Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdenétek egy ilyen...

Mit kezdenétek egy ilyen "baráttal"?

Figyelt kérdés

Kicsit fura dolog ez, mert nem sokat találkozunk, de gyakran beszélünk.

Inkább már csak valami játszótársnak tekintem.

Úgy ismertem meg, hogy egy kedves barátom barátja és bevontuk a játékokba.

Igazából egy jópofa emberkének ismertem meg, viszont nagyon nyers, bunkó tud lenni.

Többször esett már rosszul az undokoskodása, de egy ideje már nem érdekel mit magyaráz.

Viszont mostanában elég nehéz időszakon megyek keresztül, ebben az évben apám és nagyapám is elhunyt, plusz a húgom is csak úgy lelépett egy sráccal és elfelejtett mindenkit.

Amikor játszottunk, beszélgettünk és mivel nekem mostanában elég negatív lett a látásmódom, hangulatom, ezért így is reagáltam dolgokra, erre odavágta többször is ilyen flegma, undok hangsúllyal, hogy "ne legyél már depressziós".

Régebben is voltak ilyen húzásai, de ez most elég övön aluli volt és szerintem, ha fordított helyzetben lennénk, biztos nagyon rosszul esne neki is.

Több hasonló beszólása is volt már, pl mivel nincs munkahelyem, ezért megkaptam azt is ugyan ilyen flegmán, hogy "mi lenne ha elmennél dolgozni egy kicsit".

Mondta már azt is nekem meg másik barátomnak, hogy, "sz@rok belétek, az élet mindenkinek nehéz".

Aztán amikor nem beszélek vele egy két hétig időnként, utána azt felemlegeti, hogy nem mondom el mi bajom csak besértődök.

Nekem fura, hogy valaki ennyire bunkó legyen és ne vegye észre magát, én meg nem vagyok olyan aki megmondja a másiknak a magáét.

Neki igazából jó dolga van, kiment apucihoz svédországba, ott azóta kisfőnök, vállalkozó, aztán, hogy ezért viselkedik így vagy miért azt nem tudom.

Viszont azt érzem, hogy nincs szükségem ilyen emberekre, van nekem elegem így is.

Érdekelne a véleményetek, esetleg személyes tapasztalat hasonló "barátokról".

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 17. 01:23
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Nekem az egyik közeli barátom szokta elég gyakran bevágni, hogy ne legyél már depressziós, meg miért vagy ilyen negatív, holott tudja mi a szitu. Végül mindig kiderült, hogy ez rossz hatással van rá, mert empatikus és átveszi a rossz érzéseket tőlem. Lehangoló vagyok miegymás. Vesztem már vele össze emiatt, de jobb nem lett, így ha beszól én is visszavágok.
2022. dec. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiába rakod idézőjelbe a barátot, köze nincs hozzá. Ez még a haver szintjét se éri el.


Tipikusan a szrrágók szoktak amögé bújni, hogy ők csak őszinték, neked pedig nem tetszik az igazság. "Ami a szívén, az a száján", okádják ilyenkor. Mindezt úgy, hogy minden a seggük alatt van.


Sok veszteség ért, érthető hogy nem vagy csúcsformában. Aki ebbe így képes belepofázni, leszól, még jobban a rontja kedved, azt én a helyedben olyan messze kerülném amennyire csak tudnám.


Persze te olyan gyökerekkel töltöd az időd amilyenekkel csak akarod, senki nem tiltja meg.

2022. dec. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es nél a pont !
2022. dec. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!