Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha zavarnak, sőt...

Mit tegyek ha zavarnak, sőt idegesítenek az emberek?

Figyelt kérdés

Hogy kell az életed berendezni?

Ha jobban belegondolok sosem bírtam nagyon az embereket, főleg a kiszámíthatatlanság, hűtlenség, más dolgába belekontárkodás és kibeszélések miatt.


2022. dec. 6. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Pszichoterápia
2022. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Berendezheted az életed úgy, hogy a legminimálisabbra csökkented a más emberekkel való találkozást. Egyre többen kezdenek önellátásba, visszanyúlva nomád módszerekhez. Az internetnek hála totál fellehet már készülni egy ilyen életre, úgynevezett "kivonulásra a társadalomból". Facen több ilyen tematikára épülő csoport van ma már, ahol tapasztalatokat osztanak meg egymással a "próbálkozók" és aktívan tevékenykedők. Ez lehet az egyik opció. Számomra legalábbis mindig ez volt a legszimpatikusabb.

Ezen kívül persze lehet választani olyan munkahelyet ahol alig érintkezel más személyeket, lehet olyan helyre költözni, meg az olyan programok körét leszűkíteni ahol sokan vannak. De ezek adják magukat.

2022. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresed a társaságukat, minimalizálod a velük szükséged kapcsolattartás mértékét és idejét.
2022. dec. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1


De kezelendő?


Nem magától értetődő annak fényében amit kifejtettem?


Szerintem azzal van a gond akik emberi társaságra vágyik annak ellenére, hogy tudja milyenek.

2022. dec. 6. 13:18
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondom én is. Én nem vágyok rájuk, mert tudom és értem, hogy milyenek. És el is fogadom. A pszichoterápia segített benne. Az emberek nem fognak változni. Csak mi tudunk. Kb. négy ember van, aki normális a környezetemben. Elég.
2022. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Az a baj, hogy hiába minimalizálod az emberi kapcsolataidat. Utána már a kutyaugatás, madárcsicsergés, falevelek hullása által keltett zaj is , lehet, hogy zavarni fog. Vagy csak az egyedüllét árt.

Van valami ősi sérelmed, amit jó lenne feldolgozni, szakemberrel, vagy elengedni meditációval, ha lehetséges ez utóbbi.

2022. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A homeoffice való akkor neked. Én is itthonról dolgozom, akkor találkozom emberekkel, amikor elmegyek a boltba, de ott meg nem kell velük csevegni. :) Van két barátnőm, akikkel online tartom a kapcsolatot, velük néha dumálgatunk, van hogy 1-2 mondatot, van, hogy többet, de ennyi bőven elég. Én is megértelek, kérdező. :)
2022. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6


Jaj több sérelmem van, szinte minden napra jutott egy-kettő amíg emberek közé jártam szándékosan.

De nem csak emiatt, hanem ahogy egymással bánnak az emberek azt a gyomrom nem tudja befogadni.

2022. dec. 6. 13:46
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem feltétlenül áll emögött valamilyen sérelem, ezzel a kutyaugatós, madárcsicsergős dolog meg nevetséges, engem például semmi ilyen zaj nem zavar. Én egyszerűen csak mással szeretem tölteni az időmet, nem emberekkel. (7-es voltam)
2022. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is megértelek, én is néha elbújnék a világ elől, illetve szeretem a társaságot, de hamar lemerül a social battery bennem és akkor hirtelen elég lesz és húzok haza. Ettől függetlenül ez nem teljesen normális, szerintem.
2022. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!