Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt a viselkedést el tudnátok...

Ezt a viselkedést el tudnátok viselni egy barátságban?

Figyelt kérdés

Van egy fiú akivel már körülbelül 8 éve vagyunk barátok. Ő 26 én pedig 23 éves. A humora szinte egy az egyben ugyanolyan mint az enyém úgyhogy nagyon jól el tudunk szórakozni, hülyülni. Viszont vannak dolgai amik rettentően idegesítenek és sokszor úgy érzem, hogy ezek miatt meg kéne szakítani a barátságot.


Ilyenek például, hogy sokszor kérdezés nélkül, provokálatlanul kritizálja valamelyik testi vagy személyiségi tulajdonságomat. Én ilyenkor látványosan felkapom a vizet, erre ő mindig kiröhög és azt mondja, hogy ő nem rosszból mondta, mert a jó barátok megmondják őszintén egymásnak a tutit.

Másik dolog, meg hogy ugyanúgy kritizál a hátam mögött is például anyámnak (ők is jóban vannak) legtöbbször azt, hogy nekem nincsenek ambícióim az életben mert hogy itthon vagyok a kisgyerekemmel és nem járok dolgozni. Szerintem ha ez is lenne az oka, hogy nem dolgozom egy jó barát akkor se kritizálna a hátam mögött emiatt. De amikor ezt felhozom neki akkor védi magát, hogy ő csak jót akar nekem, mert ő szomorú, hogy elpazarolom az életem.

Ezekért a dolgokért sose kér bocsánatot, a végsőkig állítja, hogy neki van igaza és még ő van megsértve a végén.

Még egy dolog pedig, hogy szerinte nekünk napi kapcsolatban kell lennünk és ha mondjuk 2 napig nem írok neki facebookon akkor ő szomorú emojikkal ellátott üzenetben kérdezi, hogy miért vagyok el tűnve, biztos haragszom rá, meg hasonlók.


Plusz még egy kisebb probléma nekem, hogy amikor étterembe vagy utcán vagyunk akkor kérdezés nélkül le szokott fotózni és általában csak az előnytelen képeket küldi át nekem vagy teszi fel a közösségi médiára. Ami meg jó kép azt csak akkor küldi át ha megkérem. De van amikor meg se mutatja ezeket a képeket és úgy rakja fel.


Szóval... szerintetek ez normális vagy túlreagálom mint ahogy ő is mondja? Volt e valaha dolgotok hasonló "baráttal" ? Mit csinálnátok a helyemben?


2020. aug. 25. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Lapát.
2020. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
100%

Hm.

Kéretlenül lefotóz és felrakja a közösségi médiára...

A többiről nem is beszélve.

Én elmondanám neki, hogy ezekről a dolgokról én hogy vélekedem, aztán megmondanám neki, hogy a részemről ennyi volt, ha nem változtat azonnal, nincs semmi "de" és és hasonlók.

Szívja a véred. Ne hagyd.

2020. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
kuka-szó nélkül. Ez egy rejtett ellenséged-és nem barát.
2020. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kritizálás: ha őszintén megmondja, ha mondjuk valami ruha vagy bármi nem áll jól neked, az teljesen oké. De ha rendszeresen megjegyzi, hogy pl. milyen gáz, hogy alacsony vagy, vagy hasonló, amin nem tudsz változtatni, az problémás.


Facebook beszélgetés: ebben igazad van, én se szeretem, ha valaki napi szinten akar chatelni, miközben nincs is annyi beszédtémánk és csak üres small talkolni tudunk.


Fotózás: az problémás, hogy kérdés nélkül fotózgat és megosztja az interneten a képeket. Az, hogy melyik kép tetszik neki rólad, az viszont teljesen szubjektív dolog.


Tökéletes emberek nincsenek, tök mindegy, kivel barátkozol, hibái, idegesítő szokásai mindenkinek vannak. Alapvetően az a kérdés, hogy miért barátkozol vele, megéri-e fenntartanod ezt a barátságot, van-e olyan jó tulajdonsága illetve nyújt-e neked valami olyan pozitív dolgot a kapcsolatotok, amiért cserébe képes vagy elviselni a rossz szokásait. De ezt neked magadnak kell mérlegelned.

2020. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így felejtős. De mielőtt lapátra teszed kezd el azt csinálni amit ő, kritizáld meg, akár a háta mögött másnak is, fotózgasd... Stb aztán mindenre csak mondd azt, hogy te jót akarsz neki. Valószínűleg zavarni fogja, sőt lehet szóvá is teszi, ilyenkor mond meg, hogy neked is ugyanilyen szarul esik, amiket ő csinál, aztán vagy változik vagy nem barátkozol vele. Tudom, hogy nehéz azt csinálni, mint ő, ha nem vagy olyan természet.
2020. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondtad neki ezeket? Ha kisgyereked van, akkor a párod hogy viseli, hogy ez a pasas mindig ott lóg körülötted?

Egyébként meg ellenségre már nincs szükséged, ha ilyen barátod van. Írni kellene a Fb-nak, hogy te vagy a képen, a megkérdezésed nélkül tették fel, töröljék. Testi tulajdonságot gúnyolni? Ember ez? Biztos nem a barátod. Az, hogy őszerinte hogy vannak a dolgok, nem biztos, hogy úgy jó, neked is jó kell, hogy legyen, az a barátság, kben csak beléd tapos állandóan, úgy látom. Mégha szerelmes lennél bele, megértem, hogy ezt elviseled, de ha még ez sincs, akkor inkább ne találkozzatok, mérgező személyiség.

2020. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!