Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meddig gyerek az ember?

Meddig gyerek az ember?

Figyelt kérdés
Egy jó barátom azt mondta: "Addig gyerek az ember amíg élnek a szülei." Szeretnék neki segíteni pár jó gondolattal vagy szóval. Tudna valaki mondani?

2022. dec. 24. 22:59
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
63%

Pontosan ugyanígy gondolom.


Miben kell neki a segítség, hadd kérdezzem meg?

2022. dec. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem igaza van. De nem úgy kell érteni, hogy kisgyerek felnőtt korában.
2022. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Megöregedni kötelező,

Felnőni nem!

2022. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor akinek öt éves korában meghaltak a szülei, az ötévesen már felnőtt lett?
2022. dec. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Abban kell segítség, hogy megértessem vele, maradhat gyerek. Mert ha mondjuk én 8évesen veszteném el a szüleim akkor már nem lehetnék gyerek?
2022. dec. 24. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem amíg a szülei fedele alatt él és fedezve vannak a szükségleteinek a költségei a felmenők által úgy, hogy ez mindnyájuknak természetes.

Pl én 20 évesen egyetemista vagyok. Jogilag felnőtt, megmondom, hogy felmegyek Budapestre a barátomhoz és ott alszom, azt a szüleim elfogadják, természetesnek veszik. Egyedül közlekedem, iszom alkoholt, alkalmanként dohányzom, élek nemi életet.

De: nincs jelenleg állandó keresetem, nem fizetek számlákat, nincs önálló háztartásom, szüleimmel, tesóimmal élek.

Annyira vagyok kb önálló, mint tiniként: felmegyek a boltba, ha megkérnek rá, segítek a ház körül, értelmes beszélgetést lehet velem folytatni, tudok főzni...stb, ugyanakkor nem tekintem magam teljes értékű felnőttnek. Közelítek hozzá, de 5-10 évet várat ez még magára és lehet akkor sem fogom még azt érezni, hogy "na most aztán felnőtt vagyok", mert simán lehet, hogy gyermeknevelés és háztartásvezetés terén majd anyám meg anyósom segítségét fogom majd kérni pl.

2022. dec. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg leteszi a sört egy doboz jégkrémért!
2022. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
18 éves koráig, utána már fiatal felnőttnek, nagykorúnak számít.
2022. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem addig, amíg megvan benne az őszinte kíváncsiság a világ iránt.
2022. dec. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy ember örök életére is maradhat gyerek.
2022. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!