Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az introvertáltakat elnyomják...

Az introvertáltakat elnyomják az extrovertáltak?

Figyelt kérdés
Mármint az egész társadalom úgy van kialakítva, hogy az extrovertáltaknak kedvez, alapból hatalmas előnyökkel indulnak csak mert egy bizonyos személyiségtípushoz tartoznak. És az introvertáltaknak nap mint nap arra kényszerülnek, hogy személyiségükkel teljesen ellentétes cselekedetetek hajtsanak végre csak azért, hogy valamennyire boldogulni tudjanak az életbe, ellenben az extrovertáltaknak minden természetes, minden magától értetődő. Ugyanakkor ha az introvertált nem alkalmazkodik, nem igyekszik beilleszkedni akkor megbélyegzik őt, hogy különc, antiszoc és ilyenek.
2020. máj. 24. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlenül. Ez két külön embertípus, de nem egyenlő azzal, hogy az egyik erőszakos, a másik meg nyuszika.
2020. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Lényegében és általában igen. Az élővilág mindig így működött. Kb. leírtad azt, hogy az erősebb kutya bszik.
2020. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Ez nem így működik. Egyébként alapjáraton sincs olyan hogy intro meg extro hanem a legtöbben keverékek vagyunk. Illetve ezek csak címkék. Ha valaki magára veszi, elhiszi (hiába ott van előtte a táblázat meg az infó) akkor aszerint is fog viselkedni és el nem fogja hinni hogy a látott címke,dobozon kívül is viselkedhet és lehet másmilyen. Nem arról van szó, hogy ne legyen introvertált, de nem adja meg a szabadságát annak hogy az legyek aki igazándiból ő valójában.
2020. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2


Nem mondanám azt, hogy erősebbek, csak többen vannak és nem okoz morális problémákat az számukra, ha egy bizonyos kisebb csoportot kényszerítenek.

2020. máj. 24. 17:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán igen, de nem is annyira tudatosan, mint inkább természetükből fakadóan. Ahogy te is írtad, az extrovertáltaknak "kedvez" a jelenlegi felállás, a kommunikációs szokásaink, stb., és emellé jön még az is, hogy az introvertáltakat éppen emiatt gyakran félreértik ("antiszociális", "visszahúzódó", stb.)
2020. máj. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
#4: Tehát, erősebbek.
2020. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Olyan okos vagy utolsó, gondolom biológus vagy pszichológus végzettséged is van? :) Nagyon sok szempontot figyelembe lehet venni, ha "erősebbről" és "gyengébbről" beszélünk. TE éppen mire gondolsz? Testi-fizikai erő? Akaraterő/kitarts? Lelkierő?


A kérdező úgy fogalmazott, "nem okozo MORÁLIS problémát számukra egy csoport kényszerítése" --> ezek szerint utolsó, te úgy gondolod, hogy az erőt az elnyomásra való hajlandósággal lehet mérni?

Ezt azért ajánlom figyelmedbe: [link]

Mind introvertált, mégsem mondanád őket gyengének.(Hitler is infj volt...)

2020. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

#7: Nem, mérnöknek tanulok, de fiatalon pszichológusnak szántak. Nem igazán értem a sértődött és gyerekes hozzászólásod ezzel kapcsolatban.

Azt írtam, hogy az erősebb. Azért nem írtam le, hogy az erősebb, mert ez helyzettől függ. Ezt gondolom te is összetudtad rakni, szóval az ezzel kapcsolatos kérdéseid feleslegesek voltak.

És igen, ha valaki morálisan erőteljesebb és elnyomóbb, akkor egy adott helyzetben bizony, ő lesz az erősebb. (Ezzel kapcsolatban meg visszatérhetünk arra is, hogy nem kell ehhez biológusnak vagy pszichológusnak lenni. A 8 általánost elvégzett emberek többsége is képben van azzal, hogy a közösségekben kialakul hierarchia.)


A linkelt rész meg hogy jön ide? Ha mindenre ráhúzzuk, hogy introvertált, akkor értem. Ha nem, akkor nem értem.

2020. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4%

Most tulajdonkeppen az eletrevalo es a tutyimutyi elemzeserol van szo?


Hat igen, a tutyimutyinak fel kell kotni a gatyot, ha a nagyfiukkal akar egy palyan jatszani, kulonben elrontja a jatekot.

2020. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ezek csak cimkek. Mi alapjan aggatod valakire az extrovertalt cimket? Ha hangosan beszel akkor mar az? Ahogy elottem is irta valaki: ez nagyon durva altalanositas. Nem csak ez a 2 doboz van. Raadasul mindenkinek vannak olyan idoszakai amikor inkabb vagyik maganyra es befordul. Nem kell megbelyegezni senkit es maris nem fogod magadat hatranyban erezni. Eleve en peldaul azt se tudom, h te mit ertessz introvertalt alatt, mik nalad a pontos "tunetek"? Meg tenyleg csam az elottem irot tudom idezni: mindenkiben van intro ee extrovertaltakra utalo dolog is. Nem lehet 2 szemelyisegtipusra osztani 7 milliard embert akik kozul mindenki mas es mas.
2020. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!