Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan viselkedjek ilyen...

Hogyan viselkedjek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az én családom és egy másik, nagyon jóban vannak, már majdnem 12 éve ismerjük egymást. A másik családban van 2 hasonló korú fiú mint én és az öcsém. A szüleink pedig szintén igen jól kijönnek egymással.

Régen nagyon jóban voltunk így 4-én gyerekek, mindig örültem amikor átmentünk hozzájuk, vagy ők jöttek hozzánk. Együtt ünnepeltük a szülinapokat, névnapokat. Sokszor aludtunk egymásnál. Általában én mindig az idősebb fiúval, az öcsém a fiatalabbal volt. Szóval kettesével voltunk. Az öcsémék nagyon jóba lettek, mostmár legjobb barátok.

Mi viszont az idősebb fiúval, nem igazán lettünk szoros barátok. Kisebb koromban úgy tűnt azok vagyunk, de mostanra kiderült hogy nem. Nem igazán tudunk miről beszélgetni, állandóan kínos csend van. Kicsit olyan mintha nem is akarna velem beszélni, kellemetlen lenne neki. Amikor egymásnál aludtunk régen, hajnalig beszélgettünk minden féléről, együtt nevettünk, szórakoztunk. Most pedig este, egymáshoz sem szólunk. Anyira kínos helyzet, hiába próbálok beszélgetést indítani általában pár mondat után kifogyunk a mondanivalóból. Így általában telefonon szokott esténként. Napközben kerüljük egymást a lakásba, és mindig a testvéreink nyakán lógtunk, hoyg ne kelljen ketten eltöltenünk időt.

Mostanra nem igazán tudok semmit róla, nem tudom mit szeret, hogy van, mivel szokott foglalkozni. Régen mindent elmondott, most semmit. Azt is a szüleimtől tudtam meg hogy lett barátnője.

Ezzel még meg is tudnék birkózni, hogy pár napig kellemetlenül kerülgetjük egymást amikor át megyünk egymáshoz.

Viszont a szüleim és az ő szülei kitalálták hogy együtt elmegyünk 5 napra üdülni valahova. Előtte is voltunk már együtt nyaralni, és mindig úgy vannak a szobák hogy az öcsém és a fiatalabb fiú, én és az idősebb, és ugye külön külön a szülők.

Én nem szívesen rontanám el azzal a nyaralásunkat hogy kerüljük egymást, nem beszélgetünk. Az estéket meg csak csak kihúzom, hiszen csak 4 éjszaka. Az is lehet hogy 4-en, gyerekek fogunk együtt aludni, úgy semmi baj nem lenne, hiszen tudnánk beszélgetni az öcséinkkel is.

De szerintetek mit kéne csinálnom? Hogyan viselkedjek? Keressem a társaságát vagy inkább hagyjam? Próbáljam megtörni a jeget, vagy inkább ne?

Nem akarom elrontani a nyaralást, ezért nem tudom melyik lenne jobb...

Előre is köszönöm.

16 éves fiú.



2021. júl. 2. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A haverok néha eltávolódnak egymástól. Főleg tinidszerkorba. Mondjad neki, hogy ez a problémád.
2021. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem probalj tobbet beszelni vele. Lehet hogy lesz egy olyan tema amirol tudtok beszelni mert mindkettotoket erdekli. Lehet hogy tenyleg csak be kellene valamivel indítani a beszelgetest es utana jonne magatol. Ha megsem akkor viszont tenyleg nincs bennetek kozos mert az is lehet es akkor kar erőltetni.
2021. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!