Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyot csalódtam. Hogy reagáln...

Nagyot csalódtam. Hogy reagálnátok? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetben voltam nagyon (anyagilag). Van egy barátnőm, aki nem segített ebben a helyzetben, azt szajkózta hogy neki sem segít senki, és hogy családon belül oldotta meg ő is. Bőven megtehette volna hogy segít, de még nekem kezdte el szajkózni a hegyi beszédet. Én ahol tudtam segítettem neki, egészségügyi kapcsolatokkal is, amikor beteg volt egy rokona. Nekem ez nagyon rosszul esett, ti hogy reagáltátok volna le? A családomra sajnos nem számíthattam ebben a helyzetben.
2023. jan. 18. 10:32
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
Természetesen február közepén vissza tudtam volna adni neki.
2023. jan. 18. 10:33
 2/56 anonim ***** válasza:
88%
Ne turkálj más tárcájában.
2023. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
96%

Az összegtől és a rólad alkotott véleményétől függ.

Sajnos akárhogy szeretnélek, 10 ezernél többet nem tudnék neked kölcsönadni, de decemberben (karácsony) még annyit sem.

2023. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
93%

Az anyagi problémákat mindenkinek saját magának kell megoldania, max a családtól lehet segítséget kérni.

Tök mindegy, hogy milyen régi és milyen "mély" egy barátság, nem illik pénzt kérni. Elég kellemetlen helyzetet tud ez okozni.

2023. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
89%

Én sem adnék pénzt kölcsön. Max rendesen lepapírozva, ügyvéddel.

Az, hogy meghívlak valamire az belefér 5000 ft-ig egyszer-egyszer minden nélkül.


Mennyit kértél? És milyen viszonyban voltatok? Mert beajánlani munkahelyre, vagy egészségügybe, ajánlani neki tanárt stb teljesen más dolog.

2023. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Elég jóban vagyunk, én is sok mindent tudok róla amivel simán szar helyzetbe hozhatnám és elveszíteni a munkáját. De soha nem tenném meg. Amikor kórházban volt egy elég közeli rokona, én meg egy másik nő segítettünk neki, ezt saját zsebből fizetve és magánúton 500 ezrébe került volna. A saját családja annyit nem mondott nekünk hogy baxxuk szájba. Sokat segítettem neki.
2023. jan. 18. 10:44
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

De más az amikor tanácsokkal, tippekkel látod el, és más az amikor bekerül a képbe a pénz.

Az anyagiak nagyon érzékeny téma, még családon belül is.

2023. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz kérdés, mert nekem már segített barátnőm, de saját magától ajánlotta fel, eszembe nem jutott volna kérni tőle. Még így is huzakodnia kellett velem, hogy elfogadjam.

SOHA nem kérnék, inkább elmennék a zaciba, eladnék valamit, vagy vért adnék, vagy a fene tudja, de nekem kínos lenne kérni.

Ha tényleg a barátod, akkor kérned sem kell!

2023. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Ez nem tanács meg tipp volt. Az egészségügyi kapcsolataimat mozgattam meg, még az intenzív osztályra is bemehetett több időre, amit másnak nem engedélyeztek volna. A többiről nem is beszélve...
2023. jan. 18. 10:50
 10/56 A kérdező kommentje:
És nem kértem, hanem fel sem ajánlotta.
2023. jan. 18. 10:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!