Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ő gyerekes vagy...

Szerintetek ő gyerekes vagy érett? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó, 15 éves.

Rengeteg szép- és szakirodalmat olvas, főleg lélektani és asztrofizikával kapcsolatos könyveket. Egyszerűbb témakörökben angolul és mostanában néha már oroszul is szokott olvasni könyveket és képregényeket.

Többszörösen is bebizonyította, hogy tud úgy társalogni, hogy elhiszik, hogy 20-30 év körül van. Egyszer valaki azt is írta neki, hogy örül, hogy végre nem egy tinivel kezdett el beszélgetni, hanem egy értelmes felnőttel.

Több problémát is volt, hogy csak ő tudott megoldani, mert... hát ő gondolkodott. 😅

Valamint amikor szóbakerül valamilyen problémája, akkor az általában nagyobb, mint az, hogy viszonzatlanul tetszik neki valaki, vagy hasonlók. (Bár ez néha megjelenik a verseiben, de azok általában mélyebb érzelmekről szólnak.)

De közben plüssökkel alszik (és játszik), gyakran rajzfilmeket néz (Tény, sokszor idegen nyelven, mert ezeknek egyszerűbb a nyelvezete.), néha olyan hangon beszél, mint egy 5 éves, szereti az aranyos dolgokat, stb.


És azon gondolkodom, hogy vajon ő érettebb a koránál vagy pont éretlenebb. Mit gondoltok? Miért?



2020. júl. 6. 23:41
A kérdező szavazást indított:
Érett
Gyerekes/éretlen
42 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szellemileg érettebb.

Amúgy korának megfelelően normális érzelmi szinten van.

A mesenézés ne befolyásoljon. Ma is szívesen nézem Pompom meséit,

vagy nézem a Hófehérke és a hét törpét, stb.


És nem vagyok infantilis.

2020. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Valami van nála, valami amit iszonyatosan rejt.Még előled is. Ez mutatja a külön világot is, ami az írásodból abszolút átjön.
2020. júl. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem már ő egy ilyen bölcsebb, de úgy bölcs, hogy közben játékosabb is. A hitem szerint ahogy bölcsebbek , idősebb lelkek leszünk, így kicsit megyünk vissza a gyerekesség, játékosság felé. Mármint így tehát akinek már sok inkarnációja volt.
2020. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek is szeretik a plüssöket meg a mesefilmeket. Annak a felnőttnek, akiben nem marad meg némi gyerekesség, igen sivár élete lehet. A barátnőd okos és különleges ember, főleg a mai fiatalokhoz képest.
2020. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aranyat érnek az ilyen értelmes tinilányok. 15 évesként ölni tudtam volna egy ilyen barátért.
2020. júl. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

- Ha nem kamukérdés -


A leírás alapján ez a lány egy zseni (is lehet akár). A zsenik meg köztudottan nem teljesen "százasok". Pozitív értelemben.

2020. júl. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nézek meséket 18 évesen, sőt, csak azt nézek, és plüsseim is vannak, pedig a gimi mind a négy évében iskolaelső voltam, és szellemileg is érettebb vagyok, mint a körülöttem lévő velem egyidősek. Mindenkinek van egy "gyerekesebb" oldala szerintem, főként ebben a korban, hiszen végtére is egy gyerek.

Az, hogy valaki komoly és érett, még ha jobban is, mint mások, nem jelenti azt, hogy nincsen játékos oldala.

2020. júl. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz vki érett mert könyveket olvas vagy mert jól tud beszélni, hanem mert előre tud gondolkodni, feltudja mérni tettei súlyát és következményeit, továbbá gondolkodik. Egyszerű pl egy társaság iszik, te iszol e velük, mennyit iszol. Egyik rosszul lesz vagy eltűnik hogyan reagálod le, nézed a másik épp mire készül stb. Minden döntésnek újabb döntése van. Élettapasztalat kell, attól lesz vki érett.
2020. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Nem attól lesz vki érett mert könyveket olvas vagy mert jól tud beszélni, hanem mert előre tud gondolkodni, feltudja mérni tettei súlyát és következményeit, továbbá gondolkodik."

Ez alapján egyértelműen érettnek tudnám nevezni, ez a rész abszolút igaz rá.


"Egyszerű pl egy társaság iszik, te iszol e velük, mennyit iszol. Egyik rosszul lesz vagy eltűnik hogyan reagálod le, nézed a másik épp mire készül stb."

Hát a korából adódóan ilyenre még egyáltalán nem került sor. XD

2020. júl. 9. 14:33
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

szerintem a nyelvtudásnak nem sok köze van az érettséghez.

poliglott gyerekekkel tele van a világ.

A másik, hogy a problémákon hajlandó gondolkozni, az szerintem az érettség jele igen. Az is, hogyha felnőtt témákban olvas.

Hogy valaki verset ír, az sajnos nem jelent semmit. Nagyon sok rossz vers van a világon.

hogy plüssökkel játszik, az nagyon éretlen szerintem. rajzfilmeket nem tudom hova tenni, engem untatnának felnőttként.

szóval összefoglalva: tipikus tini, aki bizonyos tekintetben érett, más tekintetben csecsemő.

2020. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!