Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Velem van a baj? Mit csináljak...

Velem van a baj? Mit csináljak? ("legjobb barát" az ilyen?) többi lent

Figyelt kérdés

Szóval kb fél éve megismertem egy embert, akivel eleinte viszonylag jól kijöttünk. Fontos tudni, hogy ő nagyon szociális (én inkább 1-2 embert szeretnék barátomnak, de őket nagyon közelinek) nem tudom hány 30-50 embert nevez barátjának... Kicsit furcsa volt ez nekem, majd ahogy egyre többet beszélgettünk, egyre jobban "megszoktam" és mostanra már nem tudom elengedni. Minden héten megsértődik valamin és mindig van valami problémája velem, de amikor kérem, hogy mondja el, hátha tudok rajtuk változtatni, inkább témát vált vagy leteszi a telefont, mondván, hogy dolga van. Ugyanekkor viszont folyamatosan szerzi az új barátokat, és olyanokat vág a fejemhez, hogy "Hát igen. Vele is jobban vagyok, mint veled. Ez van." stb. Kezd nagyon idegesíteni. Amikor azt mondom neki, hogy találkozzunk, mindig a "Majd később megbeszéljük" jön és nem lehet vele tervezni. Én nagyon szeretem beosztani az időmet, ő viszont elég spontán... Mit tegyek? Érdemes benne maradni ebben, vagy kilépjek? Velem lenne a baj?


Fontos továbbá, hogy munkánkból adódóan minden nap találkoznánk, csak home office-ból dolgozunk mindketten.



#barát #legjobb barát #barát az ilyen
2021. jan. 27. 00:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Még így utólag hozzátenném, hogy alig mer velem mutatkozni nyilvánosan (ugyan nem tudom miért)...
2021. jan. 27. 00:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálom az illető 1 Férfi
2021. jan. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem így külsőleg az jött le, hogy te neki nem vagy a "legjobb barátja", csak egy vagy neki a sok "barát" közül. Nem érdemes rá vesztegetni az időt.
2021. jan. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkeppen akkor te ki vagy love a baratlistajarol.
2021. jan. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Tanàcs ott adni nem tudok, sajnos.20 éve tartó baràtsàgom lett semmivé. Lenyelem a békàt. Nagyon naív voltam. Óvatosabb lettem.
2021. jan. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

így a leírtak alapján nem tűnik valami túl jó barátnak, tehát nem lenne kár érte, ha magára hagynád, de ismerős érzés, hogy itt csak te veszíthetsz, mert neki nem jelentessz kb. semmit, plusz még csak nincs is olyan helyzetben, hogy rád szorulna.


én is hasonló helyzetbe kerültem, bár én pont az ellenkező oldalról. 3 éve megismertem egy személyt itt. én is társasági ember vagyok, ő viszont befele forduló, magányos, viszont én őt kiemelten fontosnak tartottam, a többi ember rajta kívül mind csak felületes ismerettség...amióta járvány elkezdődött, tehát közel 1 éve nem is találkoztunk...ő kérte, mert eléggé retteg a betegségektől, bezárkózott...végül nemrég szembesültem vele, hogy idő közben talált magának mást...3 év ment a kukába és itt is az a fájó, hogy engem rakott padlóra, és neki ezzel még foglalkoznia sem kell, mert lett más helyettem...szóval sajnálom, hogy te is így jártál.

természetesen a többi ismerettségem minderről tudomást sem vesz, hogy jelen pillanatban miben vagyok.


ez vígasztaljon, hogyha ő lesz ilyen helyzetben, b_szhatja a sok "barátját"...

2021. jan. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ennyi barátja, hogy tudjon ide-oda mászkálni közöttük. Például ha baja van, elsírja magát mind az 30-50 embernek, azok többsége meg még támogatja is. Az ilyen emberek nem valók az életedbe, legalábbis az enyémbe tuti nem.


#2 Én inkább csajra tippelnék. Könnyedén tudnak dobálózni olyan szavakkal, mint a barátság.

2021. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az illető férfi. Így végképp nem értem a viselkedésének okait...
2021. jan. 28. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!