Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyszerű, szegény emberek...

Az egyszerű, szegény emberek miért együttérzőbbek, nagyobb empatiájúak?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért emberfüggő. Mert ismerek olyan egyszerű, nem gazdag embert, aki rohadtul nem együttérző, és az empátia hiánya 100% nála. És ugyanígy ismerek tehetős, empatikus, együttérző embert. Nem az anyagi helyzet dönti el, kinek mekkora az empátiája.
2020. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Az anyagias, materialista emberek kevésbé értékelik az emberi életet. Ez logikus is. Inkább a pénzt, anyagi javakat sajnálják.

2020. szept. 24. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De egy egyszerű ember is lehet anyagias. Plusz attól, mert valakinek pénze van, még nem lesz automatikusan egy érzékelten alak.
2020. szept. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Jobban ismerik, mi az a nélkülözés pl.
2020. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3


Nem, de az anyagias beállítottság jellemzően azzal jár. Másban nem látnak értéket. Kell egyfajta anyagiasság ahhoz, hogy valaki pénzre vágyjon, penzt akarjon halmozni. És akkor tegyük fel olyan pályát választ amely ezt megadja neki, vagy üzletbe kezd és nem például nővér, vagy ápoló lesz.

2020. szept. 24. 17:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"az anyagias beállítottság jellemzően azzal jár. Másban nem látnak értéket"


A szegényeknél sokkal erősebb az anyagiasság és az abból kiinduló empátia hiány, sok esetben egyenesen gyűlölet.


Nyilván a "pénzhalmozó" ember egy külön kategória, mert azt lehet szegényen és gazdagon is. Szegények között is van az aki az utolsó fillért is félre teszi mert akkor nem 100 ezer hanem 100 ezer és 10 forintja lesz.


Ellenben ha pénzed van, akkor egy idő után sokkal kevésbé leszel anyagias. Hiszen ha nem azon kell agyalnod, mennyi lemondással jár megvenni valamit, meg miből élsz hónapról hónapra, akkor sokkal több energiád marad magadra, másokra.


Az addig elérhetetlen tárgyak mint TV, számítógép, autó, telefon már nem "vágyak" lesznek, csak eszközök amit megveszel és használsz.

2020. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis faluból származom, jellemzően szegény emberek élnek ott. Én elköltöztem Budapestre, egyetemre jártam, jó munkám lett stb. stb, ne tudd meg, milyen szemmel néznek rám.

A szomszéd gúnyos megjegyzéseket tesz az autómra, mikor átjött hozzánk, beszólogatott az okosórámra, van pofája bárminek megkérdezni az árát rajtam. Pl. "jó kis táska, biztos jó drága is volt". Mondom, aha. És megkérdezi, "aztán mennyi mégis egy ilyen?", mikor megmondom, meg kiakad, hogy nem vagyok normális, hogy ennyit kiadok egy táskárt. Hát mi köze hozzá?

Ja, anyámban is van bőven ilyen, sosem restellkedik valami megjegyzést tenni, hogy nekem milyen könnyű, mert jó a fizetésem, de persze hogy mennyit dolgozom érte, meg mennyi stressz ér, azt már nem látja meg.

Én semmi együttérzést nem látok bennük, pontosan azt veszem észre, hogy rohadtul irigy a legtöbb, csak azt nem akarják észrevenni, hogy a pénzt általában senki nem szrja, hanem keményen meg is dolgozik érte.

2020. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ostoba népmese.nőj fel!
2020. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!