Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom elviselni a legjobb barátnőmet mióta ezt a pénzügyilag tudatos figurát tolja? De nem szeretném vele megszakítani a kapcsolatot, azt akarom, hogy olyan legyen, mint régen.

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel nagyon jól elvoltunk középiskolás korunk óta. Tök hasonló gondolkodás, körülmények stb. Munka nem is volt köztünk téma. Egy ideje létrehozott egy vállalkozást, amivel sok pénzt keres és azóta mindig olyanokkal foglalkozik, hogy befektetést meg most már 1 hónapja azt hallgatom, hogy aranyvásárlás stb. Sehol az az őrült lány, akit én eddig ismeretem.

Tőlem ez távoli. Én ledolgozom a 6-8 órámat és onnantól az életre koncentrálok. Mit tegyek, hogy visszahozzam a régi barátnőmet? Nagyon idegesítő.


2021. márc. 22. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Kinőtt téged. Keress mást, ha nem tetszik amilyenné lett.
2021. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért szeretnéd visszahozni, lebutítani? Valóban kinőtt téged, olyan embert kellene keresned, aki leragadt a te szinteden.
2021. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg jobban tennéd, ha tanulnál tőle.
2021. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ő a másik lány, csak a szokásos fordított kérdés, hogy buksisimit kapjon...
2021. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem visszahúzni akarom, de a munkának szerintem a munkaidőn kívül nemigen van helye, jó, néha feljön az más dolog, de nem folyton...

Négyes, fura ember lehetsz.

2021. márc. 22. 13:25
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Valami MLM-be zupált be?
2021. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy saját vállalkozás nem olyan, mint egy alkalmazotti meló. Ha az embernek vállalkozása van, azzal kel, azzal fekszik, azzal létezik. Nem véletlenül rokkannak bele sokan. Nehéz ezt kezelni.

A saját pénzügyeket viszont el kell különíteni, mert nem mindegy, hogy a munkával foglalkozik, vagy a saját pénzügyeinek tervezésével.

Néha ugyanazt láttam a férjemen, mint rajtad. Én tudatosabb vagyok, mindent vezetek, így évekre visszamenőleg megtudom mondani minden pénzügyi tranzakciónkat. Na nem a megszokott bevásárlásokra gondolok, hanem a hitelünkre, nagyobb összegű kiadásainkra, törlesztéseinkre, rezsinkre, befektetéseinkre. A hitellel kapcsolatos kiadásainkra, kamatainkra és a befektetéseink hozamaira.

Az elején az őrületbe kergettem azzal, hogy leültettem és elmondtam neki mennyire nem jó úton járunk. Aztán meglátta benne az értelmet, rájött, hogy ahhoz hogy haladjunk anyagi értelemben, ez kell. Persze lehet én már túlzó mértékben is űzöm, de sebaj. :D Amióta jobb belátásra tért, azóta két-három havonta leülünk és átbeszéljük a számokat. Hol lehetne/kellene jobban spórolnunk, hogyan áll most a mérleg, milyen nagyobb kiadások jönnek hamarosan, mibe fektessünk, stb.


Ez az élet rendje. Elkezdtetek más irányokba haladni. Itt kell okosnak lenni és tudatosan vigyázni a kapcsolatotokra, vagy éppen tudatosan elengedni egymást, ha annyira tarthatatlanná válik a helyzet.

2021. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Ne akard őt visszahúzni a szintedre...


Ő csinálja jól, míg te lemelózol másnak rabszolgaként 8-10 órát, ő a saját életét építi ;)

2021. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, mi ez a "tuti" vállalkozás, amit a barátnőd nyom...?

Csak úgy, alaptőke minden nélkül belevágott, és egy hónap alatt üzletasszony lett belőle...??

Legális egyébként? ;-))

2021. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Avaly89" egyáltalán nem akarom visszahúzni. Csak azt akarom, hogy valamilyen szinten vissza tudjon térni a barátságunk a régi kerékvágásba, mert szerintem ő túlzásba viszi.


Hetes, persze, ez érthető... csak az, amit írtam most is. Hogy úgy érzem, nincs egyensúly.

2021. márc. 22. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!