Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy nagyon mérgező barátnő...

Van egy nagyon mérgező barátnőm és egyszerűen nem tudok tőle megszabadulni mit tegyek, hogy legalább ki kerüljek a manipulációja alul?

Figyelt kérdés
2 éve már jóban vagyunk, mert az osztálytársam, de 10. második felében kezdte el kimutatni az igazi arcát, azzal kezdte, hogy megkért kisebb dolgokra, majd folyamatosan nagyított rajtuk és mára már oda jutottunk hogy engem küld el boltba, vele kell menjek minden pénteken buliba, olyan dolgokra kér meg amikez tudja hogy nem szerenék megcsinálni mivel social anxietym van stb. és ha nem csinálom meg akkor jön egy hatalmas veszekedés teli manipulációval és érzelmi zsarolással, elkezdi sorolni mi mindent tett meg értem, nekem pedig olyan a személyiségem, hogy nem bírok nemet mondani, és gyűlölöm a vitákat, ezért megteszek mindent hogy ne kerüljek olyan szituációba hogy le tudja ordítani a fejem, mert egyszerűen nem bírom ha kiabálnak velem. Nem egyszer volt hogy elbaszta a kapcsolatomat, mert folyamatosan vele kellett legyek és nyilván keveset voltam ez miatt a párommal. Összevesztek velem a legjobb barátaim akikkel ez előtt soha nem vitáztunk, és most nagyon eltávolodtam tőlük. Mikor buliba vagyunk és oda akarok menni egyik barátőmhöz egy 20-30 percre akkor már jön hogy menjek vissza és képes elrántgatni. Nagyon sokszor beszól, nem olyan baráti csipkelődés céljából hanem direkt azt kezdi el sértegetni amit nagyon jol tudja hogy az nekem egy fájó pont és ezt mind mások előtt. Rákényszerít hogy táncoljak egy csávóval vagy mikor elutasítom azt mondja hogy semmi móka nincs bennem. Suliba ha kell valami és nem hozta mikor az előtti nap elmondta a tanár képes engem hibáztatni hogy nem szóltam hogy kell és hogy én viszem. Sokszor kellett miatta hazudjak anyumnak pedig nem szoktam és nagyon bűntudatom van a mai napig. Esténként miatta vannak hogy órákon át sírok és nem tudom abba hagyni, sokszor gondolok arra hogy jobb lenne ha többet nem lennék a földön. Eddig azért nem szakitottam meg vele a kapcsolatot mert az osztálytársam és ez összeköt vele nagyon főleg azért, mert nincsenek nagyon barátaim ott csak ő, és még csak egy év van a suliból és úgy voltam vele, hogy ezt már kibírom és utánna többet nem tartom vele a kapcsolatot, de nem tudom kibírome ezt az évet. Próbáltam szépen leépíteni a kapcsolatot vele, de egyszerűen nem engedi, mikor kicsit távolabb kerültem tőle egyből felhivott és elő adta az áldozati szerepet, bocsánatot kért és én pedig elhittem hogy majd más lesz de nem. Egyszerűen magához láncolt és ez már sok. Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, remélem tud valaki segíteni, vagy legalább megnyugtatni valamivel. :) 17/l

2022. szept. 8. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Magadon tudsz segíteni, de ahhoz nagy lánynak kellene lenni. Osztálytársak vagytok. És? Megmondod neki, hogy többet nem szeretnél vele beszélni, mert már nem kedveled, te más vagy mint ő. Max hisztizik majd, és? Nézd levegőnek. Jah, hogy ezt megtenni meg félsz? Akkor szenvedj.
2022. szept. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Rázd le. Nem érsz rá. Nem leszel a csicskása. Ennyi.
2022. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Külső segítségre van szükséged.


29/F

2022. szept. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Meg kell tanulnod nemet mondani.
2022. szept. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Megmondod neki, hogy vagy normális lesz vagy takarodjon. Ha ordibál ordibal, ha nem nem. Neki lesz kinos, ha beleallsz egy ilyen szituacioba nem neked.
2022. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Szia!Semmi esetre se barátkozz vele. Ez ugyanis nem barát, hanem csak az energiádból él! Mindig kihasznál és nyomul rád, még akkor is ha te nem akarod. Ha hív, nyomd ki a telefont, hadd robbanjon fel, ha meg találkozol vele, akkor mondd neki: game over!
2022. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nem szo, kesobb majd ertek lesz. Es konnyebben fogod majd mondani.
2022. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
Mondj neki nemet és szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2022. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Írd le neki egy levélben, hogy mitől van ki a f...od, aztán többet ne beszélj vele. Nézd levegőnek, nyiss a többi osztálytársad felé.
2022. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fogj össze valakikkel, akik segítenek neked megoldani a problémádat.
2022. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!