Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen fiatalon (17) ilyen...

Ilyen fiatalon (17) ilyen értékrendű (mint én) emberekkel hol tudnék ismerkedni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Sulis dolgaimat 80%-ban teljesítem összességében, azaz egy erős 4-5ös átlagom van mindenből. Fontos nekem a tanulás, a tanulmányi eredményeim tükrözik is.

Eddig ez oké, teljesen átlagos értékrendről van szó. Sokakra lehet ez jellemző.

Viszont én iskolán felül még mást is tanulok. Önismeret, önmegvalósítás és mostanság pénzügyi témák is térbe kerültek+egy új terület (weboldal készítés) felé is nyitok. Nyitott vagyok nagyon sok mindenre ami tudomány/tanulás. Majdnem az egész szabadidőmet hasznosan töltöm el, egyre kevesebbet nézek sorozatot, számítógépezek, stb. Helyette könyveket olvasok, magyar tanítók/vállalkozók/pszichológusok videóit nézem életvitel/önmegvalósítás/önismeret/stb témában. Szóval a szabadidőmre úgy tekintek mint egy eszköz amivel növelem az esélyeimet egy jobb jövőre (és hiszem, hogy a belefektetett munkám többszörösen meg fog térülni a jövőben, mikor elkezdek foglalkozni a saját munkámmal).


Legnagyobb problémám, hogy nem találok olyan személyt akinek hasonló céljai lennének mint nekem és tenne is érte. Az idősek (tapasztalataim alapján) pedig élből elutasítanak amit megértek részben, mert ritka az, hogy valaki 17 évesen ilyen komolyan álljon a dolgokhoz.


Bárkinek a véleményére, válaszára kíváncsi vagyok és reagálok is rá érdemben.



2021. jan. 19. 22:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%

Hát ne haragudj, de nálam pont ott vágtad el magad, hogy "önfejlesztő, önismereti, önmegvalósítás stb" dolgokkal foglalkozol. Innentől nem is olvastam tovább. Na ezek azok, amiknek rohadtul nincs értelme és csak teljesen rossz, mesterkélt irányba viszik a személyiséged. De ezt majd csak utólag fogod látni pár év mulva, hogy nem vagy saját magad. Hanem egy tökéletesnek hatni akaró műszemélyiséged van.


De csináld csak, akinek a felszinesség a fontos, az szivesen fog veled ismerkedni.


Ehelyett inkább kimehetnél a való életbe saját magad tapasztalni az életet és az alapján fejlődni, mert az leszel te.

2021. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

09:59 Reagálnék az egész hozzászólásodra.

Aki fejleszti magát, megismeri magát és eléri a céljait az egy felszínes, műszemélyiségű ember?

Ez az egész, pont az ellenkezőjéhez vezet mint amit te leírtál. Szélesebb lesz az embernek a látóköre azáltal hogy fejleszti magát és megismeri magát (meg persze a környezetét). Az, hogy önmegvalósítja magát az pedig az embernek a létszükségletének a csúcsa (lásd Maslow "Motivációs" piramisa).

2021. jan. 23. 13:11
 13/14 anonim ***** válasza:

"Aki fejleszti magát, megismeri magát és eléri a céljait az egy felszínes, műszemélyiségű ember?"


Alakult eköré egy káros kultúra. Mások ezt láthatják a szövegedben, amerikában nagyon jellemző. Ilyen guruk mondják hogy nyomjad, a siker, meg tudod csinálni, Brian Tracy, csak akarnod kell. Bár, már magyarok között is gyakran előfordul. Az ilyenek vakok, csak a siker áll a szemük előtt, pszichopátiás jellemzőket sajátítanak el, és nem is élnek igazán.


Csak a válaszolók nem gondolnak arra az alapvető dologra, hogy TALÁN te igazi önfejlesztést végzel, és nem csak egy agymosott kultuszt követsz akaratlanul.


"Ez az onfejlesztos marhulas most nepbetegseg, sok ilyet talalsz"

Ő is ezért írja ezt.


https://www.youtube.com/watch?v=dmLTLkCBSN8


A lényeg, hogy akármelyik ember akármilyen jó szellemiséget, mentalitást alkot meg, a tömeg kezébe kerülve áttorzul valami beteges szarrá, és elveszti az értelmét.


Én 21 vagyok, olyan mint te. Talán egyezik is a személyiségtípusunk. Ha szeretnél velem beszélgetni, szívesen itt vagyok.

2021. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

19:43

Erre nem gondoltam, hogy más ezt látja a szövegemben. Igazából egyszer szembekerültem vele (hatalmas nagy guruk, pl brian tracy, ámítások, stb) de gyors el is hátráltam tőle. Ezt nem gondoltam volna, így már tiszta, hogy sokan miért szidják az egész önfejlesztést, nem ismerik az IGAZI részét. Én pedig csak azt ismerem, így nem tudom milyen az amiben mások voltak/vannak és leszólnak a tapasztalataik miatt.


"Csak a válaszolók nem gondolnak arra az alapvető dologra, hogy TALÁN te igazi önfejlesztést végzel, és nem csak egy agymosott kultuszt követsz akaratlanul."

Igazi önfejlesztést végzek :D Szerencsémre vannak véleményeim, amelyek nem mástól lettek átvéve (és más által formálva) hanem én alkottam őket. Amik segítik a tisztánlátásomat.


A videót pedig köszönöm, rávilágított nagyon sok dologra.

Írok prívátban :D

2021. jan. 23. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!