Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről, akinek nincsenek, vagy alig vannak barátai?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Szerintetek "hozhatja így az élet", vagy csak az ember tehet arról, ha semennyi, vagy kevés barátja/haverja van? Esetleg van szerintetek olyan ember, aki önszántából él remete életet? Mert szerintem nagyon kevés.


Én pl. néha tátott szájjal nézem, hogy a legtöbb ismerősömnek mekkora baráti közössége van, párkapcsolattal, mindennel. Én is próbálkoztam magam köré közösséget építeni, eddig inkább kevesebb, mint több sikerrel.



2021. jan. 26. 15:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nincs barátokra szükségem. Azért hogy kihasználjanak meg hátba támadjanak. Töllem elvárják hogy segítsek ha sz@rba vannak de ha nekem kellene segítség akkor meg mintha nem is léteznék.A barátságokkal csak a gond van.
2021. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 PetheD ***** válasza:
100%

Semmi rosszat nem gondolok róluk, mert nem ismerem a körülményeket. Ennek ugyanis számos oka lehet.

Nagyon kevés őszinte, igaz barátom van. Ezen a téren már sokat csalódtam, és kiderült, hogy a "barát" valójában csak egy barátnak hitt ismerős, vagy a nagy barátság hangoztatása után - számomra érthetetlen módon - megszakította velem a kapcsolatot, rosszabb esetben hátba támadott. Tudom, a barátság is kettőn áll, és alapvetően zárkózott személyiség vagyok. Ha én hibázok, azt normálisan, őszintén nem lehet beszélni. Ha nem hibázok, akkor ne "tűnjön el" indoklás nélkül.

Hozhatja így az élet, de az illető is alakítja valamilyen szinten.

2021. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akiknek nem választás. Van, aki ránézésre nagyon gonosz ember és senki sem akar semmiféle módon érintkezni. Van, aki nem elég érdekes és csak kevesen nyitnak felé. Van aki ránézésre mindenben sokkal jobb a többinél és irigyek rá, félnek közelíteni felé.


Egyébként pont, hogy ez a nagy társasági kör a gyengeség jele. Aki annyira barátkozós annak általában önértékelési problémái vannak és másoktól vár megerősítést, nem biztos önmagában és abban, hogy szeretik őt.


Én majdnem remete életet élek és boldog vagyok így. Sok múltbeli csalódás vezetett idáig, nehéz manapság olyan embereket találni akikben meg lehet bízni.

2021. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13


"Egyébként pont, hogy ez a nagy társasági kör a gyengeség jele."


Ebben is lehet valami. Épp ma támadtak meg az utcán, egy százötven kilós debella nagy pali, mert neki nem tetsző helyre parkoltam, és elküldtem a... na oda, az okoskodásáért. Megvédtem magam.


Lehet, hogy a tipikus "Lányok álma" partiarc, nagymenő srác betolta volna a csokit a nadrágjába, esetleg felpofozza az utcai king-kong, akivel találkoztam. Ki tudja.


Nekem úgy alakult az életem, hogy sokszor meg kellett védenem magam, és az érdekeimet. Sok ellenségem, utálóm volt, van. Sosem voltam a társaságok középpontja, de soha senkinek nem akartam rosszat. Csak jóravaló barátokkal, barátnővel élni az életem.

2021. febr. 19. 21:11
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem gondolok az ilyen emberekről. Én is elvagyok a saját kis baráti körömmel és nincs szükségem 35 kamu álszent emberre magam körül.
2021. febr. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs igazán igényem rá, nem vagyok társasági ember. Jobban szeretek elvonulni. Szerintem ez téves elképzelés, hogy mindenkinek kellenek barátok. Legyél barátságos, de ha nem vagy társas lény, akkor minek?
2021. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%
Legtöbb haverommal azt se tudom mi van, amióta párjuk lett vagy megházasodtak. Eleve komolytalan hozzáállás hétvégi piálásokra alapozni egy barátságot, hát ez is lett belőle! A komolynak mondott barátság meg olyan volt, hogy én tettem bele a kapcsolatba, ők meg csak hereveréltek. Meguntam és kiszálltam. Ha jön egy mindenben megbízható, emberséges lehetőség, nem taszítom el magamtól. De erre kb. annyi esély van, mint az űrben repülni. Évtizedes tapasztalatok után szomorú ezt kijelenteni...
2021. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!