyek olyan emberekkel, akik semmit sem tesznek érte, csak jókor vannak jó helyen. Ez annyira igazságtalan.

2020. márc. 7. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!