Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek állandóan egyedül?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de az egyetemről abszolút nincsenek barátaim vagy jó ismerőseim, senki. A saját évfolyamom már le is diplomázott (én még korábban passziváltam ezért nem végeztem még), de nálunk alapból mindig úgy nézett ki az "egyetemi élet", hogy bemész az óráidra, majd óra után rögtön mész haza és kész. Most is ilyen. Egyáltalán nem szoktunk egymással beszélgetni, nem szoktak lenni semmiféle szakos programok stb., a többségnek még a nevét sem tudom, szóval semmiféle kapcsolat nincsen közöttünk.

A lakótársammal hasonló a kapcsolatom, mivel teljesen más az időbeosztásunk (mindketten egyetemisták vagyunk, de teljesen más szak, más évfolyam) ezért nagyon keveset találkozunk és csak minimálisan beszélünk egymással. Általában csak köszönünk egymásnak, ha összefutunk például a konyhában, de amúgy mindketten a szobában tanulunk, órán vagyunk stb., valamikor egész nap nem is látom és semmiféle közös pont nincsen azon kívül, hogy együtt lakunk.

A meglévő barátaimmal már nem nagyon tudok személyesen találkozni (távolság, idő stb., szóval szimplán más irányba megy az életünk).

Nincsen olyan hobbim vagy nem végzek semmiféle olyan szabadidős tevékenységet, aminek kapcsán emberek között lehetnék. Bulizni nem járok, koncertekre nem járok, sportolni nem járok, és más nem is jut eszembe. El szoktam menni moziba, kávézóba, étterembe, sétálgatni stb., de mindezt egyedül és már nagyon unom, hogy állandóan csak egyedül ücsörgök vagy téblábolok mindenhol és nincs kihez szólnom egész nap, hiányzik a társaság. Viszont fogalmam nincsen, hogy mégis hogyan szerezhetnék barátokat, mert alig találkozom emberekkel és nem is nagyon látok több lehetőséget arra, hogy ez változzon.


2021. szept. 18. 09:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%

Engem sem vonz maga a futás, mégis kénytelen vagyok megerőltetni magamat (túlsúlyból kell leadnom.)


Alig hittem el, de előfordult már, hogy majdnem így ismerkedtek meg velem nem is olyan régen. (Egy kicsit bizonytalankodott a kutyát sétáltató fiatalember, hogy megszólítson-e - én nem bátorítottam, mert nem volt annyira egyértelmű a szándéka.)


Könyvtárban is lehet ismerkedni. Könyvtárban nagyon segítőkészek szoktak lenni a munkatársak, ha az ember keres valamilyen anyagot/valamire szüksége van.

2021. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Rendszeresen járok könyvtárba évek óta (nyilván az egyetem miatt muszáj, de sokat szoktam ott tanulni is), még soha egyetlen egyszer nem beszélgettem senkivel sem azon felül, hogy esetleg egyszer-egyszer valaki megkérdezi mi hol van, meddig van nyitva vagy ilyesmi. Nyilván nem zárom ki, de nekem eddig ez egyáltalán nem bizonyult jó ismerkedős-barátkozós helyszínnek.
2021. szept. 18. 11:07
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

"alig találkozom emberekkel és nem is nagyon látok több lehetőséget arra, hogy ez változzon."


Szerinted mi az egyszerűbb:

a. felvenni egy pár cipőt,

b. vagy az egész világra szőnyeget fektetni?


Válaszod indokold.

2021. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

13

Ez jó volt!


Én javasoltam a sportot. Azért is javasoltam, mert a lelkiállapotban ÓRIÁSI változás történik sport hatására. De aki nincs jól (depis, magába fordult) az sajnos nem tud sportolni.


Simán annyit is tehetnél, hogy sétálgatnál, az is egyfajta sport. És közben hátha megszólít valaki.


Hogy nézel egyébként ki? Társat nem is keresel?

2021. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Jajj istenem már csak egy ilyen világi bölcsesség hiányzott :D

A kérdésben is le van írva egyébként, hogy szoktam többek között sétálni is (ami egyfajta sport, bár nem tudom miért számít, hogy sport, mikor egy szóval nem írtam, hogy sportolni szeretnék, sőt…) , de mindig csak egyedül és ebből már elegem van, mert mindig mindenhol egyedül vagyok és társaságra vágyom. Nem az a problémám, hogy egyedül nem tudom feltalálni magamat vagy elütni a szabad perceimet, hanem az, hogy nincsen társaságom, nincsen kivel személyesen beszélgetnem és találkoznom, nincsen kivel közösen kikapcsolódni, szórakozni, élményeket szerezni.

Nem értem, hogy miért lenne releváns az, hogy hogyan nézek ki… átlagosan nézek ki, ápolt vagyok, igényes, nincsen semmi extra tulajdonságom vagy stílusom, nem vagyok ápolatlan stb., úgy nézek ki mint bárki más. Társat nem keresek, nem zárom ki a lehetőségét, de egyáltalán nem célom és elsősorban mindenképpen inkább barátokra vágyom.

2021. szept. 18. 12:37
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is ilyen helyzetben voltam, csak vártam és próbálkoztam
2021. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Írod van lakótársad. Kezdhetnéd vele. Érdeklődhetnél mit tanul stb jó kiindulópont. A többi pedig jön. Aztán ahol sűrűn jársz légy kezdeményező. Rohanok az emberek akkor légy te az aki ebbe "akadályozzod" azáltal beszélgetést kezdeményezel. Esetleg menj sétálni olyan helyekre aholsokemgergordul meg. Ha pedig ajánlanak valamit légy nyitott. Én életembe is volt olyan amire azt mondtam hú ez távol áll tőlem azt mikor "belekostoltam" rájöttem hú csak a lustaságommal van baj és nem azzal hogy "ez nekem nem való"


Jah és énis magamnak való voltam. Egyedül elvoltam sarokba játékkal míg csoporttársaim az oviba együtt játszzottak. De az idő nekem dolgozott. És most már legnagyobb örömömmel sokkal könnyebben ismerkedés, de ezért rengeteget tettem.


Lényeg légy kezdeményező és nyitott!

2021. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Írod van lakótársad. Kezdhetnéd vele. Pl Érdeklődhetnél mit tanul miért szeretistb jó kiindulópont. A többi pedig jön magától. Aztán ahol sűrűn jársz légy beszélgetést kezdeményező. Ha rohanok az emberek akkor légy te az aki ebbe "akadályozzod" őket azáltal, hogy beszélgetést kezdeményezel. Esetleg menj sétálni olyan helyekre ahol sok ember fordul meg. Ha pedig ajánlanak valamit neked légy rá nyitott. Ne könyveld el rögtön nem neked való. Én életembe is volt olyan amire azt mondtam hú ez távol áll tőlem azt mikor "belekostoltam" rájöttem hú csak a lustaságommal van baj és nem azzal hogy "ez nekem nem való"



Jah és énis magamnak való voltam. Egyedül elvoltam sarokba játékkal míg csoporttársaim az oviba együtt játszzottak. De az idő nekem dolgozott. És most már legnagyobb örömömre sokkal könnyebben ismerkedek, de ezért rengeteget tettem.



Lényeg légy kezdeményező és nyitott!



Bocsánat ismétlést, de sajnos néhol értelmetlenné írta át a tabletem amit megfogalmaztam. És sajnos Gy.i.k.-on nem lehet hozzászólást törölni mint a Facebook és társain.

2021. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!