Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barát, vagy csak bebeszé...

Rossz barát, vagy csak bebeszélem?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, és magam sem tudom megítélni, hogy milyen szándékkal beszél így. Lehet nem direkt csinálja, de pl. most szakítóban vagyunk a pasimmal, és nagyon kivagyok, féltem a büszkeségemet, hiszen a pasim akart velem szakítani. A barátnőm pedig ahelyett, hogy támogatna, olyanokat vág a fejemhez, hogy pl. "már úgyis csak menekülni akar tőled", "nem néz téged semmibe", "utál téged".

Így sokkal nehezebben megy a feldolgozás, mert hiányzik nekem, és azért tartjuk a kapcsolatot, meg nem tudni, mi lesz a vége (valószínűleg szakítás, de még mindketten hajlandóak vagyunk megjavítani a hibákat). Erre ahelyett, hogy megvigasztalna, jól belém rúg. Lehet nem direkt, de rosszul esik. Igen, értem én hogy jó dolog őszintének lenni, de nem mindegy, milyen helyzetben. Nem pont akkor, amikor az ember a legmélyebben van.

Tényleg rossz barát, vagy csak túlreagálom?


2021. jan. 18. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ostoba liba a barátnőd, és nem neked drukkol.
2021. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit tenne ilyen esetben egy jó barátnő? Sajnos csak vele vagyok ilyen közeli kapcsolatban, hogy megosztom a párkapcsolatom részleteit. A pasimat pedig nem ismeri annyira, inkább azok alapján, amiket elmondok neki.
2021. jan. 18. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó barátnő először is megkérdezné, hogy te mit akarsz a kapcsolattól. Hajlandó vagy harcolni érte, vagy kész lennél elengedni.

Ezek alapján próbálna tanácsot adni, esetleg többet kérdezgetni, hogy megismerje jobban a szituációt és hasznos véleményt nyújthasson számodra.


Vagyis szerintem. Én ezt szoktam legalábbis csinálni. Noha én is írok sokszor olyat a barátnőmnek, hogy: "írd meg neki hogy egy darab szar és ne keressen többet ha csak játszani akar az érzelmeiddel "

Ez mondjuk poénkodás, de mutatja az őszinte véleményemet is.

2021. jan. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt még el is fogadnám, hiszen az, hogy meghúzom a határaimat, csak az önbecsülésemet növeli. Sajnos hajlamos vagyok beleesni abba a hibába, hogy amikor dobnak, akkor úgy érzem, semmirekellő vagyok. És a barátnőm nemhogy nem próbálja meg ellensúlyozni, hanem valahogy azt kommunikálja az irányomba, hogy rossz dolog, ha harcolok érte, hiszen azzal megalázom magam, "mert már úgysem szeret", stbstb.

Szóval most még nagyobb erőt kell vennem magamon, hogy ne érezzem magam érzelmileg kiszolgáltatottnak. Olyanokat is mondott, hogy "ha érzelmeket mutatsz, ő fog nyerni" és ez a mondat leírhatatlanul fájt. Az önbizalmamnak is, meg hogy én soha nem mondanék ilyet neki, mert a szerelem és a fájdalom nem egy verseny.

2021. jan. 18. 23:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tapasztalatból beszél, és azért mond ilyeneket esetleg?

Tényleg igyekezhetne jobban, hogy átlássa a helyzetedet, de lehet már esett át ő is ilyesmi helyzeten, ahol amiért tovább harcolt a szerelemért mégtöbb fájdalom és megaláztatás érte. Lehet ő azt hiszi a fejében, hogy segít neked ezekkel a kommentekkel, ki tudja.

Mindenesetre ha tényleg ennyire fontos neked, hogy más támogasson ebben az időszakban, próbáld ennek a baràtnődnek többet nem felhozni ezt a bizonyos témát. Tudom írtad, hogy csak vele vagy ilyen közeli kapcsolatban, de esetleg családtagok, más barátok nem tudnak lelki támaszt nyújtani?

2021. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, én is olyan szívtelen vagyok, mint a barátnőd, mert én ezekben nem föltétlen látok rosszat: "azt kommunikálja az irányomba, hogy rossz dolog, ha harcolok érte, hiszen azzal megalázom magam, "mert már úgysem szeret", stbstb." Ezzel is mi a baj? Jó, az igaz, hogy úgy osztja a tanácsokat, mintha 100%-ra tudná, mi a helyzet, esetleg fogalmazhatna úgy, hogy "valószínűleg már nem szeret, mert..." stb. Gondolom, csak nem akarja, hogy sokat várj már ettől a kapcsolattól, mert jó eséllyel pofára esel, mert ha az egyik fél egyszer ki akar hátrálni egy kapcsolatból, akkor az velószínűleg ki is fog, és az esetek többségében az ilyen "tartjuk a kapcsolatot, meg szünetet tartunk stb." dolgokkal csak húzzák az időt. Amúgy ezt az egészet ne támadásként fogd föl, gondolom, ő ezzel csak jó tanácsot akar adni, hogy megóvd magad egy újabb csalódástól, és hogy mihamarabb a felejtés útjára léphess.
2021. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!