Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hiszem azt, hogy senki...

Miért hiszem azt, hogy senki se szeret, amikor ez nincs így?

Figyelt kérdés
Alap gondolatom, hogy senki se tud megszeretni pl csak kolléga szinten jól kijönni egymással, de nem csak ők, bárki. Valójában, ha jobban belegondolok nem adtak okot ezt gondolni, nem viselkednek velem úgy. Ez miatt nem is tudok mély barátságot kialakítani, nem tudok megnyílni. Mindig kitalálok vmi "paranoiás" okot, hogy miért nem szeretnek. Nagyon megnehezíti az életem
2021. ápr. 23. 08:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ilyenkor elkezdek megszakítani minden kapcsolatot
2021. ápr. 23. 08:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Na én kb pont ilyen vagyok, gyerekkorom óta sajnos. Az oka talán lehet rossz tapasztalat vagy esetleg nagyon rossz emberismerő, helyzetfelismerő képesség (sokat voltál egyedül gyerekkorodban? Akkor nem alakult ki elegendő kapcsolat kortársakkal?) Tehát gyerekkori nem megfelelő szocializáció.

Én alapvetően gyanakvó természetű vagyok. Szüleim korán elváltak, egyke voltam, sokat voltam egyedül. Nem tudom, ez lehet-e oka a hasonló érzéseimnek. Az viszont jó, az haladás, ha ezt tudatosan felismerjük és próbálunk változtatni rajta.

Rossz viszont az is, hogy ha úgy érzed ok nélkül, hogy nem szeretnek, nem kíváncsiak rád, azzal tulajdonképp szabotálod magad és végül bekövetkezik logikusan, amitől tartottál, hiszen ok nélkül "elüldözöd" őket.

2021. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézz utána a felnőttkori kötődési mintáknak, a tiéd valószínűleg az elkerülő vagy elutasító lehet.. Emellett alacsony önértékelés,nem ismerem a háttered de leggyakrabban gyerekkorból ered. Pszichológus, önsegítő könyvek, önismereti csoport segíthet, magától nem fog elmúlni és ha felismered de mégse tudsz ellene tenni akkor ebből nem fogsz egyedül kimászni. Már ha egyáltalán szeretnál rajta változtatni.
2021. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!