Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen fiatalon (17) ilyen...

Ilyen fiatalon (17) ilyen értékrendű (mint én) emberekkel hol tudnék ismerkedni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Sulis dolgaimat 80%-ban teljesítem összességében, azaz egy erős 4-5ös átlagom van mindenből. Fontos nekem a tanulás, a tanulmányi eredményeim tükrözik is.

Eddig ez oké, teljesen átlagos értékrendről van szó. Sokakra lehet ez jellemző.

Viszont én iskolán felül még mást is tanulok. Önismeret, önmegvalósítás és mostanság pénzügyi témák is térbe kerültek+egy új terület (weboldal készítés) felé is nyitok. Nyitott vagyok nagyon sok mindenre ami tudomány/tanulás. Majdnem az egész szabadidőmet hasznosan töltöm el, egyre kevesebbet nézek sorozatot, számítógépezek, stb. Helyette könyveket olvasok, magyar tanítók/vállalkozók/pszichológusok videóit nézem életvitel/önmegvalósítás/önismeret/stb témában. Szóval a szabadidőmre úgy tekintek mint egy eszköz amivel növelem az esélyeimet egy jobb jövőre (és hiszem, hogy a belefektetett munkám többszörösen meg fog térülni a jövőben, mikor elkezdek foglalkozni a saját munkámmal).


Legnagyobb problémám, hogy nem találok olyan személyt akinek hasonló céljai lennének mint nekem és tenne is érte. Az idősek (tapasztalataim alapján) pedig élből elutasítanak amit megértek részben, mert ritka az, hogy valaki 17 évesen ilyen komolyan álljon a dolgokhoz.


Bárkinek a véleményére, válaszára kíváncsi vagyok és reagálok is rá érdemben.



2021. jan. 19. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
forex mlm és társait kerüld el...valamiért azt érzem útban vannak feléd,vigyázz nagyon! :D
2021. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen ismerek ilyet, csak más jellegű az érdeklődési köre, többek közt azért is, mert lány.

A kikapcsolódást azért nem hanyagolja (pl. néz sorozatokat, általában ezek közös tesós vagy családi jellegű programok), a teljes élethez arra is szüksége van mindenkinek.

2021. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

23:00:

Szerencsémre nincsenek ilyenek útban :D MLM inkább extrovertáltabb személyeknek való, én pedig introvertált vagyok. Forex pedig nem egy olyan dolog amire (én) hosszútávon tudok építeni.

Legprofitálóbb és egyben legnagyobb társadalmi értékkel bíró "munka" egy vállalkozás, nem pedig ezek. Ami viszont képes hosszútávon működni amellett, hogy egy hatalmas nagy tanulási folyamat is az egész az a vállalkozás.

Szóval ha nem derült ki a fenti szövegből, erősen hajlok arra, hogy másoknak segítsek a jövőben egy vállalkozás formájában (ami nem pénzorientált).


23:01

Ez azért jó érzést ad, hogy vannak hozzám hasonlóak is annak ellenére, hogy sehol se találkoztam még ilyennel.

Szoktam én is pihenni de fiatal vagyok relatív sok szabadidővel ki kell használnom.

2021. jan. 19. 23:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom hol tudnál ilyen értékrendű emberekkel ismerkedni perpillanat, a jelenlegi életkorodban, főleg ha kifejezetten a saját korosztályod tagjaival szeretnél, de azt el kell ismernem, hogy tiszteletre méltó az az irány amit kijelöltél magadnak. Teljesen egyetértek azzal, hogy ha most megnyomod a tanulást, fejleszted magad és időben tudatára ébredsz saját határaidnak, személyiségednek az nagyon nagy mértékben hozzá fog járulni a jövőbeni sikereidhez. Az alapján amit leírtál mindenképp javasolnám, hogy kezdjél el sűrgősen egyetemen/főiskolán gondolkodni (ha jól sejtem még 1, max 2 éved van hátra), ott a hasonló érdeklődésű és korú személyekkel történő ismerkedés problémája is megoldódna (csak addig kell kibírni a jelenlegi állapotot, ha most nem találsz egyéb ismerkedési lehetőségeket), ezen felül olthatod a tudásszomjad és megalapozhatod a leendő karriered (duális képzés, vagy gyakornoki program erősen javallott, pénzügyi / informatikai / mérnöki terület mind jól fizetett).


Mint mondtam, nagyon szép, hogy ilyen fiatalon ilyen felelősségteljesen élsz, de óvatosan szeretném felhívni a figyelmed valamire: ne feljts el időt szakítani a szórakozásra, bulizásra, barátokkal való időtöltésre sem, ugyanis ha kikerülsz majd később a munka világába lesz rá bő 40-50 éved, hogy folyamatosan dolgozz és fejlődj, de szórakozni csak most van időd igazán úgy ~25 éves korod előtt, utána az a vonat sajnos elmegy... Sok sikert kívánok! 27F

2021. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: az új infók birtokában kiegészítem és megerősítem amit az egyetemről mondtam. Ha vállakozást szeretnél indítani később, akkor különösen javaslom, hogy először szerezz diplomát, gyakornokoskodj, hogy legyen tapasztalatod és ki tudj építeni kapcsolatokat mind az egyetemen, mind a gyakorlati helyeden, akár társakat is találhatsz a leendő vállakozásodhoz. 0 élettapasztalattal ne vágj bele semmilyen vállalkozásba, hidd el nekem, ha csak nem vagy Elon Musk típus, akkor az rövid úton földbe fog állni, vagy valaki ki fog használni Téged és lenyúlja az ötleteidet/profitodat.
2021. jan. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

23:12/23:23

Köszönöm szépen a tanácsodat és az elismerésed. :D

Céljaimhoz nem szükséges a diploma, többet veszítek vele, mint amennyit nyernék. Olyan dolgokat tanítanak ott ami formális és elméleti kevés (nagyon kevés..) gyakorlattal. Ott úgy tanítanak, hogy a társadalom normáiba illeszkedjek bele.

Első vállalkozásommal nem tudok sokat veszíteni, mert az a pénzgyűjtésről fog szólni. Ezért is kezdtem el weboldalak készítését tanulni :D.


És sajnálatos módon egyetemen se olyan a közösség (ritkán van 1-2 kivétel), akinek hasonló ambíciójai lennének, amit alá is támasztanak cselekedetekkel. Ezt két rokonom mondta, akik jártak/járnak egyetemre.

2021. jan. 20. 10:32
 7/14 anonim válasza:

Én szívesen megismernélek.

Ha gondolod írj nyugodtan

16/F

2021. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

nem leszólni akarlak, mert valóban nagyon különleges vagy a 4-5 átlagoddal, a webszerkesztéseddel meg a vállalkozós álmaiddal, de itt ül tőlem három méterre a szomszéd szobában egy ugyanilyen srác, és elmélyülten beszélget négy további ugyanilyennel nagyjából ebéd óta. a három méterre lévő az kistestvérem, a beszélgetőtársak pedig a baráti körének mondjuk egytizede.

valószínűleg az a különbség a két gyerek között, hogy te teljesen odáig vagy, hogy milyen éteri magasságokban jársz a kortársaid felett, mert te nem csinálsz ilyen pórias dolgokat, mint szórakozás vagy semmittevés, az öcsém meg egy értelmes, nyílt, barátságos fiatal, aki szívesen ismerkedik olyan emberekkel, akikkel mondjuk egy közös pontja van, és képes elfogadni, hogy vannak más pontok, amikben viszont különböznek, és ez a különbözőség nem jelent áthatolhatatlan akadályt a barátságban.

2021. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

16:55

Sajnálom, hogy ha az jött le, hogy felsőbbrendűnek tartom magam a többi kortársamhoz képest. Meg akarlak nyugtatni, hogy ez nem így van. Nem nézek le senkit se, ellenkezőleg, mindenkit tisztelek.

Azonban az én környezetemben (osztálytársak, szülök, barátok/ismerősök), nincsen olyan aki teljesen a céljaira koncentrálna, ezért írtam ki ide ezt a kérdést, hátha.. Most lockdown is van (lezárás) sehova se tudok elmenni ismerkedni.


Nem tudom mi váltotta ki belőled ezt, lehet valami betalált a mondandómban, bocsánat.


//semmi irónia nincs a mondataimban//

2021. jan. 20. 17:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez az onfejlesztos marhulas most nepbetegseg, sok ilyet talalsz. Kozben elmegy melletted az elet, nem olvasol igazi konyveket, nezel minosegi filmeket. De szerencsere fiatal vagy, kinovod majd.
2021. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!