Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt olyan, aki egyetemen...

Van itt olyan, aki egyetemen talált igazi barátokat?

Figyelt kérdés
Jelenleg középsuliba járok, vannak barátaim, de nem túl szoros a kapcsolatunk, összesen 2 ember van, akikkel azért jól ismerjük egymást, viszont egyikük folyton hazudozik, a másikukban pedig nem tudok megbízni, egyikükre sem lehet számítani. Nagyon kétségbe vagyok esve, mindenkitől azt hallom és itt gyakorin is csak azt látom, hogy mindenki középsuliba találta meg a legjobb barátait, és egyetem után is velük maradt jóban. Én egy olyan embert se ismerek, akiről azt mondhatnám, hogy még egyetem után is érdekelni fogom és nem csak én tennék azért, hogy megmaradjon a kapcsolatunk. Nagyon félek, hogy sose fogok igaz barátokat találni és magányos maradok. Most vagyok abban a korban, hogy folyamatosan változok, keresem önmagam, és jó lenne olyan barátokat tudni magam mellett, akik ezen a korszakon is végigkísérnek, magyarán jó lenne együtt felnőni valakikkel, de jelenleg senki sincs, akivel olyan szoros kapcsolatban lennék, hogy ez megtörténhetne, és ez eléggé elszomorít. Mindig azzal nyugtatom magam, hogy ez majd az egyetemen megváltozhat, ott lesz lehetőségem új emberekkel ismerkedni, de mi van, ha akkor sem találok magamnak igazi barátokat? Tudnátok tanácsot adni ezzel kapcsolatban?

2021. okt. 26. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sehol sem találtam. 29f
2021. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen még nehezebb, mert csak addig tart egy-egy barártság, ameddig egy órára jártok, nagyon max a szak végéig. Utána ki ki a maga útján, különböző városokba, országokba.
2021. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát ez mondhatni nem segít😅 de köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 26. 22:40
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Én abban bíztam, hogy egyetemen könnyebb lesz, mert azonos érdeklődésű emberek vesznek majd körül. Ehhez képest sokkal rosszabb volt, mint a középiskola. Ha valakihez egy kicsit is közelebb kerültem, egy idő után nem nagyon voltak közös óráink, így eltávolodtunk.

Azóta sincsenek barátaim, de most már ezt sikerült elfogadnom. Viszont ma sokkal nyitottabb vagyok, többet beszélgetek másokkal, több programra járok.

2021. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek? Mind a hárman megcáfoltátok a kérdést, pedig aztán ilyenkor elő szoktak bújni a kivételek. Kezdek megijedni, én szeretnék barátokat szerezni de egyszerűen nincs lehetőségem, a középsuliban lévők nem igaz barátok és eléggé ismerem a maradék osztálytársaimat és az évfolyamtársaimat ahhoz, hogy tudjam velük sem jönnék ki jól. Azok akik középiskolában találtak igaz barátokat hogyan csinálták?
2021. okt. 26. 23:32
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a gimiben összesen 1 barátnőm volt.

Egyetemen lett egy nagyon jó baráti köröm (kb 12en vagyunk,attól függ kinek van éppen valakije,az is csatlakozni szokott), illetve 3 nagyon jó barátnőm.

Velük azóta is (2 éve diplomáztunk) jóban vavyunk,összejárunk, a baráti körrel pl ez lesz az 5.szilveszteri házibulink.

25L

2021. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
*ja és plusz egy nagyon jó fiú barátom is lett,vele is azóta is barátok vagyunk.
2021. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyetemről nincsen ezzel jó tapasztalatom, én egyetlen egy barátot szereztem az egyetemről, de ezt leszámítva borzalmas volt a közeg. Sokan ugye már úgy érkeztek az egyetemre, hogy megvolt a maguk társasága, akár az egyetemre is együtt jöttek a barátaikkal vagy volt osztálytársaikkal stb., és nem vágytak már új barátokra, nem is voltak nyitottak mások irányába, sokaknak a köszönés is túl megerőltető volt. Nekem mindenki azt mondogatta gimiben, hogy meglátod ott majd sokkal több hasonszőrű emberrel találkozol, akikkel közös az érdeklődésetek, hasonlóan gondolkoztok meg egyetemre már felnőttek járnak, komolyabbak, értelmesebbek stb., de én abszolút nem éreztem semmiféle különbséget a gimihez képest…. Egyetemen is ugyanúgy klikkek voltak, ment a pletyka, kibeszélés, beszólogatás stb., és semmiféle egyetemi közösség nem alakult ki, nem volt jegyzetmegosztás, közös tanulás, közös szakos programok, semmi. Órák után általában mindenki azonnal rohant haza, és egyébként a kollégiumban is azt tapasztaltam, hogy az csak egy kényszerhelyzet, mindenki utálja és az első adandó alkalommal rohan is haza, nehogy egy perccel is többet kelljen ott lenni. Illetve mi kisebb létszámú szak voltunk, de sok óránk volt más szakosokkal összevonva és így szinte minden órán másokkal voltunk együtt… és ugye egyetemen könnyen előfordul az is, hogy valaki nem jár be órára, megbukik, csúszik, passzivál, erasmusra megy, abbahagyja az egyetemet stb., ez is nehezíti a dolgot, mert ilyenkor általában meg is szűnnek ezek a kapcsolatok. Pláne úgy, hogy ugye sok kapcsolat csak arra épül, hogy “jajj csak legalább egy emberrel legyek jóban és akkor majd vele lehetek együtt a páros feladatban, majd tőle meg tudom kérdezni ezt meg azt, majd ad jegyzetet, majd felír a katalógusra” stb. Plusz hozzátenném azt is, hogy az én korosztályomban sokszor tapasztalom azt, hogy mindenki csak magával van elfoglalva, önző, csak a maga javát akarja, követelőzik, elvár mindent a másiktól stb. és ez barátságoknál is megmutatkozik, mert sokan nem nagyon akarnak tenni is a kapcsolatokért, mert ő nem fog megvárni, ő nem fog odamenni, ő nem fog felkelni stb. és csak a saját szempontjaikat, érdekeiket veszik figyelembe. Velem legalábbis csomószor volt olyan, hogy úgy éreztem csak én teszek pl. a barátságunkért, más meg le se sz*ja. Az alapszak után is teljesen megszakadt a kapcsolatom mindenkivel, kivéve azzal az egyetlen egy lánnyal, akit említettem az elején.
2021. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #6, #8 esetleg ha nem túl nagy kérés megírjátok kérlek, hogy melyik egyetemre jártatok? Lehet privátba is, de nagyon érdekelne, főleg 8-asnál, hogy ez milyen egyetem volt.
2021. okt. 27. 12:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskola óta nem találtam barátokat. 😅 De a többség jobb ennél. Remélem, neked több szerencséd lesz kérdező.
2021. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!