Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan nyomjam el magamban...

Hogyan nyomjam el magamban azt, hogy haragszom a barátnőmre amiért ő többre viszi?

Figyelt kérdés

Mivel ez egy anonim oldal leírom őszintén az érzelmeimet, amiért egyébként sokszor szégyenlem magam. Egy ideősek vagyunk és sokáig jobban kerestem nála, amit egyébként meg is érdemeltem, hisz többet is tanultam. Aztán mikor elment egy egyébként jó céghez gyári melósnak, azt gondoltam milyen buta, hogy 3 műszakozik meg őszintén szólva eközben is örültem, hogy én többre vittem. Aztán ennél a cégnél hamar csoportvezető lett és mivel kedvelte a főnöke segített neki egy jobb pozícióba kerülni, valamelyin technikus lett, pedig sima érettségije van. Most ugyanúgy 8-16ig dolgozik, mint én, csak jóval több pénzért. Ma pont együtt voltunk mikor megkapta a fizetését és megláttam mennyit kapott, azóta rossz kedvem van. Haragszom rá és magamra is, amiért én lassan 3 éve ugyanannyit keresek, kb. 8000fttal keresek többet, mint mikor idejöttem, ő pedig 8 hónap alatt kb. megduplázta a fizetését. Igazságtalan ez, ő mindig bulizott és félvállról vette a tanulást, és mégis jobban keres. Tudom, csináljam utána. Nekem viszont sose lesz akkora szerencsém, hogy egy befolyással bírő ember felkaroljon és segítsen bármiben is. Tudom csúnya dolog, hogy nem örülök a sikereinek, de hiába szeretném nem tudom elnyomni magamban ezt az érzést. Hogyan tehetnék mégis ellene? Nem akarok ilyen gonosz, irigy ember lenni.

25/L


2020. márc. 6. 21:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem igazságtalan. Mindenki abból gazdálkodik, ami van. Ha felismerted magadban a hibáidat, akkor javíts rajtuk.
2020. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Miért lenne igazságtalan??

Mindenki megdolgozik a pénzért, te tanultál (múlt idő!), most meg nem csinálsz semmit, csak a nagy elvárásaid... Tanulj még, fejleszd magad, kapaszkodj te is felfele a létrán!

Ő megdolgozott azért amije van, és neked ahhoz semmi közöd!


Semmi értelme másokhoz hasonlítanod magad és másokat magadhoz!

Mindenkinek meg van a története, nehezségekkel és örömökkel egyaránt.


Ne hasonlítsd magad másokhoz, csak saját magaddal foglalkozz és meglátod sokkal könnyebb lesz a szíved! :)


(Ajánlom Nemethi Erika-önismereti tréner videóit a Youtubeon)


25/N

2020. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Valahol érthető, amit érzel, hisz mindig azt mantrázzák, hogy sok tanulással lehet sokra vinni és sok pénzt keresni, és van is ebben valami.

Attól, hogy tanultál egy csomót (gondolom diploma) még nem áll meg az élet, folyamatosan tanulnod és képezned kell magad, keress esetleg új állást, ha máshol többet ígérnek, legyél ambiciózus a munkahelyen stb.! Ez nem úgy megy, hogy megszereztem a diplomát, aztán örökre vége a tanulásban, és már boldogan élek amíg meg nem halok!

2020. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy koncentrálj magadra. Én amúgy megértelek, bennem is csomószor felmerülnek hasonló érzések és gondolatok, amik miatt egyrészt frusztrált vagyok és őszintén szólva a motivációmat is csorbítja.... világ életemben azt hallgattam, hogy "tanulj, tanulj, tanulj" és tényleg így nőttem fel én is, hogy tanulni kell, mert a tudás érték, bármit elérhetsz stb., stb., aztán az ember szembesül vele, hogy egy írni-olvasni nem tudó ember is többre viheti...ezt pedig szerintem mindenki igazságtalanságként éli meg. Én mindig jó tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem, nyelveket beszélek, most az egyetemen is teljesen jól teljesítek, 4,5-nél alacsonyabb átlagom sosem volt...de mire megyek vele? Semmire. Nincsen semmim, nem is fogok sokat keresni, nem lesznek hiperszuper munkáim, nem fogom beutazni a világot stb., stb. Ehhez képest látom, hogy aki pl. nem tanult tovább a volt osztálytársaim közül az ide utazik, oda utazik, ilyen autót vett, olyan autót vett, ilyen vállalkozása van, olyan vállalkozása van, itt él, ott él, ilyen szupi munkája van stb., stb... Az egyik volt osztálytársamnak is necces volt, hogy egyáltalán lesz-e érettségije, végül lett, felvették egy fizetős egyetemi szakra, de most megkapta a család egyik vállalkozását. A másik volt osztálytársam sem volt soha se szorgalmas, se okos, se tehetséges, de most ugyanúgy kapott a családjától egy jó autót, lakást és beprotezsálták egy céghez. Az egyetemen is pl. én meggebedhetek, nem fogok tudni külföldön tanulni, mert nincsen rá pénzem és akkor az egyik barátnőm meg Ausztráliában fog tanulni a következő félévtől miközben 2,3 az átlaga. Az unokatestvérem hozzáment egy gazdag férfihez, aki szerzett neki munkát, most jól élnek stb., miközben arra nem volt képes, hogy egy nyamvadt nyelvvizsgát megcsináljon és így nem kapott diplomát... Engem igazából ezen esetekben nem az ő sikerük zavar, hanem inkább az a felismerés esik rosszul, hogy rohadtul nem igaz, hogy rajtad múlik és, ha tanulsz, dolgozol, teszel érte, akkor bármit elérhetsz.
2020. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

“Nincsen semmim, nem is fogok sokat keresni, nem lesznek hiperszuper munkáim, nem fogom beutazni a világot stb., stb.”

Miért nem? Ezek a dolgok már rajtad múlnak.

2020. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja, annyira rajtam múlnak, hogy én éveket tanulok azért, hogy utána elhelyezkedjek a szakmámban és utána annyit sem keresek, mint egy gyári munkás kb.... Persze, más szakmák is vannak, más munkakörök is vannak stb., stb., de itt már meg is bukik hogy tanulás=siker és erről beszélek.
2020. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

“Persze, más szakmák is vannak, más munkakörök is vannak stb., stb., de itt már meg is bukik hogy tanulás=siker és erről beszélek.”

Hát, nézd, az, hogy tanulás=siker az egy féligazság.

Hasznos és keresett dolog tanulása = siker

Gondolkodtam nemrég, hogy megtanulok görögül, baromi nehéz és hosszan tartó tanulás, de ettől nem lennék sikeresen és nem keresnék lényegesen többet. Ahogy akkor sem, ha megtanulnám fejből József Attila összes versét, pedig hidd el, az sem lenne könnyű!

Ha te olyan dolgot tanulsz, amivel utána nem tudsz kellő mennyiségű pénzt keresni, akkor hülyeséget tanultál, és ez a te hibád, nem másé!

2020. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De feltűnt, hogy nem erről van szó? Rohadtul nem azt hallod, hogy legyél informatikus, informatikus, informatikus és tanulj csak matekot, nyelveket, infót stb., hanem szimplán azért rugdosnak előre, mert "tanulni kell". Nekem nem volt jó a kettes rajz, a kettes ének, a kettes magyar stb., mert mindenből jól kell teljesíteni, mert mindennel ugyanúgy foglalkozni kell, mert minden fontos, mert tanulni kell és, ha nem tanulsz, akkor egy senki leszel. Annyi volt a képlet, hogy tanulás=siker. Nyilván mire eljutottam a pályaválasztásig akkor már én is tisztában voltam vele, hogy ez nem ilyen egyszerű és tudtam, hogy mit választok és ez a saját döntésem volt, viszont ettől még zavar és frusztrál az, hogy ekkora különbségek vannak. Én egészségtudományi karon tanulok, ezt akartam, nem gondolom könnyűnek, nem gondolom haszontalannak vagy hülyeségnek és ehhez képest a béka feneke alatt van a szakma megbecsültsége mind anyagilag, mind morális értékeket tekintve.
2020. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit elbeszélünk egymás mellett.

1.) Teljesen egyetértek veled abban, hogy a "mindenből ötösnek lenni" stratégia hülyeség! Aki mindenhez ért, az valójában nem ért semmihez, szokták mondani, és van benne igazság! Az lenne azt ideális, ha a gyerek minél hamarabb felismerné, hogy mi érdekli és mihez van tehetsége (jó esetben ez a két dolog egybevág), és akkor igyekezzen arra fókuszálni! Ha jó vagyok matek/fizikából, és érdekelne egy mérnöki szakma, akkor érdemes arra fókuszálni, és a többit kevésbé komolyan venni! Ha jó vagyok biosz/kémiából, és érdekelne a biológia/vegyi dolgok/egészségügy/orvostudomány, akkor érdemes arra fókuszálni! Ha inkább a humán dolgok érdekelnek, akkor pedig arra, ha pedig a nyelvek, akkor pedig arra! Persze van néhány tárgy (tipikusan a nyelvek, pláne az angol), amire mindenképp érdemes odafigyelni, szinte nincs olyan terület, ahol ne jelentene sokat egy közép/felsőfokú angol nyelvtudás, plusz úgy is kell a diplomához a nyelvvizsga!

Szóval a tanulás valóban siker, de csak akkor, ha tervezett, célirányos és fókuszált!

2.) Nézd, te hoztál egy döntést, az egészségtudományt választottad! Gondolom azért, mert ez érdekelt, úgy érezted, hogy ez egy hasznos és fontos terület, segíthetsz az embereknek stb.! Ez egy teljesen korrekt döntés, neked ezek voltak fontosak, eszerint választottál! Valamint gondolom azt is tudtad, hogy Magyarországon ehhez nem jár túl nagy anyagi elismertség!

Persze, kimehetsz valamelyik skandináv országba (vagy Dániába), ahol anyagi megbecsülés is járna, és akkor végül is, igaz lenne a mondás, hogy tanulás=siker! De ez is ugyanúgy a te döntésed!

Szerintem tudtad ezeket mind, amikor ezt a szakot választottad, ezért is nem tartom helyénvalónak, hogy utólag méltatlankodsz, hogy keveset keresel, és EGYES (gondolom nem mindegyik) kevésbé tanult volt osztálytársad jobban él, mint te! Te viszont társadalmilag fontosabb munkát végzel!

Én például az informatikát választottam, elsősorban azért, mert szeretem csinálni és jól is megy, másodsorban csak azért, mert jól fizet! Viszont a társadalmi hasznossága közelít a nullához, én például a 568. alkalmazást csinálom egy bankban, egyáltalán nincs akkora társadalmi hasznosságom és nem tudok annyira segíteni az embereken, mint egy orvos vagy nővér! Én ezeket tudtam, és ezek elfogadásával választottam ezt a szakmát, és nem kezdek el most utólag reklamálni, hogy "ez az egész munka tök értelmetlen, és senki észre sem venné, ha holnaptól nem lennék.".

Lényeg a lényeg, szerintem sokkal több dologért vagy felelős, mint ahogy érzed!

2020. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!