Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A hazugság meddig tolerálható...

A hazugság meddig tolerálható egy barátságban?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom, akiről tudom, hogy nehéz gyerekkora volt és borderes személyiségzavara lehet, amikor összevesztünk és letiltottam, telefonban azt hazudta nekem, hogy rákos beteg és visszafogadtam. Csak később árulta el, hogy hazudott, mert félt, hogy el akarom hagyni és hátha szánalomból nem teszem. Ugyanis csak én vagyok az egyetlen barátja. De pont ezzel a viselkedésével azt érte el, hogy a bizalmam elveszett benne.

2021. okt. 13. 21:43
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
Akkor a tapadós mentális beteg lúzer és az őt lehúzó balfék meg is érdemlik egymást.
2021. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Kedves tízes! Miért adnék vissza bármit is? Nem tartottam pisztolyt a fejéhez amikor adta! Különben is jó módban él és örüljön neki, hogy egyáltalán szóba álltam vele, mert a betegsége miatt én voltam az egyetlen barátja.
2021. okt. 14. 13:56
 13/42 A kérdező kommentje:
12-es! Nem vagyok balfék, de amit adnak elfogadom.
2021. okt. 14. 14:47
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

És nem tartod etikátlannak, hogy a pénze kell, de ő maga nem? Ő álljon melletted a bajban, húzzon ki, de ugyanezt nem tennéd meg?

Viszont ebben a konkrét esetben nem azt propagáljuk, hogy maradj mellette, mert az a részedről túl nagy vállalás lenne, hanem azt, hogy ne menj bele tisztességtelen, felemás, kihasználó kapcsolatba, tehát ne legyél a lekötelezettje, hanem térítsd vissza a rád költött összegeit (mért kéne neki rólad anyagilag gondoskodnia?), és utána, mikor kvittek vagytok, kalap-kabát. Ő saját akaratából adta, de nem ellenszolgáltatás nélkül: a barátságodat igényelte cserébe. Ingyen senki nem ad semmit, max a szülő.

2021. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Én mindig meghallgattam a sirámait, ott voltam mellette. Minőségi időt adtam neki. Ez nem elég?
2021. okt. 14. 16:16
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
De a pénzét még nem adtad vissza. Akkor tudsz tőle létjogosultan megszabadulni, ha nem leszel anyagilag az adósa.
2021. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Letiltottam, nem tud velem kapcsolatba lépni. A pénze után meg hadd fusson. Szenvedjen csak, megérdemli.
2021. okt. 14. 22:49
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ehhez nem kellett volna a külvilág véleményét megkérdezni. Mindenesetre meglógni a pénzével erkölcstelen. Ha esetleg hasonlóan bánik majd veled valaki, nem lesz jogalapod felháborodni.
2021. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
76%

Legfeljebb szerinted bordelineos. Te inkább egy kihasználós szemét alak vagy, nem ő. Ő csak megpróbált mindent megtenni érted. Neked meg az empátiád sehol.

Nagyon kívánom, hogy kapd vissza az élettől ugyanezt, csak triplán. Jah, és ideje vissza adni a barátod dolgait. A pénzt, telefont, laptopot. Ha nem teszed, az lopásnak minősül, hiszen ajándékot jogilag is vissza lehet kérni.

Tartozol neki, sokkal. Ha megfizetted a tartozásod, utána pedig felejtsd el őt. Normális barátot érdemel, te nem vagy az!

2021. okt. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Egy csicska volt, genetikai hulladék. Én voltam az egyetlen aki szóba álltam vele, hát így járt. Magának köszönheti hogy elhagytam.
2021. okt. 15. 10:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!