Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A szocializálódás fájdalmas?

A szocializálódás fájdalmas?

Figyelt kérdés
Mindig megsértenek amikor kimegyek, és ezért utálom az embereket nagyon.
2020. júl. 5. 09:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz te hogy kimész az utcára és az emberek csak úgy elkezdenek sértegetni? Vagy én értelmeztem rosszul? Vagy próbálsz is barátkozni és erre bunkón reagálnak az emberek?

Mindenesetre nyugi, nem minden ember ilyen, talán rossz körökben próbálkozol szocializálódni.

2020. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

1


Nem az utcán, csak amikor találkozok emberekkel.

2020. júl. 5. 09:37
 3/38 anonim ***** válasza:
Lehetetlen, hogy terád legyen kihegyezve mindenki, aki az utcán jár, ebből pedig az követezik, hogy nem az emberek sértegetnek, hanem te vagy paranoiás. Nagyon nehéz ilyen belső feszültséggel élni, keress egy (ha az anyagi helyzeted megengedi, lehetőleg privát) pszichiátert, hogy megtanítson a világhoz való ép viszonyulásra.
2020. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
49%
Volt egy paranoiás rokonom (és sajnos skizofrén rokonom is), ez azért nehéz betegség, mert nincs az illetőben betegségbelátás, ezért a paranoiások szinte sosem jutnak maguktól orvoshoz. Amitől különlegesen veszélyes, hogy lehet - csak lehet, de az is elég ijesztő -, hogy a paranoid skizofrénia első tüneteit észleled magadon. Márpedig ha ebben az esetben nem kezdenek gyógyszerezni, akkor sajnos nyálazó, magatehetetlen zombivá fogsz válni kezelés nélkül.
2020. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

3,4


Azért ennyire talán nem vészes a helyzet. Mi lenne ha a kérdésre válaszolnátok és nem diagnózist állítanátok fel?


Semmi skizofréniára utaló tünetről nincs szó. Az emberek sértegetnek ennyi...tehát konkrét esetekről van szó amikor megsértenek, már ha ismerős a szónak a jelentése és nem valami pszichopaták vagytok.

2020. júl. 5. 10:12
 6/38 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Akkor szerintem tényleg rossz rétegnél próbálkozol. Próbálj meg olyanokkal társalogni akikkel eddig nem csináltad. Olyan nincs hogy mindenki bunkó, vagy ha igen akkor kérlek írd le merre laksz és akkor azt a környéket nagy ívben elkerülöm.

Azt sem értem hogy az emberek hogy lehetnek bunkók egy számukra idegennel, nekem például eszembe sem lenne megbántani olyan embert aki normálisan szólt hozzám de ez már csak én vagyok. De tényleg én azt javaslom hogy szakadj ki picit a környezetedből és kezdj el máshol ismerkedni.

2020. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Azért írhatnál egy példát mondjuk, hogy tudjuk mégis hogyan történik egy ilyen sértegetéses eset. Konkrétan hogyan is kell ezt elképzelni? Kilépsz az utcára, szembe jön veled egy járókelő, gondol egyet és odamond neked valami sértőt aztán angolosan tovább sétál? Légyszi fejtsd ki, hogy értsük a probléma lényegét.
2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi pszichopaták vagyunk, és szándékosan sértegetni akarunk.

Paranoid vagy, nem kicsit.

2020. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

6


Nem hiszem a környékkel lehet a gond, hiszen laktam már több ország több városában. Végeztem egyetemet, dolgoztam már pár helyen és a standard ugyanannak tűnik mindenhol. A kioktatás, sértegetés, kötözködés.


És ez bármilyen téren előfordulhat. A frizurámba kötnek bele (pedig már sokfélét vágattam), a munka amit végzek szar, ha kialvatlan a fejem akkor az a baj, ha véleményt mondok akkor az a baj, ha nem szólok semmit akkor az a baj, ha csukott szájjal eszem akkor az a baj, ha csámcsogok akkor az a baj, ha gondolkodok egy kicsit a válaszon akkor az a baj, ha gyorsan válaszolok valamire akkor meg az a baj, ha nem húzom ki magam akkor az a baj, ha kihúzom magam akkor az a baj. Ha halkan beszélek akkor az a baj, ha hangosan beszélek akkor meg az a baj. Ha őszinte vagyok akkor az a baj, ha tapintatos vagyok akkor meg az a baj. Ha gyűlésen felszólalok akkor az a baj, ha kuka vagyok végig akkor meg az baj. Ha bemegyek a főnökhöz az a baj, ha nem megyek be akkor meg az a baj. Ha sapka van a fejemen az a baj, ha nincs sapka akkor meg az a baj...

2020. júl. 5. 10:45
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy ilyen problémák vannak. Mostmár értem. Ilyen mindenkivel előfordul az emberek szeretnek belekötni dolgokba, de ezeket szimplán magasról le kell sz@rni és úgy lenni ahogy te akarsz mert ebbe bele lehet betegedni hogy folyton ilyenekkel foglalkozol. Szóval ne foglalkozz ezekkel és jobb lesz.


1.-6. Voltam.

2020. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!