Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek állandóan egyedül?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de az egyetemről abszolút nincsenek barátaim vagy jó ismerőseim, senki. A saját évfolyamom már le is diplomázott (én még korábban passziváltam ezért nem végeztem még), de nálunk alapból mindig úgy nézett ki az "egyetemi élet", hogy bemész az óráidra, majd óra után rögtön mész haza és kész. Most is ilyen. Egyáltalán nem szoktunk egymással beszélgetni, nem szoktak lenni semmiféle szakos programok stb., a többségnek még a nevét sem tudom, szóval semmiféle kapcsolat nincsen közöttünk.

A lakótársammal hasonló a kapcsolatom, mivel teljesen más az időbeosztásunk (mindketten egyetemisták vagyunk, de teljesen más szak, más évfolyam) ezért nagyon keveset találkozunk és csak minimálisan beszélünk egymással. Általában csak köszönünk egymásnak, ha összefutunk például a konyhában, de amúgy mindketten a szobában tanulunk, órán vagyunk stb., valamikor egész nap nem is látom és semmiféle közös pont nincsen azon kívül, hogy együtt lakunk.

A meglévő barátaimmal már nem nagyon tudok személyesen találkozni (távolság, idő stb., szóval szimplán más irányba megy az életünk).

Nincsen olyan hobbim vagy nem végzek semmiféle olyan szabadidős tevékenységet, aminek kapcsán emberek között lehetnék. Bulizni nem járok, koncertekre nem járok, sportolni nem járok, és más nem is jut eszembe. El szoktam menni moziba, kávézóba, étterembe, sétálgatni stb., de mindezt egyedül és már nagyon unom, hogy állandóan csak egyedül ücsörgök vagy téblábolok mindenhol és nincs kihez szólnom egész nap, hiányzik a társaság. Viszont fogalmam nincsen, hogy mégis hogyan szerezhetnék barátokat, mert alig találkozom emberekkel és nem is nagyon látok több lehetőséget arra, hogy ez változzon.


2021. szept. 18. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom. Rossz lehet.


Nekem pedig csak a sport jut eszembe. Nyilván nem konditerem, hanem jóga, tai chi, kung fu, más küzdősport, esetleg aerobik (nem ismerem az ilyen csajos mozgásformák kapcsán kialakuló kapcsolatokat), spinning.

2021. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is a sport jutott eszembe, amit az előző felsorolt, azon túl még a teljesítménytúrák, futóversenyek, vannak jópofa bulifutamok is, ahol nincs szintidő, de jó a hangulat, jók még a táncok.

Ha szeretsz sétálni, esetleg menhelyeken is lehet önkénteskedni, kutyát sétáltatni.

2021. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sosem szerettem sportolni és így alapvetően nem vonz a sportolás, pláne az amelyik kevésbé élvezetes. Mármint úgy értem, hogy pl. egy játékosabb, izgalmasabb, csapatos vagy páros sportot (mondjuk legyen az röplabda, hogy példát is írjak) szimpatikusabbnak találok mint mondjuk egy sima edzést, tornát. Viszont itt abszolút nincsen lehetőség ilyen mozgásformákra. Tulajdonképpen csak edzőtermi edzések vannak, de én lány létemre nagyon nem szeretem az ilyen "csajos" zenés-táncos-seggrázós-ugrándozós dolgokat mint az aerobic meg zumba és társai, a hideg kiráz tőle. A jógát, a csikungot és a taichit már volt alkalmam kipróbálni, de ezeket pedig kimondottan unalmasnak találtam. Egyedül edzegetni, futni, sétálni, biciklizni stb. nincs nagy kedvem és ebből a szempontból nem is lenne értelme, mert nyilván emberek között szeretnék lenni.
2021. szept. 18. 10:19
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem tudok futni, úgyhogy nemhogy a futóverseny, de még szimplán maga a futás is teljesen ki van zárva. Legalábbis ebben a formában, mert egyelőre max. az egy-két lépés futás utáni kifulladás és félhalál az ami menne, de az nem hiszem, hogy túl élvezetes lenne és sok alkalmat adna mások megismerésére, közös időtöltésre. A teljesítménytúra pedig igazából ugyanez, soha életemben nem túráztam és ezt nem teljesítménytúrával kezdi az ember, de egyedül túrázgatni nincsen kedvem. Nem tudom, hogy a bulifutam mit takarna, de úgy érzem valószínűleg nem nekem lenne való... Táncolni abszolút nem szeretek.

Nincsen olyan menhely a környezetemben, ahová lehetne menni kutyát sétáltani, inkább csak pénz/tárgybeli adományokat várnak, nem önkéntes segítőket.

2021. szept. 18. 10:24
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Azért ezt nézd meg:

[link]

Ha nem keresnél kifogásokat, azt mondanám, tarts velem, én sem viszem túlzásba, de a hangulat miatt jólesik ott lenni akár egy 2km-es távon. 🙂

2021. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát bocs engem ez nem fogott meg :D
2021. szept. 18. 10:34
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha majd nem a kifogásokat keresed, és elengeded ezt a görcsösséget, rátalálsz a megoldásodra, addig mi sem fogunk tudni segíteni itt az oldalon keresztül. Ez rajtad múlik.
2021. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de szerintem ez nem kifogás. Az nem kifogáskeresés, ha az ember szimplán nemet mond valamire, amiről tudja, hogy nem neki való. Leírtam egy válaszban, hogy nem tudok és nem is szeretek futni (aki nem tud futni annak a futás nem élvezetes), valamint azt is megemlítem, hogy én nem bulizok, nem táncolok és nem szeretem az ilyen zenés-bulis stb. dolgokat. Ennek ellenére szerinted ez pont egy jó lehetőség lenne és nekem való? Ha nemet mondok rá, akkor az egy kifogás? Szerintem nem.
2021. szept. 18. 10:42
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
De végigolvastad magadat? Nem csak a futás, mindenre találsz valamit, miért nem csinálod. Nekünk ezek jutottak eszünkbe. Lefogadom, jön más valami más ötlettel, arra is találsz majd valamit, miért nem. Egyedül te vagy az, aki elzárod magad az emberektől.
2021. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szerintem kettőnk közül inkább te vagy az, aki nem olvasta el vagy nem értette, amit írtam. A kérdésben leírtam, hogy nem járok sportolni, majd ketten is a sportokat ajánlottátok. Utána leírtam, hogy soha nem sportoltam, nem szeretek sportolni, nem vonz a sportolás stb. és ezt kifejtettem példákkal, majd ezt követően továbbra is azt bizonygatod, hogy márpedig sportolnom kellene. Ha erre egy azt gondolom érthető indokkal nemet mondok, akkor szerinted kifogásokat keresek. Ezek után mégis mit kellene reagálnom szerinted? Én azt gondolom, hogy ez nem úgy működik, hogy mindenre igent kell mondani, mindent be kell vállalni, mindenre rá kell bólintani még akkor is, ha az adott dolog egyáltalán nem vonz, nem érdekel, nem tetszik, nem szimpatikus. A nyitottság nem ezt jelenti.
2021. szept. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!