Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek sok, ha napi egy...

Szerintetek sok, ha napi egy órát beszélek a barátommal?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 14:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemre jártam és mellette dolgoztam, emiatt gyakran elég kimerült voltam, és ritkábban beszélgettem. Úgyhogy csak 3 naponta beszélgettem a párommal, de igyekeztem mindig tartalmas dolgokról beszélni, és meghallgatni őt is. Imádtam a szerelmemet, de csak ennyi volt a kapacitásom, nem akartam lerázni, sem elhidegülni. Én a helyedben inkább utánajárnék hogy mire kell a párodnak az én-idő, nem kell egyből rosszra gondolni. Esetleg gondold át, hogy mennyire tartalmas az az 1 óra beszélgetés, mindketten élvezitek-e, és hogy tényleg eröltetett-e hogy minden nap beszélgettek 1 órát. Nekem sem volt mindig mondani valóm, ezért néha spontán kihagytam egy alkalmat, vagy már másnap írtam/hívtam/találkoztunk. Esetleg próbáld ki hogy milyen gyakoriágú lenne a beszélgetés, ha spontán keresitek fel egymást amikor van mondanivalózok.
2021. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
66%
Igen, sok. Én már rég belesokalltam volna. Volt ilyen barátnőm, de hamar közöltem vele, hogy más dolgaim is vannak és nem vagyok hajlandó osztani a semmit csak azért, hogy "na, akkor beszélgessünk". Ha valami fontos van, azt meg kell beszélni de csak azért húzni az időt mert valaki unatkozik, nekem sok volt. Aztán többek közt emiatt is szakítottunk
2021. febr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
26-os: Nagyon szerethetted azt a lányt, ha beszélni se akartál vele. Egy barátnő nem egy üzleti partner, akivel csak fontos ügyekben lehet beszélni.Legalább megmenekült tőled...
2021. febr. 22. 22:06
 24/26 anonim ***** válasza:
63%

27

Megmenekült? Ez egy vicc. A szeretet nem abból áll, hogy valakivel non-stop beszélgetsz. Én nagyon szerettem őt, de ő túlzásba vitte ezt a ragaszkodást. Nekem is van magánéletem, van karrierem és családom. Gondold el, milyen az amikor dolgod van vagy pihenni akarsz és muszáj ha kell ha nem a semmit oszd a másikkal... Nem is csodálom, hogy "egyesek" soknak találják az ilyen nyomulást

2021. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
A non-stop beszélgetést én se szeretem, csak tudod azért van barátja/barátnője az embernek, hogy vele beszélje meg az élet dolgait. Ha nincs családja, ki mással tehetné ezt? Nyilván ha tudom, hogy elfoglalt az illető, az más, akkor nem zavarom, csak ha ráér, ha van egy kis szabadideje.
2021. febr. 22. 22:32
 26/26 anonim ***** válasza:
63%

29

Igen,de a telefon nem azért van, hogy órákig fenntarts valakit. A telefon célja (eredetileg) hogy fontos dolgokat, tömören és hamar eljuttass egy második félnek. Azalatt az idő alatt, ameddig valaki arról mesél, hogy XY megcsinálta a frizuráját, valami anekdotát mesél egy számodra ismeretlen vagy oly a emberről, akihez semmi közöd, vagy épp nagy monológot ad elő, hogy milyen nehéz az élet. Ezt személyesen kell szerintem megbeszélni, akkor van igazi értelme és akkor lehet komolyan venni.

Nekem amikor kezdte ezeket a sztorikat, a telefont letettem az asztalra, végeztem a dolgom aztán néha beleszóltam, hogy 'igen' meg 'nem'.

Szerintem elbeszélgetni személyesen kell, mert a hosszú telefonbeszélgetés csak unaloműzés az egyik fél számára

2021. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!