Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Haragudnátok ezért, be nem...

Haragudnátok ezért, be nem tartott ígéret?

Figyelt kérdés

Egy hatalmas szivesseget tettem a legjobb barátomnak.

Én kértem tőle valamit, megígérte, erre ma közölte, hogy nem tud segíteni.

Konkrétan az utcáról fogadtam be, se pénze, se munkája nem volt. Segítettem munkát találni, szállással.

Egy apróságot kértem tőle, most úgy érzem, hogy kihasznált, cserben hagyott.


2022. márc. 3. 16:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha tényleg dolgozik, akkor ez ennyi. De itt nem az a lényeg, hogy nem segít, hanem hogy ha kamuzik. Én a szemedbe mondanám, hogy anyámnak se cipelek bútort, nem még másnak. Még leszakad a tököm meg a derekam, aztán bszhatom az új melót is :) Amit kérsz, az nem "csak" szívesség, te fizikai munkát vársz el cserébe azért a "szolgáltatásért", amit most "emberebaráti szeretetbe" burkolva felhánytorgatsz. Aztán a szekrény után jön a zongora meg a konyhabútor meg a többi, dehogy csinálnám már meg :D
2022. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A bútorszállítás nem "kis szivesség", hanem igencsak nehéz fizikai munka, amihet meg még az sem elég, ha valaki erös, megfelelö módon kell a bútorokat cipelni ahhoz, hogy ne legyen töle baja egy gyakorlatlan valakinek.

Én akkor egyböl lemondtam volna, amikor kérted, mert azt nem kockáztatom senki kedvéért, hogy megrokkanok, akár csak átmenetileg is.

Ha meg közben még az új helyen munkába is kell menni, akkor teljesen egyértelmü, hogy az a fontosabb.

2022. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem mindegy, hogy egy szétszerelt ikeás fotelról van szó, vagy egy egyben lévő százkilós szekrénysorról.


Ez a kiegészítésed is ködös tehát.


Ha úgy érezted, hogy hazudott, akkor nem most kéne játszanod a mártírt, hanem akkor felelősségre vonni:

Figyú, hazudtál, mostantól nem bízom benned, eddig tartott a segítségem, csá. - ennyi.


De annak, hogy így rugózol annak semmi értelme.

Másik megközelítés: mitől lesz jobb neked, ha történetesen mindenben igazad van, és jogosan haragszol, és haragszol?

Mi értelme a haragodnak, mennyire visz téged előre az életedben?!


A harag inkább visszatart, lehúz téged, azzal önmagadnak ártasz, szóval már csak ezért is érdemes túllépni rajta.


Tehát továbbra is azon a vonalon maradva, hogy csak egy kétperces apróságról van szó, ami semmilyen kockázattal nem járt volna az illetőnek,

és ezt elutasítja, tehetsz úgy, hogy haragszol, és tehetsz, úgy, hogy ok., megtanultad, ő egy ilyen ember, tőle nem vársz el semmit.


De van egy másik oldal is: amikor befogadtad, akkor mondtad neki, hogy cserébe ezt és ezt kell majd tennie?

Ill. az lebegett a szemed előtt, hogy azért segítesz neki, hogy majd segítsen neked bútort cipelni, vagy csak az önzetlenség.


Akkor most önzetlen vagy, vagy önző?


Sokan vannak, akik baromi jó embernek hiszik magukat, aztán közben kiderül, hogy tele vannak mindenféle elvárással, ezzel-azzal amazzal.

2022. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Aki többször is hazudott neked az jellemtelen, ezért meg kell vele szakítanod a kapcsolatot. Ha nem teszed meg azzal a saját lelki egészségednek ártassz.
2022. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!