Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barát vagy sem?

Legjobb barát vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mit gondoltok arról a szituációról, amikor (egyszerűsítve te és én) neked megvannak a barátaid, több legjobb barátod van és én vagyok az egyik közülük, viszont ezt soha nem mutatod ki, nem is említesz kiemelkedő emberként a legjobb barátaid közül, hanem csak úgy viselkedsz velem, mint a többi barátoddal. Nekem te vagy a legjobb barátom, és ennek hangot is adok, kimutatom a szeretetem feléd és ha valaki megkérdezi, ki a legjobb barátom, téged mondalak.

Ez valamennyire nem egyenlő dolog, hiszen egy legjobb barátságban akkor vagytok legjobb barátok, ha neked is én, nekem is te, ez így jelen pillanatban kicsit egyoldalúnak érződik.

Szerintetek én jogosan mondhatom azt, hogy te vagy a legjobb barátom, amikor te nem is mondod ezt így? Illetve ez akkor így mondható legjobb barátságnak? Mit gondoltok erről a szituról?



2021. márc. 16. 01:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tőled függ, te mit mondasz legjobb barátságnak. Ha számodra kell, hogy a másik is ugyanúgy hangoztassa, kifejezze, mint te, akkor nem az. Nekem van olyan internetes legjobb barátom, akinek nem én vagyok a legjobb. Ettől nekem még az, annak tartom.
2021. márc. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem illik így hangoztatni mert ha mondjuk más is úgy tekint a legjobb barátodra mint az ő legjobb barátja akkor olyan mintha ki akarnád sajátítani. Lehet a haverodnak ez nem olyan hű de nagy dolog, hogy kifejezze. Te is barát vagy ahogy a többiek viszont ha baj van akkor tudja, hogy rád számíthat a leginkább és benned bízik.
2021. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!