Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túlreagálom? Többi lent.

Túlreagálom? Többi lent.

Figyelt kérdés

Programot szerveztem pár barátommal.Legyenek A, B és C

Van egy srác, akivel már régen jóban vagyunk (D) , de mostanában elkezdtünk rendszeresen találkozgatni és elhívtam őt is mondván más is csinált már ilyet a társaságban meg gondoltam elég érettek vagyunk ahhoz, hogy kicsit összeismertessem őket, mivel úgyis közeleg a szülinapom is meg minden.

Az elején tök jól mentek a dolgok én úgygondolom, hogy próbáltam mindenkivel egyaránt "foglalkozni",mindenkihez szólni, de mivel D csak engem ismert nyilván ő leginkább velem volt. Egyszercsak A és B külön vonultak beszélgetni. (sütögetés volt a program) Majd én egy idő után odamentem és tök jó szándékkal a tűzhöz invitáltam őket,hogy legyünk együtt. A lekezelő hangsúlyban közölte, hogy nekik most itt külön jó beszélgetni és úgysem fognak odajönni hozzánk szóval menjek vissza. B még rá is tett egy lapáttal, hogy te most diplomatikusan elküldted a kva anyjába meg ilyenek és neki álltak röhögni rajtam meg hasonló finomságokat,erre én nem is tudtam hirtelen mit reagálni, csak álltam ott előttük és utána még megkaptam azt is, hogy ne bámuljam őket, mert megfagyasztom a beszélgetést, menjek már onnan. Végül visszamentem D-hez és C-hez. Nem bírtam ki elpanaszoltam, hogy bunkó mód tök ok nélkül el lettem zavarva. Erre C azonnal rámkontrázott, hogy csak túlreagálom és csaj hiszti az egész. (Mind fiúk rajtam kívül) Na ott már majdnem elsírtam magam. Utána így ment végig az egész. C ingázott köztünk A és B röhögcséltek egymással és tudomást sem vettek rólunk én meg igyekeztem tartani magam..

A végén még kaptam egy lekezelő megjegyzést A-tól, de az már nem nyomott sokat a latba. Mindezt úgy, hogy A-t az egyik legjobb barátomnak gondoltam és ennél sokkal többre tartom őt. Jogosan érzem úgy, hogy megkellett volna tisztelniük azzal, hogy normálisan viselkednek (hasonló helyzetben én alap, hogy megtettem volna..) és legalább az esélyét megadják annak, hogy megtalálják a közös hangot D-vel vagy tényleg csak egy önérzetes hisztérika vagyok?

Megalázónak érzem az egészet, mert D -nek gyakorlatilag úgy jött le, hogy akiket én a szeretetre méltó barátaimnak mondtam azok sza*ba sem vesznek engem és gyerekesek. Legalább egy bocsánatkérést elvárnék A-tól.



2020. szept. 12. 16:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl, ilyen (érzékeny) a személyiséged.


Csak vegyél tudomást arról, hogy mások ezt hidegvérrel és "nem történt semmi"-vel is tudják kezelni, de mi, érzékenyebbek nem vagyunk erre képesek, kivéve ha megtanulunk másként nézni a dolgokra.


Ne légy elkeseredett, megtörtént, megtörtént, jobb ha tisztázod A, B, C és D társaddal, és túllépsz rajta.


Esetleg szervezz még valamit, amire őket meghívod, és gondolj arra, hogy ez annak az eseménynek az újra "lejátszása".


Persze nem tudom, hogy mi lenne a legjobb a te estedben, hiszen nem ismerem az adott embereket és téged sem, főleg nem az életedet...


Na sok sikert és lépj tovább!

2020. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi, már túltettem magam rajta és utólag tényleg nem olyan nagy dolog, mivel D-vel nem esett csorba emiatt a barátságunkon.

A-val azóta egyszer találkoztunk,akkor beszélgettünk, nem kerültem a társaságát, de az eset(ek) óta az üzengetést megszakítottam köztünk és (messengeren beszélgettünk elég sokat) igazából én nem fektetek energiát abba, hogy ez változzon. Fel kellett dolgoznom, hogy ez az ember nem úgy tekint rám, ahogy én szeretném. Nem ez volt az első mostanában, hogy úgyéreztem, a büszkeségemet sérti a viselkedésével, egyelőre azthiszem mindenkinek meg spórolok egy adag fejfájást,ha nem futok a társaságáért.

2020. okt. 14. 01:19
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem hívnám őket össze újra semmi pénzért sem. Nem volt ez akkora szám, de arra elég volt, hogy megerősítse az amúgy is nyilvánvalót, hogy ez egy haveri kör csak és nem A baráti társaság számomra.
2020. okt. 14. 01:29
 14/14 anonim ***** válasza:
Lehet én (is) vagyok a túlérzékeny, de aki ilyen bunkón viselkedik valakivel, az valóban nem érdemli meg a "barát" címszót. Egyáltalán nem is törődnék ezután egy ilyen s*ggfejjel... Mármint, volt valami oka, hogy így viselkedett? Mert ha nem, akkor nagyon gáz... Ha valami baja van akár veled, akár mással, akár valamilyen családi magánprobléma, ne így vezesse már a feszkót. Ha ideges, ne menjen emberek közé, ha tudja, hogy megbánthatja őket, vagy ha már annyira akar találkozni, akkor moderálja magát. Itt sokan írták, hogy lehet bejössz neki... Szerintem ebben simán egyéb probléma is lehet, ami épp bántja a lelkét.
2020. nov. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!