Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm nagyon...

A legjobb barátnőm nagyon bezárkózott az utóbbi időben,mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szegénynek lehet van mentális betegsége ezt meg nem biztosra vizsgálták ki,de nem tudom mit csináljak.Hagyjam egy kicsit feldolgozni ezt,vagy inkább vidítsam fel?Mert őszintén fogalmam sincsen. :(

2022. febr. 17. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár sehova dolgozni? Hány éves? Vannak körülötte legalább (családra gondolok.)


Mennyi ideje tart nála ez az állapot és milyen tüneteket vettél észre konkrétabban?

2022. febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ez kérdés: vannak körülötte legalább? (Család.)
2022. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1:mi még mind a ketten fiatalok vagyunk,iskolások.Hát igen a családja körülötte van,de sajnos a szülei elváltak,most az anyukájaval és a tesojaval el együtt.


2:nézd az előzőt

2022. febr. 17. 22:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja még az 1-nek:Nagyjából December vége,de a szülei már egy éve elválhattak,sztem nem ez a gond(nem biztos, én még nem éltem át). Igazából annyit vettem észre hogy nem beszél olyan sokat inkább magába húzódik,és nemtudom hogyan segítsek rajta.
2022. febr. 17. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Középiskola? Hogyan teljesít az iskolában? Tud rendesen figyelni a tananyagra? Érdeklik a hallottak?


Hogyan viselkedik ott a többiekkel? Iskolapszichológus véleménye esetleg? Családsegítő szolgálatot is meg lehet próbálni, ott is foglalkoznak mentálhigiénés terápiával. (Gyámügyet kerüljétek!)


Akár egyedül is elmehetsz a lakóhelye szerint illetékes családsegítő szolgálathoz, hátha ott elirányítanak valamilyen módon, mit tehetsz. Esetleg beszélhetsz az iskolapszichológussal.


Valamilyen eredménye csak lesz. Ha mindez kevés, nekem van bőven élettapasztalatom nehéz helyzetekkel kapcsolatos segítő szándékú/tudású szakemberekkel... elég sok mindent megéltem már, tudok még írni.

2022. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!